Zaječí vře?tidlo

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Žanek »

savazka píše: plus se na vás přihopká podívat krvelačný kolega zajíc.
zajíci na to opravdu chodí poměrně spolehlivě, říkám si že to není úplně špatný, když přijde liška po něm, aspoň ke mně vede opravdu stopa zajíce .......
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od motolada »

to je samozřejmě vedlejší efekt,on je taky potvora zvědavá.
Popravdě já ještě zajíce naříkat neslyšel takže lišce se divit nemůžu že na to neslyší.
Máme je tady asi v super kondičce,akorát na honech nejdou vidět :lol:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od fesoj »

motolada píše:No 8 není vůbec špatné,když to vynásobíš počty členů tak jste jedničky v ČR! :lol:
No a když si to přebereš tak zjistíš že 8čka je pěkné číslo.
S těmi zajíci na tom něco bude,já už ho teď raději zkoušet nebudu,je fakt že letošní liščata mám na nářek a myšku,na vřeštidlo asi 3-4ks ze 14 lišek
Zdání klame, zdání klame... Kde jsou ty časy, když jsem jich měl 15 a to jsem v MS nebyl jednička - kamarád měl o 3 víc, tenkrát jsme jich na necelých 2000 ha měli za rok skoro 70 - a bez norování. Letos i Ertner, který je ve svých 15 letech opravdu excelentní vábič, uznává, že lišek je podstatně míň.
Kritériem pravdy je praxe.
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Ertner »

Ano, oproti loňskému roku je to letost opravdu veliká slabota, mimochodem excelentní jistě nejsem, musím na sobě trochu máknout, vždyť Vám jsem ještě lišku nenavábil.
Jinak byl jsem s kamarádem na posedu, bylo to ihned po koupi prvního mého vřeštidla, a dostalo se mi výsměchu poté co jsem přivábil zajíce z asi pětiset metrů :D
/Taky úspěch/
Ertner
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od fesoj »

Martine, kde nic není, ani smrt nebere !
Kritériem pravdy je praxe.
bady.new
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.9.2009, 14:43

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od bady.new »

Zdravim. Včera na večerní procházce s pesanem jsem si sedl na kraj louky a kochal se dančím a srnčím na pastvě. Po chvíli mě napadlo zkusit zavřeštit na vřeštidlo které mi půjčil otec. Bylo zhruba 21:30. Ani jsem nedokouřil cigaretu a hle, z lesa vyšla kmotra liška a chvátala, hodně chvátala rovnou ke mě. No naštěstí jsem měl zbraň a neváhal ji použít. Jedinou chybou byl pes na vodítku který semnou při střelbě škubl a bylo nutné poslat za kmotrou ještě jednu včelku. Foto bohužel nemohu zveřejnit. Každý si asi domyslí dva zásahy s 3006:-) Nečekaný a krásný lovecký zážitek. Lovu Zdar
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Posmiros »

Tak mám týden zaječí vřeštidlo a už se do toho docela dostávám :lol: byl jsem v terénu třikrát a z toho dvakrát jsem přivábil zajíce :lol: :lol: a lišku žádnou :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od motolada »

Když chodí zajíci děláš to dobře.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Posmiros »

Podle toho co jsem tu četl tak snad jo :) přiběhla mi na to ještě kuna, ale proběhla mi po posedem tak rychle, že jsem nestačil nic :mrgreen: ješta tak, aby se někdy přišlo podívat třeba nějaký selátko či lončák, když už né liška :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od motolada »

Když jdou prasata vřeštidlo si pěkně z huby přesunu do kapsy a ani nedýchám,to je nejlepší přivábení.S prasatama na vřeštidlo nepočítám.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od BwanaHunter »

motolada píše:Když jdou prasata vřeštidlo si pěkně z huby přesunu do kapsy a ani nedýchám,to je nejlepší přivábení.S prasatama na vřeštidlo nepočítám.
Už se mi stalo, že po vřeštění přišla prasata. Ne tak pravidelně, abych z toho mohl udělat závěr, že to mělo příčinnou souvislost.... Ale minimalně je to nezradilo. A i jiné prameny uvádí, že na to někdy prasata reagují.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od fesoj »

Pokud si vzpomínám, na zaječí vřeštidlo jsem přivábil zajíce /několikrát/, káně, sojku, krahujce, českého fouska a jeho pána. Ale lišku ani jednou, asi to neumím. Na myškování, "ptáčkování" či na pískání srnčete mi jich přišlo dost.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od motolada »

BwanaHunter píše:
motolada píše:Když jdou prasata vřeštidlo si pěkně z huby přesunu do kapsy a ani nedýchám,to je nejlepší přivábení.S prasatama na vřeštidlo nepočítám.
Už se mi stalo, že po vřeštění přišla prasata. Ne tak pravidelně, abych z toho mohl udělat závěr, že to mělo příčinnou souvislost.... Ale minimalně je to nezradilo. A i jiné prameny uvádí, že na to někdy prasata reagují.
Tak jsem,si to včera potvrdil,z potoka na mě vyšel kňour tak 150Kg,po prvotním šoku,kde se tu vzal medvěd,nastal čas pro dělání blbin.Drobátko jsem ho zneklidnil tak zatáhl zpět a vyšel asi na 100m znovu na holé pole.Vzal jsem vřeštidlo a zkusil,okamžitě nastal zběsilý úprk do křovin.
Takže u nás prase a vřeštidlo neéé.

Pro vtipálky,20 min před ním jsem si přifoukal lišku na 10m a kunu na 3m :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Leon »

není blbé to funguje na mladý a ne na starý zkušený to už mám odzkoušený :wink:
CZ 550 american 308win.
Gadet
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: úte 20.11.2012, 6:25

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Gadet »

Zdravim, taky jsem si koupil zajeci vrestidlo a ted v lese rvu jak pominuty.Casto trenuji v aute ponevac v baraku by mne asi brzo vyhodily.Vsiml jsem si jak na to vresteni reaguji psi na ulici kdyz si tak za jizdy uzivam.Okamzite se za mnou otaceji.Konecne se dostavil muj prvni uspech s vabenim. Brzo rano jsem vylezl z auta v lese abych vsechny domaci probudil ukrutnym vriskotem. Ani jsem si nebral flintu sebou ponevac jeste nic mi na zavolani nepribehlo. Stale to svadim na moji nedokonalou znalost kraliciho posledniho vykriku. Tak jsem zavrestel jak jen jsem si predstavoval kralika s uchem ve sveraku.A ani ne do pul minuty z krovy vybehl kojot primo k mojim noham.Oba jsme na sebe cumeli v absolutnim prekvapenim.Kdyby nas nekdo sledoval z povzdali urcite by si myslel,ze je to muj pes.Byl jsem rad,ze si do mne nekousl a oba jsme se rozesli opacnym smerem. Docela mne to nadchlo a tak budu jeste vice vrestet.Uz dneska v noci vyrazim s pocitem, ze to opravdu funguje.Ovsem radeji si vylezu nastrom,ponevac nikdy nevim co vlastne na sebe nalakam.Uz se nam tu probouzeji medove a jsou urcite pekne hladovi a nastvani.
Odpovědět