vábnička na srnce

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Vábnička na srnčí

Příspěvek od klouda »

Zdravím, chtěl sem se zeptat zda někdo vlastníte,používate... vábničku na srnčí Butollo ( tak nejak se to asi píše) je to takovej černej gumovej klobouček kterej má pevný dno a mačkáním tý gumový části se vydává pískání. Díky za zkušenosti
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ne ne. Ja mam drevenou ve tvaru naboje. Funguje dobre. Da se i doladovat dle potreby.
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Já tedy používám taky dřevěnou od Zubíčka ale o tý gumový jsem zaslechl od kamaráda sku?enosti s ní má spíš špatné loni si kupoval v Lysí na výstavě dřevěnou o Zubíčka.
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Podle mě má nejlepší vábničky pan Karol Mihálko www.devana.sk.. Mám několik kousků i od Zubíčka, ale s těmi slovenskými se to nedá srovnat. Prostě mě se na ně vábí nejlíp a je jedno jestli je to srnčí, li?čí nebo vře?tidlo či my?kovačka - všechny jsou ?pica.
Tím nechci tvrdit, že na jiné to nejde -naopak.
Za Bundesrepubliky vábili někteří borci na stomarkovku - mám o tom dokonce nějakou knížku. Jako kluk jsem uměl pískat na ostřici ale na srnce bych si s tim netrouf :oops:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

vábnička na srnce

Příspěvek od unknowbunny »

Dobrý den, rozhoduju se jakou vábničku na srnce si mám koupit. Ještě jsem žádnou nikdy neměl a jsem úplný začátečník ve vábení. Našel jsem si tyto dvě vábničky: http://www.vabnicky.cz/zbozi/vabnicky/z ... a-srnce-30 a tahle http://www.vabnicky.cz/zbozi/vabnicky/z ... a-srnce-29 Nevím jaká bude pro mě lepší, když neberu to, že je každá jinak drahá, jakou by jste mi doporučili vy? Předem děkuju za odpovědi.
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

vábnička na srnce

Příspěvek od Ertner »

Ahoj s žádnou z těcht vábničkem nemám zkušenost ale zkus si najít vábnička Hubertus třešňovka mám s ní velmi dobré zkušenosti za jednu říji asi 45 - 50 srnců jestli chceš pošlu ti fotky . Když tak napiš svůj e-mail ... :wink:
Ertner
josefd
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 21.2.2008, 21:18

vábnička na srnce

Příspěvek od josefd »

pro zacatecnika bych radej volil tu prvni balonek ja ji mam muzu ric ze se me sni taky hodne darilo a casem as to dostanes do ucha tak si porid ladici :wink:
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

vábnička na srnce

Příspěvek od unknowbunny »

a když si koupim ten míček, budu na to moc vábit srnce kdykoliv, nebo jen v době říje? Totiž u tý rohový (plastový černý) píšou, že se na ní dá udělat nářek srnčete a no ty prý chodí... U toho balonku taky dokážu udelat narek srncete? A ta tresnovka? S ni je to jak? :D Do toho se fouká? A kdy to privolava srnky?
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

vábnička na srnce

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Kup si Hubertusku - třešňovku, mám dvě (kdybych jednu ztratil) a fungují velice dobře, ta plastová co je na obrázku, čtuli dobře vypadá taky na Hubertus. Plastovou si chci objednat taky, snad to nebude mít vliv na zvuk, proto ti ji zatím nedoporučím. U třešňovky mám problém, pokud se celé dopoledne bloncám po lese a mám ji u těla ( pověšena na krku, ať je v pohotovosti), tak se mi díky potu rozlaďuje :roll:. Bez problémů přeladíš se srny na srnče. Do třešňovky se zpravidla fouká, na to je postavena, ale já raději "vdechuji" protože mi ten zvuk připadne né tak silný (většinou lovím v lesn. honitbě), při foukání je to mnohdy slyšet jako "klárinet", což je lepší na větší vzdálenost od zvěře(např. větší pole).
Kromě říje s úspěchem přivábit srnce nepočítej (i v ní to není zaručeno). Ale říká se: "V pravé říji přivábíš srnce i na pískající kolo od trakaře".
Vábit jako srnče používám, pokud je pískání jako srna bez úspěchu, anebo když vidím srnu se srncem, písknu jako srnče a je tam pravděpodobnost, že srna se podívá co se srnčátku dějě a s ní příjde i srnec.
Pro začátek navštiv nějakého zkušeného kolegu, ať tě to doma alespoň trošku naučí (vábení), anebo pomocí nějakého CD, pak už jen chodit, poslouchat, zkoušet. Není to jednoduché nejen vábení, ale vytypovat si dobrá místa, dobu, naučit se chovat, ap., ale chce to jen čas a trpělivost, a i v tom lese (poli), je vhodnější mít ze začátku s sebou toho šikovného, zkušeného kamaráda...
Naposledy upravil(a) Petr Kaděrka dne ned 28.2.2010, 18:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

vábnička na srnce

Příspěvek od unknowbunny »

Bohužel, nemám žádněho kamaráda ani známého, který to umí... Jsem na to sám, ale snad to časem nějak zvládnu. A ta třešňovka, kde se dá koupit a kolik stojí? A jak se ladí? Je to hodně těžký naučit se to ladit? Jinak ta černá plastová, ta se taky někdy rozladí a pak se musí ladit? A jak? A ted míček BUTTOLO, na ten se dá taky udělat nářek srnčete? Promiňte za mnoho otázek, který se pořád opakujou, ale prostě mě to zajímá...
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

vábnička na srnce

Příspěvek od unknowbunny »

Tak jsem se už rozhodl... Koupím si ten míček BUTTOLO... Všem děkuju za rady...
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

vábnička na srnce

Příspěvek od unknowbunny »

Tak mi už přišla vábnička, je skvělá. Dokázal by mi někdo stručně říct, jak udělat nářek srnčete?
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

vábnička na srnce

Příspěvek od preparator »

Bohužel pokud vim tak na miček to nejde jen na univerzální nebo rohovou s těch co nabizí pan Pospíšil.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

vábnička na srnce

Příspěvek od Perník »

tvůj názor bych považoval za velmi jednostranný !!! Z prvé, výrobců osvědčených a vyzkoušených je jistě více než jen pan Pospíšil a za druhé, kolega od nás ze sdružení používá právě míček. Chtělo by to opravdovou OSOBNÍ zkušenost a nejen "zaručené" zprávy z druhé (či další) ruky. Pokud zkušenost nemám raději nehodnotím, abych nikoho nemátl.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

vábnička na srnce

Příspěvek od preparator »

To ano vyrobcu je více ale pravě tazatel se omezyl pravě na vyběr od pospíšila ja používam devanu nařek srnčete nepišu že míček nefunguje jen nařek srnčete se mi nato nikdy zapískat nepovedlo ale třeba jsou kolegove ve tvém zdruzeni šikovnějši a jde jim to tak teda porat jak aspon sebou nebudu muset nosit vabničky dvě dik.
Odpovědět