ohaři

Pejskové a jejich výcvik
zeli
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.10.2007, 13:48
Bydliště: již.morava
Kontaktovat uživatele:

ohaři

Příspěvek od zeli »

....
Naposledy upravil(a) zeli dne čtv 15.4.2010, 8:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

pro začátek Záleží jaký máš revír a na co ho přesně chceš já osobně jsem zatí?ený na na anglický ohaře pro jejich povahu a eleganci proto mám fenu pointra a jsem maximálně spokojený.
zeli
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.10.2007, 13:48
Bydliště: již.morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zeli »

v revíru je takřka všechno pole louky a hodně lesy...ze zvěře černá,srnčí,zajíců taky docela dost..
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Podle toho co říká? si myslim, že ohař neni špatná volba... Je těžko se ptát, kdo by Ti co doporučil, každej má svého favorita :-) Nemam to ověřený z praxe, ale o anglickejch ohařích jsem slyšel, že perfektně vystavujou, ale už jim tolik nejde slídění a přiná?ení... Můj favorit je každopádně německej krátkosrstej ohař... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak to je přesně ono Jirko každý má svého favorita a k tomu že jsi o anglánech něco slyšel já už to už toho viděl :lol: :lol: :lol: třeba to že mé feně už hodně dlouho až na jednoho ČF který to dělá suprově nepřiznal žádný kontinetální ohař spíš když vystavuje tak někteří se hned po zvěři vrhnou a k tomu slídění když budu chtít aby pes slídil tak si nepořídím ohaře ale třeba křepeláka a aport to se musí se musí pes naučit.Tak že když bych si pořizoval jakéhokoliv ohaře tak bych chtěl vidět jak maká fena i pes aby věděl co mě čeká abych třeba nemusel učit ohaře vystavovat jako jsem to učil nedávno jednoho který ani nepřibrzdil před bažantem rovnou po něm ?áhnul :cry:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak že spátky k otázce vyraz na zkoušky a výstavy psu pokecej si s majiteli a pak si pořiď ohaře který se ti líbí a počítej stím že se mu budeš muset pořádně nějakých 10-12 let věnovat aby z něj něco bylo protože u psu to je jako s autama každý má něco pro a něco proti. Přeji š»astnou ruku při výběru
zeli
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.10.2007, 13:48
Bydliště: již.morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zeli »

..
Naposledy upravil(a) zeli dne čtv 15.4.2010, 8:28, celkem upraveno 1 x.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To Leon:

to o čem píšeš vychází z historie, v anglii zásadně dřív cvičili psa na jedinou činost(kterou měli ty psi vy?perkovanou) a ohaři byli právě cvičený na vystavování, to maji v krvi a jde jim to parádně, jsou v tom mistři, ale ostatní disciplíny už zase mívaji horší... Já preferuju kontinentální ohaře právě pro jejich všestranost, kterou trochu ztrácí? tím, že si vybere? anglickýho, ale samozřejmě závisí na konkrétním pejskovi, to je bezesporu... :wink:
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Kolega má fenu výmaráka a i když nemáme v revíru drobnou tak je to pes k nezaplacení už jenom proto,že má perfektní nos a používáme jí na dohledání prasat a vysoké. Jinak aport se dá samozřejmě naučit a co se týká vystavování to mívají většinou v sobě,stačí jen to připilovat... Jediné zlobení co měl s čubinou bylo přiná?ení teplé lišky.Ony jim ty zrzky asi moc nevoní a tahleta disciplína jí moc ne?la. ovšem asi nejlepší by bylo zajít někam na výstavu a popovídat z chovatelema a udělat si svůj názor,protože každému se líbí něco jiného.Já kdybych nebydlel v paneláku tak mám místo jezevce českého fouska.
Naposledy upravil(a) ČENDA dne čtv 01.11.2007, 13:31, celkem upraveno 1 x.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Jirko proto jsem nasal aby se jel podívat na různý akce a vybral si co se mu líbí já mu nic nevnucuju každému selíbí něco jiného ale podle mě by měl vystavovat a přiznávat každý ohař a to mi nikdo nevymluví.kynologii zdar
jo a takhle vypadá vnucování tohle je moje fena ještě tam chybí druhé místo na PZ v 1 ceně 296 bodu :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.mesinskahajovna.web4u.cz/vrh ... =2&lang=cz
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

ohaři

Příspěvek od hanmilan »

Zdravím, já mám už druhého výmaráka, vlastně výmaračku a nedám na ní dopustit. Perfektně dohledává spárkatou, postřelené srnčí strhne a hlásí, nosí kachny, prostě paráda ( zajíci a bažanti u nás nejsou). Je to opravdu věc názoru. Před výmaráky jsem měl bezpapírového jezevčíka - fenku, samozřejmě bez zkoušek. Byla se mnou ale každý den v lese a protože měla spoustu možností se učit a taky zkušeností , strčila do kapsy i kdejakého barváře. To co Nenašel barvář, dohledal můj bezpapírový jezevčík ( pokud to tedy bylo trefené) :lol:
Podle mě na plemeni vůbec neZáleží. Vybíral bych takového psa, aby se mi líbil. Díky společným zážitkům si ho stejně zamiluje? a pak na to plemeno nedá? dopustit a jsi mu věrný třeba celý život. :)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Johny166
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: úte 02.10.2007, 19:40

Madarský ohař

Příspěvek od Johny166 »

Zdravím..
Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti z madarským ohařem chci si ho pořídít...Chtěl bych se zepat jestli může být celoročně venku v boudě,slyšel jsem že jsou náchylný na počasí (zima)....
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Madarský ohař... pes celoročně venku...

Příspěvek od TT33 »

Johny166 píše:Zdravím..
Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti z madarským ohařem chci si ho pořídít...Chtěl bych se zepat jestli může být celoročně venku v boudě,slyšel jsem že jsou náchylný na počasí (zima)....
Nejsem odborník, ale když má být pes-ohař celoročně venku, tak to chce něco hrubosrstého a zateplenou boudu... já mám německého drátosrstého ohaře, 45kg... 65cm v kohoutku ..., je celoročně venku. Dobrý pes, tvrdý na výcvik, výborný na škodnou, má pevné vystavování (to musí být u psů vrozené a nedá se nacvičit), má drátovitou - bezúdr?bovou srst, což je taky důležité... Náročný na čas, pohyb, krmení, nezačíná rvačky a u žádný nesmí chybět... dominantní pes, ale musíte si u něj získat autoritu, když se Vám to nepovede tak stím psem nic nenaděláte, nebojí se žádné facky... :lol: :lol: :lol: (VZ/Český ?ampion)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

TT33 mám dotaz ze svahu ho kutálí? 45KG :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: :lol: ... to ma i stema cinkama :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpovědět