Přejít na obsah

Fotopast

Atraktanty

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)

Atraktanty

Příspěvekod Karel61 » ned 13.11.2011, 18:23

Má někdo praktické poznatky s atraktanty na černou? Včera byl tento dotaz přednesen na honu a nikdo se k tomu nedokázal vyjádřit.
Na internetu je to k mání kolem 500,- Kč za 2,5 kg. Nechci dělat reklamu (sám jsem zatím nic nekoupil), ale celý sortiment je např. na http://www.hunting-shop.cz/sekce/462-na ... -mineraly/
Nemá někdo zkušenost, jestli to má nějaký efekt, nebo je to jenom na vytahování peněz z kapes?
Rakušáci, co mají vedle lesní honitbu, to tam sypou. Jenže ti tam perou nesmyslně vleky krmení bez ohledu na výdaje. Je ale pravda, že černá k nám přejde teprve až do ní začnou střilet.
Karel61
Moderátor

Re: Atraktanty

Příspěvekod kopov.c » ned 13.11.2011, 19:01

Já dávám tohle-http://www.e-lovec.cz/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=275&products_id=1014 příchut lanýž a ryba.Výsledky nic moc- když v daném místě jsou,tak to navštíví a dost se jim to líbí.Ale že by je to nějak extra lákalo z dálky jak píší,tak to říct nemůžu.Prostě když tam sou,tak se stavi-nic mín ani víc. Ale podobný téma už tu někde je.
kopov.c
Zkušený diskutér

Příspěvekod skrofa » stř 16.11.2011, 20:24

Černá zvěř má vynikající čich a proto ji dovede přilákat i vůně samotného krmiva. Jde jen o to, co jí nabídneme a jaký má hlad. Přidávat na vnadiště nějaká umělá aroma, si myslím, že zrovna u černé zvěře nemá velký smysl, protože pokud na místě nenajde hledanou pochoutku, rychle pochopí, že jde o iluzi.
skrofa
Nový návštěvník

Příspěvekod Zdenek41 » čtv 17.11.2011, 14:21

Černá má opravdu famozní čich,ale bohužel oklamat se dá.Pokud se ví jak.Dnes nějaký futr placi už nemají vůbec cenu, stačí jedna tyčka uprostřed louky a to právé na ní.Nevím jak vám,ale mě už dnes stačí 20minut na určení a ulovení.A pak tohle je již a hodně někde ve vábení a vnadění.
Zdenek41
Zkušený diskutér

Příspěvekod Mr. Fox » čtv 17.11.2011, 20:30

Zdenku a nechcete se pochlubit svými zkušenostmi a znalostmi i s ostatními?? Já černou lovim teprve krátce předtím jsem dával přednost srčímu. Ale teď sem přičichl k lovu černé a uplně sem se dotoho zažral. Zkouším všechno možný. K vánocům sem dostal od přítelkyně vábničku takže teď trénuju vábení doma sou už ze mě na prášky. Bohužel zatím se moc nemůžu chlubit úspěchy. jak je tady psáno už ve více tématech černá zvěř je velmi inteligentní a její lov je celkem náročný pro nezkušené myslivce. A bohužel informace se těžko shánějí. Jenom ten čas než sem sehnal videokazetu Vábení zvěře na které ke konci pan Václav Svoboda předvádí vábení černé byl mi doporučen jako nejkvalitnější.

ps: omlouvám se že sem krapet ujel mimo téma
Mr. Fox
Pravidelný diskutér

kukuřičné aroma

Příspěvekod hanyking » úte 12.2.2013, 20:45

Ahoj jaké máte s těmito vnadidli zkušenosti? Jak se používají, dávkují a jaké je složení a konzistence.? Nikdy jsem je neviděl a jsou poměrně drahé tak nevím jestli se to vyplatí. Přiláká to třeba i dančí a srnčí zvěř?
hanyking
Častý návštěvník

Zpět na Vábničky a lákadla