Hárání feny

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Hárání feny

Příspěvek od curil »

jak řešíte když se hárá fena a máte doma jestě psa? co to ?těkání? ten můj vyje uplně ?íleně.máte nejaký trik?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

jo když máš doma nedo?u.............. magora tak pomůže jedině Sedalin forte a pokuď to je takový magor jako byl ten IS co jsem měl tak pomohli akorád odhlučněný dveře u prádelny :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

is

Příspěvek od curil »

nazdar Leone,presne jsi to trefil,je to magor ircan.nepomaha nic.taky ho zaviram jinam ale to zase tak silene skrabe na dvere ze se to neda.vzdycky kdyz mi hara fena tak se trepu ktery soused mi hodi na dvur granat :) :) :) .
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já jsme rád že je ten magor z baráku už ke mě nesmí ani na víkend :lol: měl jsem to samý sousedi byli tři týdny vždycky hotový a já taky :lol: :lol: :lol: je zajímavý že jiný pes mi to doma nikdy nedělal podle mě to je ukázka skvělý nervový soustavy irských setru protože známá má taky IS a je to to samý
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

...

Příspěvek od curil »

ten magor blazni po kazde fene i kdyz nehara,na hone se nektery pes rve ale tento jen kde co osu.at :) .to jsou ted hrozne noci a to uz ma 10let.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ještě mi nabízel tenkrát veterinář nějaký hormonální prášky ale ty se musejí dávat dřív před háráním tak jsem mu vždycky na noc aby byl klid dával ten Sedalin forte onoho to trošku oblbne a ne?ílí.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: harání

Příspěvek od kabát »

Pánové, řeším podobný problém.
V okolí se začaly hárat feny, já i ostatní lidi z okolí chodíme se psy venčit za dědinu, takže dokonalý mix pachů a stop.
Jinak pracovně výborný pes, teď má jedinou starost, s nosem u země vyšetřuje i týden staré stopy. Pěna u mordy, absolutně ztráta poslušnosti, a dvůr je mu malý. Jak ho nechám chvilku bez dozoru je pryč, zdolá 1,5 metru vysoký plot, za ním si nabije držku o chodník a tradá.
Výmarák volně na dědině - chápu že se to lidem nelíbí.
Začal jsem ho přivazovat na řetěz, protože v kotci nepřetržitě vyl a štěkal 3 dny. Má v podstatě víc prostoru a " volnosti " než v kotci ale je to od rána od 5 hodin skučení, vytí, všechny druhy kvílení a poštěkávání. Jsou přestávky přes den kdy se uklidní ale i já už z něho blázním a chytám nervy.A další nervy mám ze sousedů, protože vím že to nesnáší a už takhle jednoho otravného psa sprovodili ze světa.
Nechci ho kastrovat, vím že by se tím do budoucna zklidnil.
Letos bych rád na výstavu a posouzení do chovu.Je to nádherný pes, velice dobrý pracovně, hlasitý na stopě, u zhaslého kusu.
O to víc je hlasitý u všeho ostatního.
Poradte kdo umíte, nebo z něho zmagořím.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: harání

Příspěvek od kabát »

A ještě varajapetr@volny.cz kdyby někdo věděl a nemohl nebo nechtěl psát sem.
Díky
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: harání

Příspěvek od precechtel »

proto jsem vždy na dvorku, zahradě a kotci měl jenom feny, vím, moc jsem vám nepomohl, F. I když fena když se hárá, tak také občas teskně vyje a přivolává nápadnky...
politice a politikům zmar
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: harání

Příspěvek od kabát »

Já mám jenom psa, ale obec je obydlená, psů hodně, a ten můj má NOS.
Myslím že feny jistí na kilometr, stojí s vysokýn nosem u plotu a pak když ho nepřivážu tak mizí.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: harání

Příspěvek od Leon »

kabát píše:Pánové, řeším podobný problém.
V okolí se začaly hárat feny, já i ostatní lidi z okolí chodíme se psy venčit za dědinu, takže dokonalý mix pachů a stop.
Jinak pracovně výborný pes, teď má jedinou starost, s nosem u země vyšetřuje i týden staré stopy. Pěna u mordy, absolutně ztráta poslušnosti, a dvůr je mu malý. Jak ho nechám chvilku bez dozoru je pryč, zdolá 1,5 metru vysoký plot, za ním si nabije držku o chodník a tradá.
Výmarák volně na dědině - chápu že se to lidem nelíbí.
Začal jsem ho přivazovat na řetěz, protože v kotci nepřetržitě vyl a štěkal 3 dny. Má v podstatě víc prostoru a " volnosti " než v kotci ale je to od rána od 5 hodin skučení, vytí, všechny druhy kvílení a poštěkávání. Jsou přestávky přes den kdy se uklidní ale i já už z něho blázním a chytám nervy.A další nervy mám ze sousedů, protože vím že to nesnáší a už takhle jednoho otravného psa sprovodili ze světa.
Nechci ho kastrovat, vím že by se tím do budoucna zklidnil.
Letos bych rád na výstavu a posouzení do chovu.Je to nádherný pes, velice dobrý pracovně, hlasitý na stopě, u zhaslého kusu.
O to víc je hlasitý u všeho ostatního.
Poradte kdo umíte, nebo z něho zmagořím.
večer ti pošlu odkaz na ten přípravek pro nedošuky někde jsem to ztratil tak jsem napsal kamarádce aby mi to připoměla :lol: jinak takovýho cvoka bych do chovu netlačil kdyby takhle blbnul na fenu doma tak to ještě beru ale na feny ve vesnici to bych se já musel pos když to tady mám samou fenu a ještě ti dva šílenci mají pět fen v baráku
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: harání

Příspěvek od Petr1970 »

tak koukám že nejsme sami :-) naštěstí náš jen klasické příznaky - pěna, nízkej nos, morda ventiluje, povely neslyší ani s elektrickým naslouchátkem :-)

nejhorší je, když takovouhle fenu vezme někdo na zkoušky (a dojde po veterinární kontrole, protože je to paní doktorka známá) nebo na honě .. a hospodář ho tam nechá protože je to zasloužilý člen a má mladou fenku.. pak se diví že psi místo za zajíci běhají za fenou
zažil jsem i na výcviku kdy ten člověk říkal - hárající fena, ideální pomůcka na zvládnutí výcviku ostatních psů - to jsou fakt lidi na ....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: harání

Příspěvek od Leon »

tak jim kupte tohle doporučila mi to kamarádka veterinářka http://www.zylkene.cz/zylkene/zylkene.asp
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: harání

Příspěvek od Petr1970 »

bavil jsem se o tom s několika lidma - chovkaři, zlatý odznaky, jsou to i veterináři...... každej mi řekl -
člověk co začne co psů cpát prášky je zralej na doktora... to pak skončíme u neuroz, léčbama psychofarmakama...

je to pes - chcete ostrost, rychlost, dominanci - a pak potlačujete jeho základní a jedinej pud kterej k tomu slouží - testosteron
je to smutný že pes štěká, utíká za fenama... na druhou stranu, je to jeho přirozenost
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: harání

Příspěvek od Leon »

Petr1970 píše:bavil jsem se o tom s několika lidma - chovkaři, zlatý odznaky, jsou to i veterináři...... každej mi řekl -
člověk co začne co psů cpát prášky je zralej na doktora... to pak skončíme u neuroz, léčbama psychofarmakama...

je to pes - chcete ostrost, rychlost, dominanci - a pak potlačujete jeho základní a jedinej pud kterej k tomu slouží - testosteron
je to smutný že pes štěká, utíká za fenama... na druhou stranu, je to jeho přirozenost
no podle mě je nepřirozený když je nezvladatelný to tam asi je něco špatně dnes jsem vzal psa kterej ležel u kotce s háravou fenou a nevnímal ven a žádný problém nebyl sice to není tak jako normálně ale zvládnu ho bez násilí ale kdybych vzal toho irskýho magora tak ho můžu ugrilovat na elektrice a stejně bude mimo
CZ 550 american 308win.
Odpovědět