Irský teriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Irský teriér

Příspěvek od kopov.c »

A kde jako máte sníh? :) Hafan už je zdravej?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Vcera jsem ho vzal v noci podruhe na soulajdu,to jsme na kopci slapali ve snehu,tady je to dole u vesnice uz jen blato.Jo uz je cupr.
Jaňule
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05.4.2013, 21:31

Re: Irský teriér

Příspěvek od Jaňule »

My měli celkem 3 irčany - jedna fenka se bála rány, druhá utíkala a nedala se vycvičit a pejska, kterého jsme museli nechat uspat, protože začal být zlý na lidi. Ale pracovně byl šikovný. Ovšem po IT jsme přešli na Airedale terriery. Sice nemůžou na zkoušky, ale jsou to úžasní psi - pomocníci v lese, na poli, na vodě; nenahraditelní společníci a věrní kamarádi :)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Pozoruju,že se mu velice líbí ptactvo,kos,vrabci,káně vše co se vznese.Už vyhnal 2 kohouty,ukázal zajíce a vystavil bažanta,za těma se pustí ale jde po 40m pěkně odvolat.
Mám prču z toho jak jdeme on se po 30 m zastaví otočí se na mě hledí jestli jdu nebo něco nechci a pak pokračuje ve slídění.To jsem neznal a velice me to imponuje,je to tak jako slýchám pes nejlepší přítel....jako bych šel a měly jsme to domluvený :)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Irský teriér

Příspěvek od fesoj »

Proč by erdel nemohl jít na zkoušky ? Je to FCI schválené teriérské plemeno a myslím, že při správném výcviku by měl bez problémů zvládnout JZ, PZ, LZ i BZ malých plemen a SZVP rovněž. Jen bych se možná bál ho cvičit na černou - je to přece jenom dost vysoký pes a vzhledem k jeho teriérskému temperamentu je zde zvýšená možnost zranění.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Irský teriér

Příspěvek od Leon »

nemůže je zařazen mezi služební plemena tak že na tom je stejně jako mnoho jiných plemen která se jinde ve světě používají jako lovecká protože na to byla vyšlechtěna. Ale co jiného může člověk čekat od poradců na kynologii kteří u vzniku zákona byli :wink:
CZ 550 american 308win.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Malá tipovačka,kdo pozná aspoň jeden rozdíl?
Přílohy
Rony_9.jpg
Rony_9.jpg (58.92 KiB) Zobrazeno 9663 x
Rony_7.jpg
Rony_7.jpg (66.47 KiB) Zobrazeno 9663 x
Rony_3.jpg
Rony_3.jpg (59.08 KiB) Zobrazeno 9663 x
Rony1.jpg
Rony1.jpg (149.96 KiB) Zobrazeno 9663 x
Rony.jpg
Rony.jpg (141.23 KiB) Zobrazeno 9663 x
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tak to vypadá že ty vlohy nedáme,jediný problém je slídění.Nemá moc snahu prolézat různá křoviska,a samostatně chodit aspoň 40m.Odběhne tak 20 otočí se a jde zpět,dokud nedojde na stopu tak se drží do 20 m ode mě.
Už jsem ho i rozcházel se dvěma psama,ale nevím,někdy jde dál někdy ne a když si vezmu že bude v cizím prostředí,tak nevím.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Ovšem v sobotu mě udělal obrovskou radost,kňour odešel bez barvy.Nkonec jsem ho našel sám,když jsem chodil cik-cak po poli.Zajel jsem tedy pro psa,nasadil na nástřel a na vodítku ho nechal.Nabral stopu a šel,v duchu jsem si opakoval,jak se má psu věřit a nastahovat ho a tak jsem jen doufal,v zádech kolegu,tak si říkám hlavně neudělej ostudu a šel.Asi v polovině jsem ho zastavil a klekl posvítil a jakou parádu jsem neuviděl,krupějky barvy.Takže ji opravdu našel a neomylně k praseti přivedl.
Měl jsem radost jako kluk.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Irský teriér

Příspěvek od Nik.308 »

Motolada, a co teplá stopa zajíce, nebo naviděnou? zkoušel jsi to s ním?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Veškerou zvěř s teplou stopou,značí a okamžitě jde po stopě.
Na viděnou má snahu jít za ní ale od 10s po 3min je zpět.
Problém,je v tom,že pokud nedojdeme do zvěře nebo na stopu tak chodí málo ode mě.Na zkouškách chtějí aspoň 40m a on jde tak max 20.Do houštiny vleze ale po své stopě je venku do 1 min.
Nevím,bude to chtít čas a ať sbírá zkušenosti.
Do 25 ho asi nerozchodím a byl by to risk.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Irský teriér

Příspěvek od Nik.308 »

Jestli je něco, co rád aportuje (samozřejmě myslím zvěř, či atrapu), tak mu to do krytin nebo houštin házej a vel hledej. Nejdřív když to vidí, poté jen povel. Musíš důsledně dodržovat přinesení, nebo alespoň nalezení. Začni na malé vzdálenosti, poté prodlužuj. Ale pozor na přepálení, aby to pejska nepřestalo bavit. Já, zvyklý na ohaře, jsem tak cvičil jaga a šla PZ v 1. ceně a kamarádovi jsem opravil fenu bez chutě slídit mimo dohled vůdce.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tim aportovanim z houstin?No logiku to ma,zkusim to.
Dnes se rozbehl za srncim,nasel 3 bazanty,zajem tam je akorat zacit trochu dal ode me.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Irský teriér

Příspěvek od Nik.308 »

Uvidíš, že to půjde. Jak často jsi s ním v honitbě? Psa máš navolno na dvoře, nebo je v kotci?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Kazde rano 5 az 10min.venku,kazdy vecer od 20min do 1h,o vikendech jeste intenzivneji.
Je volne na dvore,pres zimu byl doma.a.kdyz jsme byly.v praci tak postupne v prujezdu.
Odpovědět