velšteriér

Pejskové a jejich výcvik
Hlavinka.T
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 30.1.2008, 12:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

velšteriér

Příspěvek od Hlavinka.T »

Dobrý den!!! přemýšlím o koupi velšteriéra a zajimaly by mě Va?e názory na toto plemeno. Jestli je vhodné pro začatečníky, jak je obtí?ný výcvik, popř.:jaké s timto plemenem máte zkušenosti. Za odpovědi děkuji.[/b]
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

zdravim je to asi 20 roku co jsme ho měli doma byl to ranař se svojí hlavou tak pro začátečníka dost tvrdý oří?ek a pokuď ho chceš i jako norníka tak bacha málo který dnes splňuje výškový limit tak není problém vidět psi kteří mají i 44cm jako má kámoš :? pak ten pes má velký handicap proti li?ce natož jezevci je škoda že chovatelé mno?í na tak velkých psech kteří nesplňují standart a je to dost velký problém u všech teriéru .
P.S. pokuď jsi ještě psa neměl tak koukni na bordíka ti nejsou tak tvrdí :wink:
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Jo, jo wel?i nádherný, charismatický pes se svou hlavou , ale do začátku nevím. Pokud budeš mít u sebe někoho , ketrý ti poradí a je do wel?ů blázen tak máš na půl vystaráno. Pokud,ale ne tak bych doporučil bordíka nebo foxe ( srdeční zále?itost :twisted: ). Ale pokud budeš vybírat přece jenom wel?e, tak si vyber ze ?těnat nějakého kliného až flegmatického, aby si po roce výcviku nebyl na infarkt. Cvičil jsem dva a oba ze mě udělali na chvilku cholerika, který se nedokázal ovládat :oops: .
Hlavinka.T
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 30.1.2008, 12:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hlavinka.T »

Jak jste psal ze bud bordíka nebo foxe. Tak ja jsem prave na foxe slyšel hodne v tom smyslu ze to neni moc vhodny pro začáterčniky. Jakej je na to váš názor??
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

dám ti radu vyraz na výstavu třeba teď bude Brno tam si pokecej s chlapama co maj psi který se ti líbí a udělá? nejlíp protože takhle radit po netu to není ono protože tě neznám ale já osobně ti jako začátečníkovi radím borda má dobrou velikost povahu a i když se mě osobně moc nelíbí vzhledově tak ti co znám mě dostávají svou super povahou a ještě jedna věc se mi na nich líbí nejsou přerostlý jako foxove nebo wel?ani a už i někteří jagove :( tak že v pohodě prolezou 20cm kanalizační rourou a nemusí se člověk klepat že zustane někde vyset.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

já neksem žádný zkušený kinolog a jako prvního pejska jsem si pořídil dlouhosrstýho jezevčíka, což taky není ideální.

ale podle toho co jsem za poslední dobu viděl a slyšel tak mám stejný názor jako LEON a šel bych do bordíka. Je pravda že to není žádný krasavec ale asi výborný pracant.

našel jsem moc hezky spracované stránky jednoho takového bordíka:

http://www.border-terier.wz.cz/uvod.htm

Ale rozhodně na tvém místě bych se šel podívat na nějaké zkoušky a zkonfrontoval bych svoje názory s nějakým zkušeným chovatelem.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

patrole ale radí? mu plemena která mají velký problémem paterdál i když se mezi nima najdou dobrý lovecký psi tak nemůže byt veden jako lovecky upotřebytelný pes a u parsona je velký problém narazit na pořádnýho psa v česku je to většinou pes pro ty co chtějí mít něco extra a taky tomu odpovídá cena a nikdy nevíš co za vořecha ti z toho vyroste každý je jiný
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no jestli máš známý tak tě ke zkouškám pustěj :lol: ale v zákoně to je jasně napsáno pouze plemeno uznané FCI né registrované a to je ten problém který i mě vadí kámoš má dvě kvalitní feny tak bych od něj hned měl štěně doma :lol: a to že jsi měl tři parsony to máš tak velkouspotřebu psu :lol: :lol:
LADAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte 29.1.2008, 13:34

Příspěvek od LADAP »

Chlapi, patterdala jsem osobně měl. Měl jsem ho teda jen jeden a půl roku, pak mi ho kdosi otrávil. S účastí na zkouškách lovecké upotřebitelnosti je to jednoduché. V žádném případě tě nikde nevezmou. Zákon to zakazuje! A pokud by tě vzali, čistě hypoteticky, tak potom po jediné stí?nosti jediného účastníka, by museli být celé zkoušky anulovány. Takhle jsem byl informován já. Ale patterdale byl super. Byl nádherně osvalený a byl univerzální. Miloval vodu. Kačeny na honě nosil z rybníka i po dvou kusech. A nos? Vynikající. Ale neřekl bych, že byl nějak výrazně ovladatelnější, než jiní teriéři. Mám ještě zkušenost s welshteriéry a jagdteriérem. vždycky Záleží na konkrétním psovi, ale mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že lze vybrat i jagdteriéra, který je ovladatelný, doma mírný a venku nále?itě ostrý. Ten můj jagdteriér je zatím jen 8 měsíců starý, takže ho jen zatím cvičím, ale jsem maximálně spokojený!
LADAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte 29.1.2008, 13:34

Příspěvek od LADAP »

ještě k tomu výběru welshteriéra. Strejda je začal chovat již před více jak dvaceti roky. Tenkrát super plemeno. Pamatuji si jeho psy. Ale teď? Tvrdí (a není zdaleka sám), že jsou zdegenerovaní a narazit na super welshe je věc velikánský náhody.
Naproti tomu kámoš má welshe, který je však dovezený z ciziny. Rodiče jsou myslím z USA. Jeden z rodičů určitě. A ten welsh je super na černou a při norování. On má myslím 37 v kohoutku, ale rodiče měli oba přes 40 cm. takže měl štěstí, při výběru, řekl bych.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

to Hlavinka
Já nevím jak bych to nejlépe formuloval, ale pro úplného začátečníka dle mého je nejlepší kra?as němec. každý teriér je svým způsobem magor, ale jde o to co má v sobě. Asi nejklidnější jsou opravdu bordíci. Co se týče foxů, jde o to z jakých pochází rodičů. Foxové bohužel měli tu smůlu, že se stali gaučáky a do teď trpí. Nejsou hlasití a některé linie opravdu přerůstají. Nicméně jsou zde chovatelé, ketří mají pouze pracovní rámec a podle toho to i vypadá. Proč si myslím, že je fox dobrý pro začátečníky? Z teriérů patří mezi ty, kteří trochu rychleji chápou, pokud s nimi člověk do revíru, spoustu věcí pochopí sami, není problém s ovladatelností pokud člověk pochopí, že má doma teriéra a ne labradora. Základní problém u lidí co mají teriéry a jezevčíky je ten, že se snaží o 100% poslušnost. To je chyba v noře mu nikdo z nás nepomůže a musíme nechat psovi svojí vlastní hlavu a vůli a jde to i bez tlučení a el. obojků jen to stojí trochu více času. Základem je ovšem naprostá neústupnost při začátku cvičení poslušnosti, vždy v jakékoliv chvíli pokud se psem cvičíme, on pozná kdy je ve ?kole a kdy si může hrát. U foxe může začít vlastní výcvik už na 4 měsících u borda tróchu déle tak na 6, kamarád je cvičí až na roce.Pokud se psovi tyto základy vryjí do paměti nemůže se potom stávat, že na psa čekáte hodiny v lese. Mě se teď čuba vrací do 10 min a je to díky tomu, že jí pořád utvrzuji v základech poslušnosti. Další problém u teriérů je jejich neskutečná hou?evnatost, někdy si myslím, že jsou schopni čerpat energii ze vzduchu, proto před každým cvičením je nejdřív pořádné proběhnutí a pak když radost z volnosti vyprchá nastupuje výcvik. Teď, když jsem se tak rozepsal, tak ono nejde říct ten je leží protože a ten zas horší proto?e..., každému z nás vyhovuje něco jiného a cesta k poznání je někdy trnitá víc než by si člověk přál. Jediná rada, ketrá opravdu stojí za to je, než si koupí? psa, najdi v okolí nějakou bandu, která chodí spolu cvičit a choď s nimi, budeš tahat vlečky, kapat barvu, ale uvidíš spoustu fíglů a až koupí? budeš už člen kynologické party a ono se cvičí ve dvou lépe.
Odpovědět