Vábnička Nordik Predator

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
mr.soumen
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 08.12.2010, 20:08

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od mr.soumen »

Krátká ukázka vábení na Cryingbirda je na DVD Nordik roe - vábení srnců, nevím o jiném DVD kde se tohle nachází.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od zispo »

Nordik se prodává bez DVD. Dvd se musí dokoupit solo. Jinak pokud to sem mohu dát adresa je WWW.nordukpredator.com . Je tam i ukázka vábení.
venda2
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 08.2.2011, 18:39

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od venda2 »

Mám nordik predator pre tuned a nordik predator mini. To předladění na pre- tuned nepoužívám. Na tři vycházky dvě lišky přivábeny a z toho jedna ulovena. Ta první mi utekla do mlhy. Asi to funguje.
venda2
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 08.2.2011, 18:39

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od venda2 »

A dneska další dvě. konečně už mám optiku na 223Rem a nemusím to vraždit springfieldem. A to jsem dnes střílel na 4 lišky ve dvou honitbách. Dvě jsem netrefil. jěště tu novou flintu tak neovládám.
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Rainbow »

Zdar všem, chtěl jsem se zeptat, jestli vábničku Nordik Predator používáte výhradně jen v zimě nebo třeba i v tuto dobu.Co zatím chodím ven tak jsem nevábil.V pondělí jsem při raní čekané viděl lišku zhruba na 150 m jak vyšla z obilí a hned přeběhla do kukuřice.Vábíte v tuto dobu ? a s jakou úspěšností ? (případně jakou vábničku vlastníte).
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

Vábit se dá určitě celý rok,v odpovídajícím tématu se mrkni na výsledek-minulý týden loňská liška z 200m vzdálenosti jako na drátkách :wink:
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Rainbow »

Ahoj, dík za radu.Tvůj příspěvěk jsem četl, přeji Lovu Zdar :wink: , ikdyž trochu opožděně.Chytá mě právě nutkání, zkusit zavábit, protože si myslím, že by tam mohli být i liščata, protože vedle lánu kukuřice býval stoh a je to asi měsíc co ho zemědělci zrušili, takže je podle mě celkem šance, že by mi nějaké to nezkušené lišce mohlo z kukuřice vyjít( hned vedle kukuřice je řepka) což si myslím ideální.Navíc, dnes jsem se konečně naučil vřeštění zajíce na pusu, což se mi dlouho dobu nedařilo, to byl ten důvod proč jsem si začátkem zimy koupil nordika.Pomohlo by k tomu jedno video na youtube.com, a podle toho jsem to zkoušel a za půl dne cvičení je to paráda, jako když si pustím audio vřeštícího zajíce :D .Ještě jednou dík
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

hm to seš borec,máš odkaz?Já používám vábničku od Petra Joo,Hubertus,je to vřeštidlo,srnčí v říji,srnče,sika,možná kačena.Teď jsem se vrátil z vábení srnci bohužel-každý měl srnu u sebe tak na to kašlal(to není jak my :lol: ).Tak jsem popojel na strmisko,už se stmívalo zkusil jsem srnu,na její nářek okamžitě 3 kusy na dostřel az jsem se lekl jak se ke mě hrnuly-první reagovala srna buď si spletla nářek srnčete nebo jsem to dělal blbě,za ní i srnecale ten na mě kašlal,další srnčí šlo z druhé strany tam jsem ale neviděl.Nic průběrného,tak jsem zkusil vřeštidlo do 20 min jsem tam měl zrzku,bohužel přišla jak jinak z boku a navětřila stopu mou a psa,už jsem si ji zradil po 2,musím změnit místo tak abych měl rozhled :evil:
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Rainbow »

Zdar, no tak borec určitě ne.Projížděl jsem videa na youtube a našel jsem vábení jak na Véčko http://www.youtube.com/watch?v=b3pAegmjsvM tak i tohle video http://www.youtube.com/watch?v=o2b8C4JA ... re=related .Chlápek tam ukazuje jak vábí pusou na ruku.Podle toho jsem začal trénovat.Před zimou jsem se to snažil naučit, i podle knih( je víc variant), ale jaksi jsem se nechytal.Vábím na sval, který je mezi ukazováčkem a palcem, na sval lehce položím rty a začnu do sebe vtahovat vzduch, prostě tak jak to ukazuje ten chlápek akorát, že tón dolaďuji rtama a né rukou jak on ve videu.Dnes ráno jsem byl venku.Když začalo svítat začal vabit( asi 7-10 sec)a co mě zarazilo, hned při začátku vábení jsem uviděl jak 2. zajíci ze 3. začali jistit a ten 3. se rozběhl a sprintem až ke mě pod posed, za 2 min. mi z řepky na 60 m vyběhla kočka a valila si to přímo ke mně , přišla mi na 10 m, ale nestřilel jsem.Teď ještě střelit kmotru a budu "happy'', časem snad. :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

Ono se zajícama je to sranda,logicky-napodobuješ zajíce v nesnázi-takže by se ostatní měli zbalit a pelášit hlava nehlava pryč aby je ta liška tyky nechytla :lol: No ale oni se většinou přijdou podívat co se to tam děje-no jsou prostě zvědaví.
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Rainbow »

Jo přesně :wink: .V zimě, když jsem vábil na nordika tak zající co byli poblíž místo toho, aby pelášili pryč se tak se přišli podívat co kolegovi stalo :lol:
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od zispo »

tak včera se my podařilo na Nordiku predátor pro navábit starého srnce. Odhadem 5 let, tak jsem rád že Nordik funguje i tak ne jen jako vřeštidlo.
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Lukajs »

Zdravím , chtěl bych se zeptat jaký máte názor na novou vábničku Nordic Boar ... popripadne jesli s tim mate nejake zkusenosti ? Je to vábnicka dělana na cernou zver .
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Mr. Fox »

Taky by mě zajímalo jestli má někdo odskoušenou vábničku na černou nordik boar nebo případně nějakou jinou vábničku na černou. Tento týden se mi stalo už třikrát že mě prasata obešli huštinou při tom sem měl vítr dobrej. A četl sem v recenzích že vábničky na černou tomudle můžou zamezit. Prasatou sou velice teritoriální a tím že lovec napodobí zvuk jiný tlupy tím přiláká tlupu jinou která chce vyhnat vetřelce apoň tak sem pochopil princip. Teď mi jde o to jestli to v praxi opravdu funguje a jak je složité vábničku používat??
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

No stí vyháněním bych byl opatrnější.
Prasata jsou hlavně nenažranci,zavistivci a zvědavci-takže všechny vábničky fungují na tomto principu!
Mám Hubertus zatím jsem je přitahoval po předchozím zrazení takže tomu přisuzuju špatný výsledek,ale funkce tam určitě bude :)
Počkej na sních :wink:
Odpovědět