ohaři

Pejskové a jejich výcvik
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

nejsem zrovna postavou obr a tak

Příspěvek od precechtel »

jsem si vždy z vrhu vybíral ta menší čilá štěňata. Nevím, je li to náhoda, ale moje feny byly sice menší figury ale s ohromným srdcem bojovníka a pracanta. Asi jak se musely prosadit ve vrhu, tak jim to zůstalo. No má to i stinnou stránku - někdy problém s výškou v kohoutku do standardu. F.
politice a politikům zmar
Eviah
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21.4.2008, 9:22
Kontaktovat uživatele:

RE

Příspěvek od Eviah »

Také si myslím že o váze to rozhodně není, ba Možná naopak, několikrát už se nám opakovalo, že menší štěňata bývala čipernější a také jim to zůstalo až do pracovního věku.naše fenka byla největší z vrhu a musím říct že čipernosti moc nepobrala, v práci je ale rychlá a dost spolehlivá.A k předchozím příspěvkům - psy máme také celoročně venku a není žádný problém.
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

hledání

Příspěvek od plok »

Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak to dám sem:
Poraďte prosím,

existuje nějaká metoda, jak naučit ohaře při hledání točit se proti větru? Když cvičíme, tak se ten muj bohužel z 90% točí po větru.

Děkuji
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: ohaři

Příspěvek od precechtel »

já nevím, co zrovna přesně myslíš, ale když jsem cvičil svoje ohaře hledání, tak jsem vždycky začínal na šňůře a proti větru ve vyšší krytině např. odrostlá vojtěška, jetel, aby pes hledal nosem a ne zrakem. Dá to dost chození, ale jdeš proti větru, pes před tebou vpravo, až uznáš, že by měl jít vlevo, pískneš, ukážet levou rukou vlevo a jde směrem vlevo, po chvíli opět změna - tj. písknutí a ukázání vpravo. Pes po nějaké době pochopí, bez šňůry začne chodit vpravo a vlevo na tvůj pokyn, časem si tě hlídá a stačí jenom ukázat rukou vpravo či vlevo i bez pískání. Dnes je málo drobné zvěře, tak je problém, aby pes pochopil, že vlastně hledáte spolu zvěř, až pochopí smysl hledání, začne chodit jak švýcary. A až bude starší, sám pochopí výhody chození proti větru a když potom jdeš na honě s větrem, odběhne dopředu a vrací se proti tobě proti větru. Chce to ale psa se zvládnutou poslušností a ne zbrkle lítajícího a hledajícího zrakem. Měl jsem vždy jenom pracovní psy a to velmi spolehlivé, tedy konkrétně feny, stačila mi pouze v našich podmínkách PZ. F.
politice a politikům zmar
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: ohaři

Příspěvek od precechtel »

ještě bych doplnil, že na začátku cvičení správného hledání je opravdu důležité vždy přijít ke krytině a zjistit směr větru - ač nekuřák, používám k tomu plynový zapalovač, vždy musím se psem vyjít proti větru. Až pes dobře hledá proti větru, teprve můžeš začít chodit s bočním větrem, či větrem v zádech / na zkouškách si větr vybírat nebudeš, co na tebe - psa - vyjde, to bude/. Lze pomoci hledání a vystavování, že v krytině dáš do bedničky králíka, bažanta a potom šikovně se psem hledáš proti větru, aby zvěř v kleci našel a vystavil. Dnes řada kynologů k tomu používá doma chované křepelky, sváže jim stojáčky delší šňůrou a nechá je v krytině a podobně. Po navětření je pes vystaví, možná se šňůrou popolétne, pes postupuje, atd. atd. Prostě výcvik ohaře je dnes řehole a tak asi už ohaře cviči nebudu...F.
politice a politikům zmar
pipekr
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06.6.2010, 21:58

Re: ohaři

Příspěvek od pipekr »

Výcvikem ohařů jsem se celkem dlouho zabýval a naším dvorem prošlo několik plemen ohařů kratasové, drátosrstí němci ,fousek ,výmarák ,irský setr,gordon. Dneska mÁm fenu velkého munsterlanda a už bych ji nedal . Je to opravdu všestraný pes dokonalý aportér za všech podmínek velice ostrá dáví lišky podrží menší prase hlásí prostě super .Takže jedině velký munsterland
Nevrklová
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19.6.2010, 10:56

Re: ohaři

Příspěvek od Nevrklová »

Ráda bych prodala maďarského krátkoststého ohaře myslivci, k odběru budou 3.7., otec Loco z Pufiho parku,VZ-CACT, 3xR.CACIT. 4XCACT, šampion práce ČR, český šampion krásy, 2x BOB, Národní vítěz, matka Erna od Veselského jezu, VZ-CACT. PO pracovní stránce makají oba dva jak o dušu, nos 4. Stojí to za uvážení.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: ohaři

Příspěvek od Nik.308 »

Nemůžu jinak, než plně souhlasit s pipenkrem. Já mám dva malé munsterlandy, bažanty, které si nevychováme, ty nemáme, tak těch honů moc není, ale v lese se jako všestranný pomocník upotřebí po celý rok/škodná, naháňky, dosledy aj./ Na dosledy mne navíc zvou i z okolních sdružení.
Naposledy upravil(a) Nik.308 dne ned 27.6.2010, 18:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: ohaři

Příspěvek od Leon »

Nik.308 píše:Nemůžu jinak, než plně souhlasit s pipenkrem. Já mám dva malé munsterlandy, bažanty, které si nevychováme, ty nemáme, tak těch honů moc není, ale v lese se jako všestranný pomocník upotřebí po celý rok/škodná, naháňky, dosledy aj./ Na dosledy mne navíc zvou i z okolních sdružení. Kdo chce ohaře do lesa, pak jedině dlouhány.
každý máme své zkušenosti a každému se líbí a vyhovuje něco jiného tak že podobné názory jsou o ničem a je jedno jestli to je debata o psech zbraních autech atd. :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: ohaři

Příspěvek od Nik.308 »

Leone, vůbec bych si nedovolil někomu něco vnucovat, jen jsem vyjádřil svoje zkušenosti. Předchozí příspěvek opravím.
Uživatelský avatar
MiNo
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 27.4.2009, 20:47
Bydliště: MOST

Re: ohaři

Příspěvek od MiNo »

..jsem nováčkem..teďka jsem dodělat svého fouska prvního PZ v 1.ceně..ale až půjde do lovišť už něco málého..bo to je práce ten výcvik a združení se staví k tomu laksně..je to tvůj pes..ale mám radost ze psa je rok a půl starý a paličák.. :lol:
Lovu zdar Milan

"Nikdy nestřílej na hlavu jelena, ale na komoru....a srdce nechť se Ti při tom svírá strachem i žadostí. ..... a paroží jelena ukládej tak, jak korunu zabitého krále."
Odpovědět