Zaječí vře?tidlo

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Pavel.K. »

Ahoj pořídil sem si zaječí vře?tidlo od Zubíčka, chci se zeptat jaké máte zkušenosti se zaječími vřestidly?
Díky Pavel
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tak to samé by zajímalo i mne. Zatím jsem jej Použil jen párkrát. Samozřejmě dle návodu a CD od Devany. liška mi zatím nedo?la. Jediné co se v tu dobu dělo bylo, že zajíci začali být dosti popla?ení a vždy minimálně jeden opatrně přispěchal so podívat co se tam stalo. Tak nevím, že by to byla záchranná patrola? :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

mosim měl ten zajíc maják a sirénu jestli ne tak to byl jenom blbec co přišel očumovat havárku :lol: :lol: :lol:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

No to bych ani netvrdil. Třebas fakt mají mezi sebou nějakého rangera. Dnes jsem to opět zkoušel a zajíc vzdálený cca 40m to vzal trapem ke mně a běhel kolem mě, aby mě našel. Já však byl na posdu, takže asi po pátém oběhnutí to vzdal a číhal. Jakmile jsem opět po delším čase Použil vře?tidlo, tak ten samý opakoval svou hlídku a přiběhl mu na pomoc další. Nakonec takto hlídkovali 4 zajíci. Tak jsem celý rozčarovaný šel dom. Tak teda nevím, ale domnívám se, že asi vře?tím zoprávně, když na to ti zajíci reagují. Otázkou však je, co vábím :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Jedno je pravda že když taky vře?tím tak na mě ty potvůrky slechatý taky útočej. :lol: :lol: na vře?tidlo mi liška přišla jednou a ještě o tom nejsem tak přesvědčenej. Mohl by tady někdo poradit jak na to. :idea:
sem z toho celej :shock:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Na zaječí vře?tidlo mě přišli a usadili se cca na 30 metrech v kroužku 4 zajo?i...další den se mě podařilo přivábit káně na 20 metru...zatím si nestě?uju,mam CD od Devany a jen do toho dřevěnyho válečku funím 8) ...
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Tak jsem se včera zase přesvědčil o vře?tidlu, sedim na strni?ti když kolem desátý vyjela ze sousední kukuřice liška. tak 200m kdybych měl kuli tak by to byla krásná longrange jen? jsem měl kulobrok a to jsem si netroufl. tak jsem zkoušl my?kovat a liška stále nejevila zájem pak mě napadlo že mám v kapse vře?tidlo lehce jsem zavře?til a liško si to okamžitě zamířila přímo ke mě, na 70 metrech se zastavila, Nečel jsem a hned jsem vystřelil. byla na fleku Fotografie do účinku nedám jelikož nejsou zrovna publikovatelné. Ačkoli střílím Evolutionem tak jsem ji vzal na na páteř a liška skoru přepůlená.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Pavel.K. »

To OndraH: Ahoj přesně tak jsem si představoval jak bude vře?tidlo fungovat!! :wink:
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Je teda pravda že mám vře?tidlo od devany
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

přijdou zajíci...

Příspěvek od xchipsy »

Tak pokud na vře?tění přibíhají zajíci, pak je to super. Dalo by se to využít - jak píše Eurohunt v inzerátu v příloze Myslivosti 5/08 - Vábnička na srnce je Použitelná jako zaječí vře?tidlo a může být va?ím stálým společníkem v průběhu srnčí říje či zaječího honu... :lol: už to vidím - kolový hon, 100 lidí a všichni vře?tíme... :lol:
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Vábničky

Příspěvek od xchipsy »

Tak jsme si na Natura Viva pořídili kompletní sadu Turvab od pana Hrdličky, zatím jsme vyzkoušeli jen my?kovačku a zaječí vře?tidlo a myslím, že je to dobré. liška nám sice nepřišla, ale na "zajíce" nad námi zakrou?il výr a po druhém zavře?tění po několika minutách přiletěl znovu a sedl na louku (tak 150m..) takže je vidět, že to funguje :) (ale zatím jen na to, co nestřílíme.. :lol:
Teď jsme si ještě objednali od Devany CD a vábničky srnčí sadu, lišku/lišáka ?těkání, králíka a lasičku, takže trénuju a už se tě?ím, až vyzkouším tu lasičku :)
Taky máme to chrochtadlo, ale zatím úspěch nepřineslo - když jsme ho měli na posedu, tak černá nepřišla a když ji přítel včera slyšel lámat v řepce, tak milá vábnička odpočívala v autě.. :lol:
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vábničky

Příspěvek od Perník »

uvažuju o koupi kombinované vábničky zaječí vře?tidlo a my?kovačka od p.Pospí?ila (www.vabnicky.cz), máte s nimi někdo nějakou zkušenost? :?:

Díky
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

vře?tidlo

Příspěvek od Jindřich Beran »

Pořídil jsem si vábničku od pana Pospí?ila na výstavě v Lysé. Mimochodem opravdu příjemná podívaná u jeho stánku s různými vábničkami. Neodolal jsem a tak jsem si pořídil kombinovanou vábničku. Nejprve jsem troch litoval těch peněz, ale když jsem tuto vábničku Použil během lovu srnčí zvěře, byl jsem dost překvapen, jak zvě? reaguje. Ale to jsem odbočil. Tatá? vábnička umí i zaječí vře?tidlo. Začal jsem ho používat až teď v zimě a nevím, jestli je to náhoda nebo mi tak šlo anebo zrovna lišák byl tak trochu nahluchlý, ale po tři večery zasebou jsem tuto vábničku vyzkoušel. Je sice dost hlasitá, ale dle přilo?eného DVD s ukázkami to prý není naškodu, ba naopak. Po 20 minutách nic a tak jsem si říkal, že musím asi víc trénovat. Nevím čím to, ale při dvou večerech se liška objevila až po půl hodině a byl jsem vždy tak překvapen, že mi zase zmizela a už jsem nevábil, jelikož jsem si říkal, že bych ji zradil. Třetí večer opět zkouším poměrně dost nahlas vře?tit a za 5 min zase liška. Tentokrát neutekla. lišák 7kg. Nádherná zimní ko?ka. Nechal jse msi pouzu s vábením, abych porád po lese nevře?til. bohužel jsem se dlouho nedostal do lesa a tak další zkušenosti nemám.
bananos87
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: ned 26.10.2008, 17:26
Bydliště: PS

Příspěvek od bananos87 »

Dnes jsem Použil univerzální vábničku Hubertus - zaječí vře?tidlo... přiběhl se podívat pouze zajíc na cca 5m. Ani při opakovaném vře?tění neodběhl, naopak se přibli?oval. ještě kdyby to takhle fungovalo na lišku, tak by byla naprostá spokojenost. 8) lišku jsem viděl až potom u silnice z auta, klasika.
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

Jo tak to že mi na zaječí vře?tidlo přiběhne zajíc,ale skoro pokaždé se mi stává pořád! Neví někdo v čem je chyba?Ale zase si říkám že když tomu rozumí zajíc ,přiběhne ,zavětří to v okolí posedu není to špatně.
Takhle by se měla splést i liška,ale může to být nějaká chyba ve vábení poraďte.

:oops: :wink:

P.
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Odpovědět