Holubí kolotoč

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

Holubí kolotoč

Příspěvek od hunterplus »

Dobrý den chtěl bych se pokusit si ho vyrobit slyšel jsem že se to nechá z motůrku na stěračě a baterku nejspíš z motorky jestli takovou seženu.Tak jsem se chtěl zeptat jestli vám už se neco takového podařilo sestavit nebo se o to taky snažíte.Kupovat se mi zatu cenu opravdu nechce tak bych vás chtěl poprosit jestli by ste sem taky nenapsali k výrobě náké rady a nebo nedali fotografie vašich jistě povedených vytvorů které by pomohli mnohým znás k lepším loveckym zážitkům.Za všechny rady děkuji.
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od hunterplus »

To opravdu nikdo nic neví k tomuto tématu?
Vocas
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: sob 18.2.2012, 14:12

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od Vocas »

Taky mě to láká sestrojit.CHtěl bych na to použit prěvodovku ze starého budíku s motorkem z ovládaciho autíčka na 4,5v.Na svarovací dráty bych upvnil balabány holubú z polystyrenu nabarvený latexem.Fungovat by to mohlo ,ale na tech videich mě to pripadá že sou ty holubi slepí,to u nás jak ti leze nos z roští tak se jen tak nepriblíží natož jen nějaká zástěna.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od fori »

Pánové, na těch videiích to vypadá dobře, ale v cizině. Naše legislativa to zakazuje. Veškerá elektronická zařízení určená k vábení zvěře a jejich použití patří mezi zakázané způsoby lovu.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od Leon »

fori píše:Pánové, na těch videiích to vypadá dobře, ale v cizině. Naše legislativa to zakazuje. Veškerá elektronická zařízení určená k vábení zvěře a jejich použití patří mezi zakázané způsoby lovu.
g) lovit zvěř s pomocí elektrických zařízení schopných zabíjet nebo omráčit,
zdrojů umělého osvětlení, zrcadel, zařízení pro osvětlení terče, hledí
pro střelbu v noci s elektronickým zvětšením obrazu nebo pro
převracení obrazu, reprodukční soustavy s hlasy zvěře, výbušnin,
CZ 550 american 308win.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od Kubajs »

Taky jsem si pohrával s myšlenkou si ten kolotoč udělat, jenže zatím zustalo pouze u plánů. Možná by ti pomohlo toto videjko. Jo tam pěkně ukazaný celý postup výroby. Akorát ty rameny by osobně udělal z uhlíkových tyček, aby to pěkně pružilo a balabání na koncích se pohupovali.
http://www.youtube.com/watch?v=Y-VqSXsY--Y
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od Jindřich Beran »

Asi jsem to moc nepochopil, ale z citace zákona písm. g) mi ani jeden z vyjmenovaných zakázaných způsobů lovu nesedí na uvedený holubí kolotoč.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od Onďa »

No právě :) Počítám, že to tam Leon dal proto, aby bylo vidět, že kolotoči nic nebrání :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od Zbrojovák »

Kolega u Valašského Meziříčí (pravda dobrý střelec) má za tuto sezonu x desítek hřivnáčů, jen na umělých balabánech - čili i to funguje když se to umí aje to v místech kde přetahujou. Kolotoč nakupovat je prý poměrně drahá věc, uvažuje že si ho sestrojí. Uvažoval jsem že by jako motorek mohl stačit, ten grilovací na baterie, dva ocelové dráty, přidělat umělé obyč balabány a přidat jim vysušené/preparované letky z ulovených, třeba. Mělo by to po vyladění fungovat.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od BwanaHunter »

Funguje to :). S kolegy jsme si vyrobili kolotoc taky. Z Anglie jsem dotahl balabany - zavesne holuby v letu, s roztazenymi letkami, investice asi 500 Kc ;). Urcite by se daly objednat ci poslat, pokud tady nikdo neprodava. Muzu poradit. Baterie z motorky, moturek, ramena sestrojil a cele sestavil sikovny kolega. A musim rict, ze to funguje.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: holubí kolotoč

Příspěvek od fesoj »

Dnes jsem u švagrové na zahrádce viděl "motýlí kolotoč" a myslím, že na stejném principu by šlo bez velkých problémů sestrojit i kolotoč holubí. Zaujala mne primitivní jednoduchost tohoto zařízení a to, že k pohonu využívá vítr - stačí sebemenší vánek. Je to na principu větrníku. Do země zapíchnutá tyčka, zakončená trubkou, v níž se volně otáčí váleček s víčkem. V tomto víčku je na okraji malý otvor, v němř je upevněn pružný drátek, který tvoří oblouk. Na konci drátku je plastiková maketa motýla, jehož křídla tvoří široce rozevřené písmeno V. Při sebemenším závanu větru se motýlek krásně točí do kruhu. Myslím, že by stačilo celé zařízení zvětšit, místo jednoho drátku dát 2 proti sobě a místo motýlů dát makety hřivnáčů v životní velikosti ve věrohodném barevném provedení. Ty makety by podle mne stačily dvourozměrné - táhnoucí holubi je uvidí jen zvrchu. Ovšem musely by se tomu "vychytat mouchy" - zvolit optimální délku drátu, váhu maket a úhel křídel - a pak by to mělo fungovat.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět