Vábnička Nordik Predator

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od savazka »

To dřevák:
Lovu zdar! Je dobře, že se daří. Zaleží také na tom, kolik lišek v revíru máte, respektive ulovíte. Já vidím lišku jednou za pár týdnu a že toho nasedím...!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
josefzenisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: sob 17.10.2009, 9:24

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od josefzenisek »

Moje zkušenosti s vábničkou mini Predátor: mám sloveno pět lišek, dvě na vábničku, přišly chvíli po zavábení, takže spokojenost, tři na újedi a jednu jsem prošustroval, po zavábení přišla tak rychle, že jsem ani nestihl zareagovat, přeběhla mě a dostala vítr a byla fuč.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od milan-sparta »

Po dlouhé době kdy jsem les zanedbával jsem zasedl na kazatelnu cca 70 m před lesem. Po pravé ruce ve vzdálenosti cca 400m vzdálený rybník s rákosem od něj vede strouha kolmo na můj posed po pravé ruce do vzádlenosti cca 200m. Zasedám v 18.30 . Vábím nordikekm pre tuned od 20.00. V intervalech po 15 minutách. Ve 21.05 liška zřejmě ( bylo už dosti šero ) přichází z kanálu přímo ke kazatelně. Střílím na cca 40 m před kazatelnu. Mladá liška ( rok stará ) zůstává v ohni. Fotky nepublikovatelné.
.308 SPCE 11,7g Pěkný zážítek
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od rip-curl »

Co jsem slyšel já, tak je to opravdu perfektní vynález. Funguje skvěle a přivábí na velice malou vzdálenost. Bohužel zatím to nemohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Ale samou chválu slyším všude kolem sebe, takže na tom asi určitě něco bude...
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od jakub203 »

Rád bych se dotázal zda někdo z vás používá Nordik Roe k vábení srnců. Rád bych věděl nějaké podrobnosti. Vábnička mi dnes přišla ale jak jsem zjistil její požití není vůůbec jednoduché naopak je to docela peklo... tak jsem moc zvědav kolik říjí to bude trvat než Nordika zvládnu.

Po pár pokusech musím uznat že když se zvuk povede tak je hodně věrný.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Bessy
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 19.3.2008, 19:18
Bydliště: ®amberk

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Bessy »

Ahoj kolegové myslivci, také jsem podlehl reklamě a zakoupil jsem v Brně na výstavě vábničku " křičící pták " , že bych z toho byl nějak unešený to teda nejsem asi to prostě neumím a nebo to je pouze reklamní bublina. Hodnocení nic moc spíše nic pouze jeden kocour a lišky na vábničku nereagují. Nemáte někdo dvd o vábení lišek jak se to má dělat. Dík za info. :!:
ZKK 600 7x64 Artemis 7x50RD, německý křepelák Brit
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Rainbow »

Zdar všichni, po shlédnutí lákavého videa jsem neodolal a vábničku Nordik Predator "Pre-tuned" nedávno zakoupil, jakmile mi přišla domů začal jsem trénovat.Týden jsem chodil ven, měnil místa a nic, dal jsem si pauzu, po 3 dnech jsem si šel sednout na balíkový stoh, který je pár metrů od kukuřičňiska.Začalo se stmívat, krátce jsem zavábil (asi 7 sekund).Při pozorování zda mi nevyjde liška nebo kuna jsem kontroloval i strany.Zhruba 3min. na to pomalu pootáčím hlavu doleva a zpozoroval jsem, že na stohu naproti mě cca na 8 metrů je kuna, zkameněl jsem,dívali jsem se na sebe a já čekal na vhodnou příležitost.Když kuna zjistila, že jsem "jen nehybná věc" začala rychle zjišťovat směr odkud ten nářek přicházel, postavila se na zadní a jakmile se otočila zády , zvedl jsem kulobrok urychleně zalícíl a padla rána.Po výstřelu jsem zjistil, že jsem ji "ometl".Byla to veliká škoda, celou cestu domů jsem si nadával. A jelikož jsem byl teĎ časově vytížen neměl jsem možnost se tomu věnovat.Už jen aby napadl sníh a budeto to pravý ořechový.LOVU LESU
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od zispo »

Na své narozeniny jsem dostal vábničku Nordik Predator Pro. Po 14-ti denním ladění jsem ji vyzkoušel i lese. Vždy jsem vábil tak, jak je předepsáno a doporučováno, a to 2x po pěti minutách a to 1 za hodinu. To jsem zkoušel na vřeštění zajíce, tak 14 dní v jedné lokalitě. Bez výsledku. Po změně lokality, a to jen čirou náhodou, kdy přítelkyně chtěla vidět, jak padají hvězdy, jsem navábil lišku. Ale jen na 30 m. Škoda, že jsem neměl zbraň. Zaměřil jsem se na tuto lokalitu, je to skalka pod kterou je potok. Při raní čekané jsem 2x zavábil po 10 minutách. Měl jsem lišku na cca 3 m, skočila přímo přede mě. Vezmu kulovnici a liška skočila ze skalky a zmizela v křoví. Po týdnu jsem se vrátil na skalku kolem půl šesté, vidím lišku na vzdálenost 600 m v poli, přeměřeno dálkoměrem. Vábím poprvé - liška se zastavila a čeká, vábím po 5-ti minutách podruhé a liška se rozbíhá v mém směru. Zalehávám za svého varmynta a čekám, až se liška přiblíží na rozumnou vzdálenost. Nastavuji na puškohledu opravu na 200 m a čekám. Lišku jsem ulovil na 178 m. Má zkušenost s vábenín takovou - základ je lokalita, kde se vyskytují lišky, což je snad každému jasné. Za druhé - dobrý vítr, nejlepší je bezvětří. A za třetí - dobré maskování. Zatím mě vábníčka slouží tak, jak má.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od lörinc »

Tak dnes mi přišli dvě vábničky a to crying bird a nordik predator pretuned. Musím říct že ptačí nářek je divočina a jsem zvědav na účinek a nordik predator mě překvapil svým hlasem. Do teď jsem používal jiné zaječí vřeštidlo a nedá se to srovnat. Takže zítra po schůzi jdu do terénu vyzkoušet. Dám vědět :wink:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Mr. Fox »

a zkoušel jste někdo Bird crying na prasata?? jestli na to reagujou??
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od zispo »

Dnešní raní čekaná začala v 5 hodin ráno. O půl šesté první serie vábení přišla kočka, po raně v ohni zůstala. Sedím dál a o 6 hodinách slyším skolit lišku, vábím a do 4 minut liška předemnou. Tak 2 úlovky během hodiny, krásný zážitek. Vábil jsem vřeštění zajíce
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Lukajs »

Zdravím vsechny , chci se zeptat kdyz bych zacal pri cekanne na ujeti .. vabit napr. vresteni .. bude to mit nejaky negativni nebo pozitivni vliv na cernou ?? Jesli jim to nebude vadit a prijdou na krmeni uplne normalne ?
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od pytlák 308W »

Na tuto otázku lze odpovědět puze takto: Vábení může mít jak negativní, tak i pozitivní vliv.

Záleží na provedení vábení, na zkušenosti zvěře, jestli již byla zrazena apod. Někdy vidíš lišku ,zavábíš a do lišky jako když střelí, zmizí a už jí nespatříš. Jindy zavábíš a ona by ti pomalu skočila na hlavu. Stalo se mi, že jsem vábil lišku a z houštiny vyjelo prase. Pokud budeš vábit na krmelišti, nebo újedi, nevíš jaký vliv to má na zvěř v krytu. Buď to vyjde, nebo to zradíš.
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od GGreen »

Tak jsem také podlehl a pořídil jsem si vábničku Nordik Predator pre-tuned. Zatím vábím pouze doma a všichni jsou z toho velmi nadšeni a pod okno mi chodí poslouchat kocour, tak to třeba nezní tak hrozné. Nejpozději v úterý mi přijde nová optika, já ji osadím na malorážku a půjdu se na kmotry podívat a buď přivábím a nebo zradím. Určitě se podělím o jakýkoliv zážitek.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od martinh »

Zdravím všechny, mám dotaz. Chtěl bych si pořídit vábničku od Nordiku "křičící pták". Prý ji někde prodávají s instruktážním DVD a někde bez něj. Mohli byste mi poradit, kde ji na netu koupit i s DVD. Děkuji
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Odpovědět