Vábení lišek

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Vábení lišek

Příspěvek od figi »

Jaké máte zkušenosti ?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Já bohužel zatím negativní. Zatím jsem nic nenamy?koval. vše přišlo tak nějak samo. :lol:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Já používám zrcátko na které dýchnu a přejedu přes něj polystyrenem a občas liška přijde a reaguje i na volném poli i na dost daleko. už mi na to přišli i divočáci ale nevím jestli to bylo tím my?kováním. O kus dál ale byla hromada, kterou nav?těvovali pravidelně. Tam ale seděl kolega a oni přišli ke mně když jsem my?koval. Jen se zrovna otočil vítr tak mne navětřili a utekli dříve než jsem měl možnost vystřelit.
Naposledy upravil(a) Marpie dne pon 16.10.2006, 12:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Hmm zajimavá metoda. Ja měl my?kovačku (u? jsem ji někde vytratil) a nebylo to k ničemu. spíš sázím na újeď.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Chce si to ale s tím polystyrenem vyzkoušet doma. Ono totiž se musí ten polystyren dost zmáčknout nejlépe v rohu a tím zmáčknutým rohem potom jezdit po zrcátku, protože jinak jsou z toho pazvuky
vhool

my?kování

Příspěvek od vhool »

...na my?kování opravdu dost doře reagují prasata.s tím polystyrenem jsem to také slyšel ale ještě nezkoušel ale my?kovačka funguje...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No a co zaječí vře?tidlo? (To ještě mám). :lol:
vhool

...

Příspěvek od vhool »

....s tím to neumím :oops: a spíš mi u toho vyje pes než abych něco přilákal.tak akorát ochránce zvířat,že mučím psa :D
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:lol: ... psa nemam tak to by mi nevadilo.

Jinak se rika, ze vabeni je treba provadet zejmena v obdobi nouze. Ne kdyz buji vegetace. Cili mozna to byl muj problem. V lete na vabeni liska asi moc nereaguje. Ma dost jine potravy. V zime by to mozna bylo zajimavejsi.
vhool

...

Příspěvek od vhool »

je pravda,že v letě to funguje trochu míň ale já si myslím,že to je tím,že je vysoká tráva a liška je míň vidět 8)
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Já my?kuji normálně "na hubu", někdy si toho liška vůbec nevšímá a někdy se může přetrhnout, jak vyrazí, a je jedno jestli je červen, nebo únor.
Na vře?tidlo mi jdou jen vrány a psi.
Prý je na lišky skvělá vábnička s hlasem lasičky.
Troj
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 17.10.2006, 6:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Troj »

Zdravím všechny zúčastněné, chtěl jsem se zeptat kde se dají vábničky sehnat? Myslím, že to je jedna ze základních pomůcek myslivce, ale když jsem se na ně ptal po loveckých potřebách tak sem si připadal jako že slovo vábnička sly?í poprvý v životě..
Myslím si, že je to velice zajímavé téma a mnohdy jediná cesta k mysliveckému úspěchu..
Jinak my?kováním na "hubu" se mi nikdy nic přivábit nepodařilo..asi to dělám špatně:-(..jen několikrát se mi povedlo přilákat srnu "na trávu"- jednou ke mě přišla cca na 5 metrů a když žádný srnče neviděla tak frkla a odkráčela pomalu zpátky do houštin.. :)
vhool

Příspěvek od vhool »

...já to kupuju tam co lovecké potřeby.jinak je jich plno na netu.stačí hledat 8)
Troj
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 17.10.2006, 6:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Troj »

bylo to jednodušší než jsem čekal- opravdu velký výběr http://www.devana.sk/index.php?act=2&lang=1
www.zubicek.cz/09.doc
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

osobne lovim najcstejsie polne lisky v blizkosti dediny - a co je zaujimave ze vynikajuco reaguju na vrestadlo....avsak ak pouzijem myskovacku liska len zarazí, pozera mojim smerom cca 2 sekundy a pokracuje spokojne dalej....ale par krat sa mi stalo ze mi 1 m nad hlavou zakruzi sova a odleti....
Odpovědět