GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Posmiros »

Zda se ze to bude sikovna vec, cena velmi prizniva proti Garminu a ty mapy bych snad i ozelel. Asi to na pristi nahankovou sezonu vyzkousim.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: GPS pro psy

Příspěvek od petjan »

To regis24 a jak to funguje v kukuřici, nebo řepce?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od regis24 »

Tomu nerozumím jak to myslíš. Jestli to jako řepka neruší? To nevím, psa do řepky nepouštím, protože to je o hubu. Kukuřice na to nemá žádný vliv, to je jako v lese - houštiny, mladina, to je někdy hustší než kukuřice. Vliv na signál má to, jestli je třeba pes na druhé straně kopce než ty - je to rádiové spojení mezi obojkem a přijímačem. To je stejné i u toho Garmina.
Eda Mazanec po domluvě půjčuje GPS na vyzkoušení https://www.facebook.com/edworldsro/
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: GPS pro psy

Příspěvek od petjan »

No jasně, měl jsem na mysli to odstínění signálu, spíše tedy od kukuřice, nežli té řepky i když tu také. Přeci jen je to pořádná porce masy, když ta čuba je tak malinká. Super odkaz tam se toho dá poměrně dost vyzvědět.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
petr58
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 10.2.2015, 19:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od petr58 »

Zdravím, používám již asi půl roku GPS Paby -něco podobného jako Tractive.Cena asi 3000,-Kč .Zatím mi to psa vždy našlo, sledování psa možno nastavit na 10,30 a 60 min.Má i zvukový a světelný signál v obojkové příjmači. Máte s Paby nèkdo taky zkušenosti, prosím podělte se o ně?
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

No ty zkušenosti s "Paby" bychom tak nějak čekali od tebe, když už to, jak píšeš, půl roku používáš. Napsat, že to psa vždy našlo a k tomu jen pár obecných informací o funkcích, to dokáže i každý prodavač z e-shopu, který to v opravdovém nasazení se psem nikdy neviděl...
petr58
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 10.2.2015, 19:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od petr58 »

Paby - výhoda malá velikost a váha, v signálu poměrně dobré připojení ( údajně by mělo být o něco lepší, jak má Tracker - sdělení prodavače , který měl obě GPS testovat - rychlost připojení a dostupnost). Jinak se chová v místě bez signálu nebo při probíhání tímto místem podobně jako již zmíněný Tracker (test Šumavák). Za půl roku proběhly již 2 aktualizace systému.
Taktéž se na displeji telefonu , vpravo dole objevuje šipka a při zmáčknutí se načte navigace k místu psa- Google.
Nevýhoda - upevnění přes gumu na obojek, zatím bez problému - ale ? Při zapnutí zvukového signálu, trvá zpětné vypnutí něž si znova načte povel z telefonu a pošle do přijímače - možný stres psa, už to nepoužívám.
Osobně se domnívám, že v místech i se slabším signálem je toto GPS Paby, využitelné k dohledání psa, který se z jakýchkoliv důvodů nevrací. Při dohledávce je použitelný, záleží ale na stylu práce psa.
slavek
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20.3.2011, 17:06

Re: GPS pro psy

Příspěvek od slavek »

Pořídil jsem si GPS od českého výrobce http://www.dogtrace.com/dog-gps-x20 používám ho už půl roku a svůj účel splňuje.Dávám ho na JGT a křepeláka.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Před pár měsíci mě po jedné z průběžných aktualizací mobilní aplikace pro Tractive GPS čekalo nemilé překvapení. Naprostá většina ovládacích prvků vypadala jinak a také byly umístěné jinde, v některých případech dokonce komplikovaně schované v jakýchsi podmenu. Po těch letech pořád stejného a dobře zažitého ovládání to opravdu byla změna nevítaná. Bohužel, dnes je tento typ idiotského pseudoinovátorství, kdy něco, co je roky stejné a osvědčené, naprosto přeházím, aby byl vidět pokrok, běžným projevem lidského poddruhu Homo IT Limitatum. Podobné necitelné upgrade představuje v praxi největší problém pro starší "nedigitální" generace myslivců, kteří se něco pracně naučili ovládat a najednou je všechno jinak...
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: GPS pro psy

Příspěvek od johanes1 »

Tohle mi nepřijde úplně fér... Používám 2x tractive a aktualizace byla sice vzhledem k prostředí "drsnější", ale dle mého názoru funkčně povedená. A to je mi půl století, takže žádný IT pašák :D Prostě dle mého názoru jde o to se s tím naučit a pak to člověk i ocení.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Cha, s tím "půl stoletím" tady nemachruj, jsme na tom totiž stejně... :D Jinak já se to nové ovládání také neměl zásadní problém naučit, ale byl jsem znechucen ze dvou důvodů:

1) Jsem konzervativní člověk, který nemá rád změny, u kterých je finální výše přínosu poněkud diskutabilní.

2) Ve svém okolí znám myslivecké seniory, kteří po tomto upgrade nebyli schopni Tractive GPS použít, dokud někdo z digitálně gramotnějších, obvykle mladších členů rodiny či kolegů, nevyzkoumal, jak na to a neukázal jim to.

Toť vše. :wink:
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Posmiros »

V listopadu jsem po dlouhým váhání pořídil Dog Trace X-20 a maximální spokojenost. Konečně celou naháňku vím, kde mám psa a jsem v klidu :) Byl jsem na 5 naháňkách a funguje to parádně i v těžkým lesnatým terénu. Nejdál jsem jí měl asi 1,9 km, kdy to vzala zpátky za prasata přes celou leč a zapíchla to u střelců na štontu, pak jsem jen sledoval, jak mi jí vezou autem :D signál se mi ztratil pouze jednou na 500 metrů, když bylo 20 cm mokrýho těžkýho sněhu, ale trvalo to asi jen 10 vteřin :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Pavel88
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22.2.2019, 21:12

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Pavel88 »

Dobrý den, uvažuji o koupi elektrického obojku pro mého psa - australského ovčáka. Jde mi o to, že mi často zdrhá do lesa za zvěří a nechce se vrátit. Místní myslivec mě už upozorňoval, že jestli se to ještě stane, tak bude považován za škodnou a je možné, že ho někdo v lese zastřelí. Vyděsilo mě to, žijeme u lesa a tak se občas stane, že zběhne. Narazila jsem na https://psikoutek.cz , kde nabízejí výcvikové obojky i GPS obojky, u kterých lze nastavit neviditelný plot, za který pes nemůže. Dost mě zaujal Dogtra Pathfinder - GPS a výcvikový obojek, na nějž jsem našla na https://psikoutek.cz/recenzedogtra.html dobrou recenzi. Jaké máte zkušenosti?
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od regis24 »

Doporučuji psa znovu a od začátku vychovat a vycvičit. Zamezit mu možnost útěku - zjistit jak a kudy utíká.
Žádný elektrický obojek vám nepomůže. Je to výcviková pomůcka, nikoliv kouzelná hůlka.
Pavel88
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22.2.2019, 21:12

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Pavel88 »

Několikrát mi pes zdhrhnul, takže jsem se rozhodl pro pořízení GPS obojku. Nakonec jsem se rozhodl pro Dogtra Pathfinder, na nějž jsem četl samé kladné hodnocení. Také mi dost pomohla recenze na https://psikoutek.cz/recenze-dogtra-pat ... vy-obojek/ , kde píšou, že předčí konkureční produkty především v síle signálu a také že se dá používat u více psů. Cena sice vyšší, ale dle mého se vyplatí. Můj předešlý pes se zatoulal a srazil ho vlak, chtěl jsem tomu v budoucnu předejít.
Odpovědět