GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

To kopov.c ..... no otazka je to pekna, ale uplne zbytecna. Jak jsem ti vysvetloval, tak tento pristroj ma jista technologicka omezeni a tim je prave nemoznost provozu dvou obojku na jednom ID (kanalu). At chces nebo nechces tak se musite rano na kazdem lovu domluvit a kazdy si musi vybrat ID, ktere si manualne nastavi a bude ho po celou dobu lovu pouzivat. Pak je jeste nutne pozapinat vsechny obojky a sejit se na 5minut na jednom miste (nutne vsichni) a vychytat pripadne "interference" a pak muzete bez problemu zacit lovit. Ma to jeste nejake drobne zaludnosti a vetsinou je resim s lidma az na miste a pripadne jim vse nastavuji a problemy nemaji. Take hraje velkou roli softwarove zajisteni.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kopov.c »

No ono na tom asi nic až tak složitýho opravdu nebude. Ale asi si nejdřív lidi musí trošku "natlouct hubu". Nebýt toho,že jsi mi poradiltak zůčastnění ani nevěděli,že se tem dají volit nějaký kanály. To aby se ráno psovodi sešli a dali si to do kupy je alespon prozatím skoro nereálný :( Lidi se kolikrát ani neznají,sposta jich nasazuje obojky až v samotné leči,takže ani ráno na nástupu pořádně ani nevíš kolik GPS tam vlastně je,natož abyses sešel a poladil to :( Něco jinýho je to třeba u Rudy kde chodí skoro pokaždý stejná skupina lidí kteří se dokáží dopředu domluvit.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

re: kopov.c
to je dobrá otázka - jak píšeš, spoustu lidí vůbec neví, že tam nějaké vymezené komunikační kanály jsou (u obojku DC30/40 je jich 49). Při napárování obojku s přijímačem je kanál přiřazen automaticky (1-49), ale můžeš to manuálně při párování i kdykoliv později změnit. Pokuk se sejdou 2 přístroje na jednom ID, tak to hodí hlášku a nabídne to změnu kanálu, ale tu snadno přehlídneš a odmáčkneš, pes se pak "ztratí"... Jak píše trapa - bud se ve skupině domluvit a nastavit manuálně (já držívám 16-19 :)) nebo ad hoc řešit ty interference case by case - ale to může být někdy opruz, protože často uvoľníš jeden kanál a někomu dalšímu vyblokuješ ten jeho.... Každopádně řešit tohle až v leči je pozdě, sraz před tím, jak píše trapa, je u většího počtu garminů nutný - je to otázka opravdu pár minut.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Bez predesle komunikace a domluvy, kdo na kterem kanalu bude behat, je dalsi pouziti GPS velmi rizikove. Starsi modely 220 vlastne ani neumi behat v rezimu, kdy obojek interferuje. Hlaska se vam objevuje stale dokola az to kazdy nevydrzi a stopne trackovani a maler je na svete. Upozornuji vsechny co garminy pouzivaji o nutnosti pevneho prideleni ID a take vsem - kdo maji samozrejme zajem - tuto funkci rad ukazu a vysvetlim. Verte mi, ze bez pevneho prideleni ID se jiz dnes na lovech s vetsi ucasti garminu neobejdeme. Kdyz jsem pred 5ti lety s timto systemem byl v republice prvni a zacal ho pouzivat, tak se mi vsichni (a mnozi ho jiz maji take a nedaji na nej dopustit) smali.
Jako kazdy system, tak i system Garmin ma sva jista omezeni a je nutne je znat a umet s nima pracovat. Jinak se z vynikajiciho pomocnika stava, jen obycejny obojek na krku psa.
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: GPS pro psy

Příspěvek od nivo »

Teď su z toho volaaký zmetěný?Včera jsme měli na akci 7 garminů a vše fungovalo.Já osobně a myslím,že všichni ostatní včerejší účastníci lovu ani neví,že jsou tam nějaké volitelné kanáli nebo frekvence :shock:
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Zmeteny, nezmeteny, v soucasne dobe mas jen jedinou jistotu a tou je, ze k ruseni obojku v blizke budoucnosti dojde...

... a na to nemusí být nikdo Nostradamus....

:wink:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kopov.c »

Takže jestli to dobře chápu,tak stačí nastavit ID které tam zrovna nikdo nemá a nebo je to složitější?
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

re: kopov.c
je to přesně tak - problém je, že to zjistíš jen metodou pokus-omyl nebo dotazem na všechny zúčastněné majitele Garminů, jaká ID mají nastavené... Už při 4 obojcích je pravděpodobnost 11%, že se potkají 2 na stejné frekvenci a s každým dalším se to hodně zvyšuje...
6,5x55SE☝️❤️ 8)
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: GPS pro psy

Příspěvek od nivo »

No,a když to ti ostatní neví na jaké frekvenci jsou,tak jak z toho ven.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: GPS pro psy

Příspěvek od lörinc »

Zkusil bych to takto: poprosit půjčit si to a podívat se :wink:. Je to ku prospěchu všech. Jinak je to opravdu na ozdobu, a k autu ( na nástup ) trefím sám....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kopov.c »

No když si představím jaká někdy bývá řeč s některými lidmi,tak bych to viděl asi takto.
Prosím tě jaký máš ID? a on Co ti je po tom :lol:
Ne ted vážně- spousta lidí opravdu ani neví že to nějakou volitelnou frekvenci má.(já to do ted taky nevěděl)
Takže nezbývá,než se mu podívat.Trošku jsem si s tím hrál a pokud je to jen o tom ID,tak to není nic složitýho.
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: GPS pro psy

Příspěvek od nivo »

Včera jsme to vyřešili.Kupodivu to nikdo z nás neměl stejné(myslim tu frekvenci :D ) ani podobné, i když asi 7 garminů máme od jednoho dodavatele.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Tak to je klika, neb k rušení skutečně dochází a velmi často je to patová situace, kdy nezbývá než čekat až se pes vrátí. Pravděpodobně máte kvalitního dodavatele, který vám vše dobře nastavil. Přesto doporučuji se s ní spojit a naučit se měnit ID za pochodu. Je to skutečně při větším množství použitých obojků nutnost.
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: GPS pro psy

Příspěvek od nivo »

Já myslím,že toho dodavatele ty osobně velmi dobře znáš. :)
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Tak jsem se stal majitelem Garmin Astro 220. Zatim mohu sledovat pouze polohu psa podle ručičky. Jaké jsi mám sehnat mapové podklady?? Jednou jsem viděl dokonce výstup z nějaké aplikace a tam byl přesný pohyb psa za celou naháňku - docela zajímavé pokoukání, jak pejsek prohnal celý les :). Prosím jak se jmenuje tato aplikace? Prosím prostě o radu zkušené uživatele. Milan
Odpovědět