Hannoverský a bavorský barvář

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Hannoverský a bavorský barvář

Příspěvek od curil »

ahoj.já teda chovám jiné plemena ale kamarád byl dlouholetý chovatel barvářů (dnes už nemá protože říká že by to neuchodil,ma 70let) a jednou na rybách jsem se na to ptal.je to složité,nos mají oba výborní.bavorák je lehčí lepší to težkého terénu a hanoverák zase možná rozvážnější.to je jen polemika,samo skvělí jsou oba.asi se na to nedá odpovědět.spíš bych se ptal jak je to teď u toho kterého plemene s dysplazii,kolik je chovných jedinců atd.tak jsem nic neporadil :).
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

V podstatě jde jen o to, co se ti víc líbí. A taky počítej s tím, že to znamená být s tím psem pořád. Jinak nikdy nesplní to, co od něj čekáš. Mě se víc líbil hanoverák, tak ho mám. Jestli to byla dobrá volba, to si nejsem jist. Barváře by si měl pořizovat jen někdo, kdo má zajištěno, že bude pořád dohledávat a bude časově nezávislej. Jinak to nemá moc cenu
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od pavlas »

Krásnej :D
7x64
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

...nas milacek zofinka BB 2,5 roku...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

vhool
jak jseš spokojenej po pracovní stránce?Bráváš ji i na prasata?
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

na prasata ne protoze v reviru jich je poskrovnu a navic na prasatka mam krizence drsnosrstyho jezevcika s norfolkterrierem a to je profesor.navic od malicka byl s nimi v kontaktu tak uz vi jak na ne.zofinka je na vysokou a v podstate kdyz uz se jde na dosled tak oba spolupracuji.ale jak rikam,k cerne se ted moc nedostanou.jinak zofka bezchyby dela i 27 hodin starou,nepobarvenou stopu v hustym horskym prostredi ....pida (krizenec) je sikovnej na cerstve stope bez rozdilu druhu zvere.staci mu kapka barvy na zacatku a pak jde i bez barvy...

jinak pro me podminky a vkus byla BB ta nejlepsi volba .
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

Já jsem chtěl HB,protože je hbitější a na prasata vhodnější.Teď už se trochu obávám jen výcviku,ale čuchnout jí dám jen stopu od černé.
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

nevim kdo ti nakukal,ze HB je hbitejsi nez BB. prave ze BB je i diky svym telesnym predpokladum hbitejsi.HB je mohutnejsi a neohrabanejsi nez BB .nechapu duvod proc cvicit psa jen pro jeden druh zvere,v tvem pripade jen cernou.vim,ze se nenechava srnci kvuli tomu,ze udajne psum vice "chutna" jeji pach a psi pak radi misto po cerne jdou po stope srnciho.me se toto neoverilo a kdyz se pes chytne treba jen kapky barvy tak i v rudlu ci tlupe pak rozezna stopu postreleneho kusu a jde neomylne za nim.myslim,ze tohle je hodne zavisle na vlohach toho daneho pejska nez na druhu zvere.
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

kazdopadne at HB nebo BB jsou oba velice vhodni do horskych honiteb a tvrdych podminek a je jen na cloveku,ktere plemeno uprednostni.maji hodne spolecneho a ucelnost (nebo preferovana pouzitelnost) techto plemen je identicka ...
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

jeste jeden postreh ohledne plemene na prasat a jejich dosled. HB nebo pes teto velikosti podle mne neni nejvhodnejsi reseni na dosled prasat z duvodu prave vzrustu.na toto jsou daleko vhodnejsi mensi plemena protoze prase mensiho psa nepovazuje za hrozbu a neutoci na neho tak casto jako na psa vetsiho.proto ja napriklad na dosled cerne BB nepouziju ale krizence ano.maly pes kdyz je sikovny tak dobre upouta pozornost prasete a ty mas lepsi sanci na dostrelnou ranu (prase stoji a cumi napsa) kdezto u vetsiho plemene je vetsi sance,ze pes pujde do kontaktu a budou oba v pohybu coz pominuli riziko pri dostrelu je velkym rizikem i pro pejska ze dojde k uhone....toto je pouze muj nazor ktery jsem si overil i v praxi
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

To jsme teď řešili na naháňce,jestli je lepší menší nebo větší.Obojí má své výhody,ale při větší sněhové pokrývce malý pes už není moc vhodný a nejvíce prasat se právě střelí v zimě.
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

no pri vetsi snehove pokryvce je problem i s BB nebo HB a navic vetsinou na snehu ze dobre hleda i bez psa a kdyz je vice nez 50cm snehu tak ma i clovek velkej problem s pohybem kdyz nema sneznice ....
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od BBrit »

To Vhool:Krásná :) a ten pohled :) ..a hlavně gratuluju k tomu, že jsi dotáhl výcvik do konce, když Ti dělá 27hod staré stopy.
Postupem času totiž zjišťuju, že si někteří s velkou slávou pořídí barváře, ale nakonec kvůli pánovi z něho pořádně nic není.
S těmi dosledy černé s BB nemůžu uplně souhlasit. Dělám se svým BB z 80% dosledy zvěře černé. Sem tam divočák zaútočí, ale pes si drží distanc, protože v mládí býl roztrhaný a přišel na to, že jít ,,natvrdo" nemá smysl a to ani na sele.Při dostřelu je potřeba být absolutně klidný (to píšu všeobecně, ne přímo Tobě :) ) a být sehraný se psem. Kolikrát dostřel trvá několik minut, než nastane vhodný okamžik k ráně. S vysokou je to jiné,to i slabší kus strhne nebo aspoň chytí za paty nebo šlachy, ale to je taky nebezpečné, protože případný kopanec od jelena nebo laně může být smrtelný. Takže když to shrnu, BB je stejně vhodný na dosled divočáka, tak jako na vysokou a ostatní spárkatou. A hlavně, když se neustále zvyšuje počet lovu černé a pořádných psů na dosledy není. (Tím nechci majitele ostatních plemen urazit.)

TO Tommy: No to nevím, kdo Ti to nakukal. A co máš konkrétně na mysli ,,HB lepší na prasata". Předpokládám, že myslíš dosledy. V dosledech jsou HB a BB na stejné úrovni a vůbec se nedá říct, jestli je lepší ten nebo onen. Neber to osobně, už jsem to párkrát psal, ale myslím, že by jsi měl absolvovat kurz Jelenář-vůdce barváře, protože o barvářích a jejich práci toho asi moc nevíš.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

U nás máme jednoho a vedle v honitbě mají druhého HB a chlapci si pochvalují,jak jsou dobří na prasata i vysokou.V leči jsou pomalý a neženou zvěř tak rychle a u dohledávky se není o čem bavit.
S barvářem zkušenosti žádné nemám,ale budu jej cvičit pod dohledem zkušeného kynologa.
Odpovědět