Hannoverský a bavorský barvář

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kabát »

Já používám poměrně starou literaturu o výcviku psa, moderní metody se mi jeví příliš změkčilé.
Zásada je v tom, že pes musí pracovat rád, ovšem splnění příkazu je potřeba vyžadovat za všech okolností.
Nevím jak to máš v okolí se psy. U nás pobíhá po dědině dost čoklů, kteří veterináře vživotě neviděli a tak ze zahrady psa beru až po 4. měsíci kdy by mělo být účinné očkování. Je důležité zejména do 6 měsíců psa nepřetěžovat dlouhýma procházkama.
Do těch 6 měsíců se snažím zvládnout maximálně poslušnost, potom začínám s prací. Očichat zvěř dávám psovi při jakékoliv příležitosti bez ohledu na věk, ovšem srnčí se vyhýbám dokud to je možné a při setkání v lese okamžitě psa přivolávám.
Zatím jsem si štěně bral vždycky na jaře abych se mu mohl věnovat dlouho odpoledne a do podzimu už se sním dalo pracovat s ulovenou zvěří. Psa mám venku v kotci a tak proto mi vyhovuje jaro.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od BBrit »

To Vhool:Ten velmi zhruba popsaný způsob výcviku platí bez ohledu na to, jestli psa připravuješ na zkoušky nebo jenom pro sebe,výsledkem je pro nás, tak jak tak,schopnost psa dělat perfektně dosledy. A jak jsem už psal, tento způsob výcviku je staletími prověřený, ale když jsi vycvik upgradoval k obrazu svému :D a funguje to, tak proč ne :D Nejdůležitější je ten výsledek a ten se Ti povedl :wink: .......
Tommy: Namoč ji v tom vždycky čumák a povel fuj, časem to pochopí a bude se ptát nějakým způsobem sama ven. My od jak živa :D chováme barváře doma a štěně se vždycky rychle naučilo, že má konat potřebu venku.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

BBrit:
to samozřejmě konám,ale myslím,že ví,že to nesmí,ale dělá to ze vzteku,protože je zavřená.To že jí mám s druhým psem,to je myslím dočasně taky dobře,protože nebrečí a spolu se vyhrají.Te stafordici ani nevadí,že spolu žerou a dokonce mají dva pelechy a chrápou v jednom spolu.
Čerstvou pobarvenou stopu ji můžu dát čuchnou třeba hned,ale pouze jen divočáka.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

Tommy - to když párkrát zkusíš, můžeš na zkouškách rychle skončit... Pes brzo pozná, když je něco jen " jako " :wink:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

no právě,nechci nic uspěchat.Nechám min. do 6 měsíců jen očuchávat a uvidíme.Zajímavý docela bylo,když jsem ji dovezl domů,tak jsem ji dal do jejího novýho pelechu a pustil jsem k ni stafordici,by jste se hoši divili,ta malá potvora si hned začla dělat pořádky a několikrát po tom stafordovi vyjela,ale teď už jsou kámošky jak hrom.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

V téhle době ho seženeš i za 5000,-
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

to Tommy - kdes to vzal? Prodejní cena štěňat HB je min. 10.000,- Kč a BB cca 9.000,- Kč. To by mě zajímalo, co se dá za těch 5 litrů pořídit. Je fakt, že každej nemusí udělat takovou blbost jako já a kupovat štěně od Ládi Varvařovskýho...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

Před 14 dni jsem koupil štěně,tak vím a chovatel chtěl za něj 8000,- a ještě mi říkal,že je teď se štěňaty problém,nikdo nic nechce.No a kolik jsem mu nakonec dal,to je jedno.
Mám fenku po maďarsko německých rodičích,právě dnes mi přišel rodokmen.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

to Tommy - můžeš mi říct od koho? Neboj, v klubu už nejsem a práskat to nehodlám, jen by mě to zajímalo, páč já slyšel dycky opak...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Leon »

Kasari doba je na h.. a ti co se musej štěňat zbavit kurví ceny o sto šest já než bych je prodal nějakýmu matlákovi co nemá ani na štěně tak jsem si je raději nechal na výcvik protože kdo nemá na štěně nemůže mít ani na to co mladý pes potřebuje!
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

To Leon:
Jestli tím narážíš na mě,tak já jsem koupil za co mi je majitel nabídl,toď vše a pokud nemá jistý odběr,tak to je potom jeho chyba.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Leon »

narážím pouze na chovatele ten se udává cenu :!:
CZ 550 american 308win.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

Už před lety se diskutovalo v klubu o tom, že by se mělo najet na model u Hirschmannu, kde se před krytím musí štěňata zadat, aby žádný nezůstalo. Jsem jen pro. Není to business.
Ulkomaalainen...
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od BBrit »

To Tommy: Taky jsem chtěl vědět, od koho jsi štěně bral. :D Jestli jsi ho kupoval v ČR, tak jedině matka Ara Ponowa a otec 3 možnosti :D Jestli Ti chovatel dal takovou cenu, tak to je jeho věc. Mě stál nynější BB taky 5000,--. Chovateli zbyl,štěně mělo 3,5 měsíce a už to nikdy neudělám, i kdyby byl zadarmo. Vzal jsem ho, protože se mi líbil, ne kvůli ceně, ta není u mě až tak podstatná. Otec, když v roce 1970 kupoval první štěně BB, tak ho stálo 600,-- Kčs :D a to bylo sakra hodně, když to přirovnám k tehdejšímu platu lesníka.

To Kasari: Jestli to není tajné, proč jsi udělal blbost, když jsi bral štěně od Ládě? :D Já ho moc neznám, byl jsem u něho jednou v životě s kamarádem, který si bral od něho štěně. No a pracovně fenka nula, ale hlavním důvodem je zanedbaný výcvik.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

BBrit:
Matka je ara ponowa a otec je aran na horce.Hovno se v tom rodokmenu vyznám.
Odpovědět