Vábničky Devana

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

klouda píše:OT: Tak na to pozor Jirko až budeš vábit, musíme se domluvit abysme jsme se navzájem nevábili :) protože tech cca 15km není tak daleko, a tan Mihálko Karolík to má jak ultrazvuk :P
ještě jsem to pořádně nevyzkoušel, až budu mít namontovanou optiku, tak se na to vrhnu... :-) Nějaká liška by se mohla ukázat...
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

my?kovačka

Příspěvek od Jindřich Beran »

Koukám, že všichni chválíte Devanu, ale tu bohužel nevlastním. Proto bych měl dotaz, jestli někdo nemá zkušenosti s my?kovačkou od Zubíčka. Několik pokusů jsem již zkoušel, ale nějak se mi nedaří a nepředpokládám, že by byla chyba ve vábničce. jb
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Příspěvek od JARDA30-06 »

Slabostí jakékoli my?kovačky je její dosah-za opt.podmínek max.250m.Z vlastní zkušenosti ti doporučuji při vábení dravé zvěře použít nářek králíka.Zvěř na tyto zvuky reaguje překvapivě dobře,dosah oproti my?kovačce je několikanásobně vyšší a hlavně-i hudební hlu?ec celkem bez potí?í zvládne techniku vábení na tuto vábničku.2,max.3série vábení s minutovou pauzou a potom bez hnutí vyčkávat min.půl hodiny připravený k okamžitému výstřelu.Zvlá?tě lišku zradí i ten nejmenší pohyb.Vyčkává a dlouho jistí v krytu,než vytáhne.Z večera tě na ni dobře upozorní poplach kosa,drozda,ale i jiných druhů pěvců.Mnohdy ji ani nezahlídnež a její přítomnost jen tu?í? podle poplachu kosa...Pamatuj-vábit méně znamená skutečně více.Králík nenaříká 2hod.v kuse,několikrát zanaříká a zhasne.Dle mého názoru je králičí nářek pro škodnou přita?livější,než zaječí vře?tidlo.používám DEVANU-všechny jejich vábničky jsou super,ale chce to trochu trénovat.Doma netrénuj,brzy tě zvlá? ženský budou mít za blázna a hlavně-místnosti ?tra?ně zkreslují tony a zabarvení napodobovaných zvuků.Trénuj venku,NE V HONITBE!!!,a až docílí? toho,že na tvoje vábení zareaguje tvůj pes,nebo kocour,vyra? na čekanou.Základ je perfektní protivítr a dobrý kryt.Mám vypozorováno,že je jedno,vábímli z vysokého posedu,kazatelny,nebo ze země.hlavně hlídat vítr,mít dobrý kryt s přehledem terénu a zbran v rameni-náš revír je totiž velice členitý(hluboká údolí a str?e).Spí? než vítr mě vet?inou zradí neopatrný pohyb.Ale to je kouzlo vábení a lovu samotného.Pro mě je myslivost a pobyt v revíru obrovský relax zvla?tě ted,co mimo kulovnice mam na rameni také kameru a stativ-to si potom nesu domů témeř vždy nějaký úlovek a rána ani nemusí padnout.Nejak sem se rozepsal,takže hodně úspěchů při vábení a hlavně neházej flintu do ?ita při prvním neůspěchu.Chce to jen trénovat a věnovat tomu hodně casu,ale úspěchy se časem určitě dostaví.
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Příspěvek od Jindřich Beran »

Díky za radu. Jsem rád, že píšeš, že i hudební hlu?ec to pořídí :lol: Tak už jen si tu vábničku pořídit a začít trénovat... Chtěl jsem si koupit zaječí vře?tidlo, ale dle tvé rady budu uvažovat o nářku králíka. Jen nevím, zda když v honitbě králíky nemáme, bude liška tyto zvuky znát. S tím trénováním doma mám zkušenosti, že se to obecenstvu opravdu moc nezamlouvá :lol: . jb
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Příspěvek od JARDA30-06 »

V naší honitbě byly stovky králíků,ale mixomatoza a hlavně králičí mor je před více jak 10lety totálně vyhladily a škodná na králičí nářek reaguje a bude reagovat.Je to zvuk,který škodnou obdivuhodným způsobem přitahuje.Zvěř má tyto zvuky řekl bych geneticky zafixované,přesto?e se s králíkem do kontaktu nikdy nedostala.Věř,že vím o čem mluvím.Myslivost vykonávám "pouhých" 19let a byly roky,kdy sem ulovil kulí také 32lišek.Dnes li?čí populaci u nás uspěšně reguluje pra?ivina,ale i tak lisky stále jsou,ikdyž v mnohem menších stavech.Na tuto vábničku se mi podařilo přivábit kromě lišky i kuny,jezevce,toulavé kočky,jestřába i výra a pokud to bylo v mezích zákona,a zvěř sem si jak už to tak bývá nezradil,málo co ode?lo.takže se vůbec neboj toho,že králíci u vás nejsou a škodná by na tento druh vábení nereagovala.Jinak investice do vábniček je na dlouhé roky a pokud tomuto způsobu lovu propadnež jako já,za?ije? spousty nádherných chvil v revíru.
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Mám na poště k vyzvednutí vábničku z Devany-pískání lasičky v rohovině - vite někdo jak s ní správně pracovat? Díky. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

nimrod nimrod píše:Mám na poště k vyzvednutí vábničku z Devany-pískání lasičky v rohovině - vite někdo jak s ní správně pracovat? Díky. :wink:
Jo, jo to je v pohodě mám tu samou od léta. Vzduch se do ní vtahuje, nikoliv fouká. Chce to vtahovat vzduch rychle za sebou, měnit intenzitu vdechu a jeho délku. Vtahuju tak 5-10x za sebou i kdyz pan Mihálko píše u vábnicky jen asi 3x.
výsledek je takovy: nejvetsi uspechy jsem mel na rozesecenych repkovych lanech kam byli lisky zvykle chodit. Sedel jsem u hydrantu na poli a vábil. Asi po deseti min. za mnou neco zasustilo otocim se a 10 metru za mnou liska :shock: :shock: , cumim jak mys na bagr. Nez jsem se otocil byla v ........ repce. Rikam konec ta uz neprijde. Vstanu a dalsich cca 70 m ode mne druha liska :shock: :shock: . No mel jsem kulovnici a nez jsem ji dal do ramene byla v ....... taky repce. Pak se mi podarilo navabit jeste dve, ale zadnou jsem bohuzel nestrelil. V zime tady nebyl vubec snih takze nula. Jinak si myslim ze velice povedena vabnicka. Je slyset a dost dal nez myskovacka a neni tak tezko ovladatelna jako vrestidlo. Tot moje zkusenosti.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

nimrod nimrod píše:Mám na poště k vyzvednutí vábničku z Devany-pískání lasičky v rohovině - vite někdo jak s ní správně pracovat? Díky. :wink:
Jo, jo to je v pohodě mám tu samou od léta. Vzduch se do ní vtahuje, nikoliv fouká. Chce to vtahovat vzduch rychle za sebou, měnit intenzitu vdechu a jeho délku. Vtahuju tak 5-10x za sebou i kdyz pan Mihálko píše u vábnicky jen asi 3x.
výsledek je takovy: nejvetsi uspechy jsem mel na rozesecenych repkovych lanech kam byli lisky zvykle chodit. Sedel jsem u hydrantu na poli a vábil. Asi po deseti min. za mnou neco zasustilo otocim se a 10 metru za mnou liska :shock: :shock: , cumim jak mys na bagr. Nez jsem se otocil byla v ........ repce. Rikam konec ta uz neprijde. Vstanu a dalsich cca 70 m ode mne druha liska :shock: :shock: . No mel jsem kulovnici a nez jsem ji dal do ramene byla v ....... taky repce. Pak se mi podarilo navabit jeste dve, ale zadnou jsem bohuzel nestrelil. V zime tady nebyl vubec snih takze nula. Jinak si myslim ze velice povedena vabnicka. Je slyset a dost dal nez myskovacka a neni tak tezko ovladatelna jako vrestidlo. Tot moje zkusenosti.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Kleer
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 04.5.2007, 10:38
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Kleer »

Také uvažuji o koupi vábničky tohoto typu i výrobce.

nimrod nimrod
Mohu se zeptat na kolik přišlo poštovné z SK a jaká je doba dodání od objednání?

lorinc
Má nějaký vliv místo, odkud vábení provádím. Je lepší vábit ze země , nebo můžu klidně "z hora" z posedu ?

Děkuji
Kleer
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 04.5.2007, 10:38
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Kleer »

Také uvažuji o koupi vábničky tohoto typu i výrobce.

nimrod nimrod
Mohu se zeptat na kolik přišlo poštovné z SK a jaká je doba dodání od objednání?

lorinc
Má nějaký vliv místo, odkud vábení provádím. Je lepší vábit ze země , nebo můžu klidně "z hora" z posedu ?

Děkuji
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Pokud je možnost, tak vábím vždy se země, myslím že zvlá?tě lišky poznají odkud se vábí. Mimo to máme polní honitbu ve které stavba posedů nemá moc význam, protože se měni osevní plán. Nějaké sice máme ale moc ne. takže můj posed je babeta a rybářská stolička :) .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

na polovnictvu jsem narazil na odkaz na stránku kde se dá stáhnut CD s návodem na vábení musíte akorád my?í kliknout na tu fotku kde je napsáno VÁBENIE ZVERI
http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... &topic=623
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Kleer píše:Také uvažuji o koupi vábničky tohoto typu i výrobce.

nimrod nimrod
Mohu se zeptat na kolik přišlo poštovné z SK a jaká je doba dodání od objednání?

lorinc
Má nějaký vliv místo, odkud vábení provádím. Je lepší vábit ze země , nebo můžu klidně "z hora" z posedu ?

Děkuji
Nevím jak poštovné ale celé mě to vychází někde kolem 500kč, mrkni na jejich stránky, najde? to tam. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

lörinc píše:
nimrod nimrod píše:Mám na poště k vyzvednutí vábničku z Devany-pískání lasičky v rohovině - vite někdo jak s ní správně pracovat? Díky. :wink:
Jo, jo to je v pohodě mám tu samou od léta. Vzduch se do ní vtahuje, nikoliv fouká. Chce to vtahovat vzduch rychle za sebou, měnit intenzitu vdechu a jeho délku. Vtahuju tak 5-10x za sebou i kdyz pan Mihálko píše u vábnicky jen asi 3x.
výsledek je takovy: nejvetsi uspechy jsem mel na rozesecenych repkovych lanech kam byli lisky zvykle chodit. Sedel jsem u hydrantu na poli a vábil. Asi po deseti min. za mnou neco zasustilo otocim se a 10 metru za mnou liska :shock: :shock: , cumim jak mys na bagr. Nez jsem se otocil byla v ........ repce. Rikam konec ta uz neprijde. Vstanu a dalsich cca 70 m ode mne druha liska :shock: :shock: . No mel jsem kulovnici a nez jsem ji dal do ramene byla v ....... taky repce. Pak se mi podarilo navabit jeste dve, ale zadnou jsem bohuzel nestrelil. V zime tady nebyl vubec snih takze nula. Jinak si myslim ze velice povedena vabnicka. Je slyset a dost dal nez myskovacka a neni tak tezko ovladatelna jako vrestidlo. Tot moje zkusenosti.
Díky za zkušenosti :wink:, věřím že to bude fungovat.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Kleer
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 04.5.2007, 10:38
Bydliště: Prostějov

Devana

Příspěvek od Kleer »

Leon píše:na polovnictvu jsem narazil na odkaz na stránku kde se dá stáhnut CD s návodem na vábení musíte akorád my?í kliknout na tu fotku kde je napsáno VÁBENIE ZVERI
http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... &topic=623

Tak už to zřejmě nějak zablokovali - nejde to :cry: . Kdyby se našel nějaký hodný vlastník onoho CD a byl by ochoten ho "půjčit" nebo např. i víc ...", prosím o zprávu do SZ. Děkuji
Odpovědět