Český fousek

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: ČF

Příspěvek od Ondra »

Tak co říkáte na výsledky letošního MKP? Mě vělmi potěšily :mrgreen: . 1. ČF; 2. ČF; 3. NDO
http://www.mkp2013.cz/prubezne_vysledky.pdf
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: ČF

Příspěvek od fesoj »

Aby pes se startovním číslem 1, podle kterého se "nasazuje laťka", vyhrál vrcholnou soutěž, to nebývá častým jevem. A aby ČF překonal všechny kraťasy při práci v poli, to už vůbec ne. Smekám klobouk a hluboce se klaním.
Kritériem pravdy je praxe.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: ČF

Příspěvek od losthorizon »

Možná by neuškodilo si ty výsledky přečíst ještě jednou, protože pole rozhodně nevyhrál ČF!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: ČF

Příspěvek od fesoj »

Mea culpa, mea maxima culpa, omlouvám se, překoukl jsem se o dva řádky a chybička se vloudila ... Ale i když druhá věta mého příspěvku byla blbost, i tak je to veliký úspěch našeho národního plemene.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ČF

Příspěvek od Zdenek41 »

No ono to bude spíš možná tím,že už je tolik linií a ta krev je už nalita.Jinak nijak nehaním jsem fouskař a běžně si mojí Astu pletli s krataskou. :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: ČF

Příspěvek od Leon »

tak to třeba bude jednou jako SHO taky kolikrát nepoznáš jestli to je výmar nebo SHO :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: ČF

Příspěvek od fesoj »

SHO je ovšem plemeno, vyšlechtěné víceméně omylem na základě špatného překladu plemenného standardu výmarského ohaře. Slováci se původně domnívali, že vzkřísili dříve existující hrubosrstou variantu VO. Němci je však rychle vyvedli z omylu, prohlásili, že hrubosrstou variantu VO německý standard nezná a že o ni nemají zájem. Pochopitelně, protože takový paradox, jako VÝMARSKÝ ohař hrubosrstý, země původu SLOVENSKO, nehodlali akceptovat. A tak vzniklo nové, hezké a pracovně taky dobré plemeno SHO.
Kritériem pravdy je praxe.
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Re: ČF

Příspěvek od arasid »

Přišla slova uznání na práci ČF od paní Tiché, že na tomto MKP předčili fousci KO a další plemena, svo u ovladatelností, temperamentem, chutí a hlavně radostí z práce. Uvidíme zda se podaří mít zkouškové štěstí a dobře připravit psy a fenky ČF i v dalších ročnících.
Co se týká přilití krve jiného plemene. Oba fousci co vyhráli by měli být bez přilití krve jiného plemene, ale muselo by se jít mnohem hlouběji v čase do rodokmenů než co mají přímo tito psi v PP, aby to bylo na 100%
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: ČF

Příspěvek od Johny R »

Trochu strohý článek, ale i tak je dobře že se občas něco objeví!
http://ekonomika.idnes.cz/cesky-fousek- ... ntent=top6
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: ČF

Příspěvek od Tim »

Jé, na svoje dva fousky moc rád vzpomínám.... Pro mne jako pro začátečníka (tenkrát jsem ještě kvůli nízkému věku ani neměl lovecký lístek) to byli perfektní ovladatelní psi, kteří již toho měli v sobě hodně vrozeného. Bohužel už je více než dva roky nemám - fenám bylo 14 a 12 let. Stýská se mi po nich, ale je to přesně jak píší, nemám pro ně práci. Zatím tedy zustavám polovičním myslivcem.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: ČF

Příspěvek od pavlina »

nechci vas zklamat, ale na MKP sem byla, a ti psi pracovali uzasne, ovsem organizace a posuzovani byla jedna velka hruza.... teda o MKP bych se opravdu neopirala... nedalo se na to koukat, na poli sme po vyhlaseni vysledku odesla cela korona, jelikoz to byla hruza a to nemluvim o praci psu a vudcu...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: ČF

Příspěvek od Petr1970 »

tak letos fenka z lovčických tarasů...
neviděl jsem, nevím..

její sestra tento víkend MSumavy, 3. místo, nejlepší ohrádka, zároven 20. září 3. místo na VZ Hejtmana Vysočiny,nejlepší voda..
tu šumavu i VZ sem viděl, pěkné práce... absolutně žádný problém, rozhodčí nenadržovali..

jestli na MKP pracovala její sestra taky tak pěkně, tak z Lovčických tarasů dobrý oddíl:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: ČF

Příspěvek od Onďa »

Viděl jsem Faty na velkým poli, byla to paráda! Ještě než rozhodčí začali vyhlašovat známky,celá korona tleskala.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: ČF

Příspěvek od precechtel »

výsledkům letošního MKP jen tleskám, choval sem ČF přes dvacet let... Vím, co to je v dnešní době vychovat a vycvičit ohaře a předvést na zkouškách, snad se k tomu časem vrátím. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ČF

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak, tak ... Snad i já se k ČF taky někdy vrátím...Hlavně si vážím i těch lidí. Co obnáší jen příprava VZ v Rohozné .Smekám i když jsme sousedi ta kynologie se u nás tak nerozjela jak u nich. Na to musí být lidi.
Odpovědět