ohaři

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak to máš asi pravdu vhoole protože kdyby to bylo bez té činky tak mu nejsou při té výšce vidět no?ičky :lol: :lol: :lol: :lol:
P.P. v sobotu jsme měli taky dohady o váze psu tak jsem jeli ke mě domu zvážit skrmenýho NKO a měl 34 kg a to je jak prase :? pak se divěj že jim to na 5-6 letech nemůže chodit a jak říká kamarád veterinář takový ................ bych bral s chutí s rozeběhem :lol: :lol: :lol: a já taky protože to je týráni!!!!
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

To Leon, nevím jaké máš znalosti o plemenech psů, toto je NDO, ne NKO, v loňském roce byl CAC, KV, BOB, (klubový vítez, vítěz plemene),
váhu má pořád stejnou :!: :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nebyl jsi sním náhodou na jařa na klubovce ve Slavkově ?
a za těch pár let co se mezi psi pohybuji vím co CAC KV BOB znamená pár jich už mí psi maj :lol:a nic to neznamená protože na jedný výstavě vyhrajou všechno a na druhý ůplně v pohodě odejdou s VD nebo i s D.A ohař má být ohař a né buldog protože co mi je platnej pes kterej unese 10 kg lišku když mi dvě tři hodiny po začátku honu odpadá a pak musim ?ádat kamaráda aby mi dohledal zvěř protože pes je utahanej z vlasní váhy a i když má chu? pracovat tak už to není ono což je podle mě velká škoda pro ohaře který ničí chovatelé kteří se ?enou za maximální velkostí.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Letos jsem nikde nebyl i klubovku jsem vynechal nechci honit ocenění, předloni jsem splnil Českého ?ampiona, loni KV a BOB na klubovce, takže letos bych si připadal jako vy?írka... až se snaží ostatní. Pes má dost pohybu, dříve jsme běhali (já na kole) 10km deně a nestalo se mi, na žádném honě, že by odpadl, spíš je problém, aby někde nebyla rvačka, nebo jiný pes na něj nezavrčel..., kočky a černá... :wink: :wink: :wink:
(Unese i přez 20kg, srnec není problém - při dohledávce na volno, dokáže ho rychle strhnout za krk...)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a vo vo tom to je každý máme na ohaře jiný požadavky pro mě je ohař pes který před kolem na kterým se vezu mám 110kg :lol: zvládne minimálně 30 km a ještě potom doma bude prohánět ostatní psi a na honu vydrží makat od 9.00 do 17.00 na plný obrátky.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

To je pravda, mě do 1q 5kg chybí, ale pes má postroj, na kole je boční rám a on táhne... v zimě je to podobné na běžkách, do krmelce to mám 3km a přez 100m převýšení, pes je zapřa?ený v postroji... tím se nechci vytahovat... :lol: zatím na žádném honu neodpadl a to, že je větší... podle požadavku klubu, není na závadu :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nikdo se nevytahuje vedeme pouze debatu o tom co se komu líbí a vyhovuje u mě to je ohař pes kterej má na 65cm 30kg na zimu maximálně 35kg moje pointřice má 61cm 24kg a k tomu co klub preferuje každý klub je jak velká ručička u budíku taky je jednou nahoře a pak zase dole a Záleží kdo ho natahuje a kam ji zrovna nastaví měl jsi dorazit letos do Slavkova co jsem pozoroval tak se dost lidem protáhnul ůsměv když tam dorazili s mamutama kterejm by v pohodě stáli dva pulitry piva vedle sebe na hřbetě :lol: :lol:
P.S.hoď sem fotku až můžem vidět co máš já už tady ty naše pří?ery mám a příští rok je zase společná výstava ve Slavkově tak ho přihlas a můžem tam pokecat
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Tak se pokusím, přez album, přímo mi to nejde a tvoji smečku může? ukázat taky... vono kdyby pointr nebo kra?as měl přez 40kg... :roll: http://album.volny.cz/tt33/browse.php?a ... wse_page=0
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak koukám pěknej pes ale moc mohutnej a je vidět že se má dobře unás doma by tolik nevá?il asi se bojím konkurence :lol: ale spíš to bude tím že se mi líbí pes který má podle doporučení německýho klubu +- 30kg na maximální výšku a jeho? stavba těla zaručuje sílu,vytrvalost a rychlost a ještě se koukni na standart NKO a NDO jaký je mezi nima rozdíl
tady je pár fotek a moje je už pouze fena pointra a am. buldoga
http://fotoalba.centrum.cz/~$9329433~11 ... 26page%3D1
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Pěkný mazlíčci, je vidět, že se tomu věnuje?, já to mám prvního loveckého, bratrova fena měla štěňata a můj mladej si to jedno bílé s černou tečkou vybral... já měl před tím služební... jináč z tohoto chovu jsou přibli?ně všechny stejný, výcvikáře, který má doma dva a pointra mám nedaleko, takže se mám kde poradit. Pes je mohutnější a dost namakanej s kondičkou nemá problém, z kraje když jsme cvičili byl problém ho trochu utahat, teď to už je v poho. s pátým rokem se zklidnil. :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

děkuji za chválu ale u mě to je jak říká kamarád jak stím sedlákem nejblbější sedlák má vždycky nejlepší a největší brabory :lol: :lol: :lol: :lol: protože všichni psi kteří se k nám dostali domů byli jak výstavě tak povahou super až na bláznivýho irskýho setra ten k nám přišel na 18 měsícich a sebral mi deset let života magor ně? z něj byl aspoň trošku slušnej rodinej pes na lov nebude nikdy protože se teď válí u Znojma u koní kde se má super.
petr.pan
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 07.4.2008, 9:58

Příspěvek od petr.pan »

Mám psa výmara a mam ho celý rok venku. V tom bych neviděl problém, když má pes dostatečně závětrné místo společně se zateplenou boudou.
A co se týče pracovitosti jsem s ním velmi spokojen jak při práci s drobnou tak i při dohledávkách a na barvě.
petr.pan
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 07.4.2008, 9:58

Příspěvek od petr.pan »

Omlovam se odpověď byla na diskuzi na předchozí straně. :oops:
Viz: TT33 - Nejsem odborník, ale když má být pes-ohař celoročně venku, tak to chce něco hrubosrstého a zateplenou boudu...
Uživatelský avatar
mo-on
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11.1.2008, 13:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mo-on »

Netu?ím, proč by jakýkoliv pes nemohl být celoročně venku. Já se tedy specializuji ma MMO a ASS, ale než jsem si udělala zkoušky rozhodčích měla jsem na výcvik mnoho ohařů, od němců přes fousky až právě po setry a nakonec münsterlandy. žádný něměl potřebu být v domě a měl svůj kotec, kde podmínkou je zateplená bouda se závětrnou stranou.
Ale k tomu jestli je to první pejsek kterého budeš cvičit, doporučovala bych některého, který má v povaze lehké ovládání. Ne zrovna paličáky od přírody :-)).
A k těm váhám pánové, nevím jak vy, ale já mám s tímto popravdu zkušenosti a pod rukama mi prošlo opravdu hodně psů a myslím si že zrovna na váze moc neZáleží. spíše na tom co ten pes dokáže a jakou má vytrvalost. Měla jsem MMO který byl 59 v kohoutku a jeho váha pravidelně na zimu přesahovala 32 kg. byl to ?pičkový pes po všech stránkách s obrovskou výdrží. Hon na kachny zvládal levou zadní a jít na dohledávku mu vůbec nevadilo. takže pracoval od 7 do 17. Teď připravuji na zkoušky roční fousku a je to čubina, která má obrovskou sílu a výdr?. každý když jí vidí, kritizuje její slabou kostru a váhu, ale jí nedělá problém pracovat celý den.
Malý münsterlandský ohař, Anglický špringršpaněl
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

nejsem zrovna postavou obr a tak

Příspěvek od precechtel »

jsem si vždy z vrhu vybíral ta menší čilá štěňata. Nevím, je li to náhoda, ale moje feny byly sice menší figury ale s ohromným srdcem bojovníka a pracanta. Asi jak se musely prosadit ve vrhu, tak jim to zůstalo. No má to i stinnou stránku - někdy problém s výškou v kohoutku do standardu. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět