Hárání feny

Pejskové a jejich výcvik
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: harání

Příspěvek od Petr1970 »

rozlišuju psa kterej žije s fenou - pes si jí nevšímá (viděno, pak spousta těchto psů má problém s krytím této feny - n ejsou schopni ji nakrýt, někteří lidé mají svého psa s fenou kterou chtějí krýt a říkají že je to kontraproduktivní - ten pes pak má problémy tu fenu nakrýt...

normálního psa (chlapa kterej vidí prsatou hérečku), je víceméně-mimo, ale furt to není na tom že si odhrabe pazoury o beton jak se snaží prohrabat do kotce...

nervově labilní psy - setři jsou mago...i sami o sobě, nemusí tam být ani háravá fena- viděl jsem jich několik při výcviku a......
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: harání

Příspěvek od fesoj »

Leon píše:tak jim kupte tohle doporučila mi to kamarádka veterinářka http://www.zylkene.cz/zylkene/zylkene.asp
Veterinářka je veterinářka, snad ví, co doporučuje - ale přiznávám, že použít protistresový přípravek na potlačení sexuálních choutek by mě v životě nenapadlo !
Kritériem pravdy je praxe.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: harání

Příspěvek od kabát »

Zdálo se mi , že jsem to popsal dost jasně,,,,,, možná ne.
Pes na procházce poslouchá, na volno, na píšťalku, je vidět že má zájmy ale poslouchá.
Jak ho nechám chvilku na dvoře bez dozoru, okamžitě jde přes plot a za fenou.
Tak je přivázaný na řetězu a vyje, kňučí, štěká, - prostě od 5 do večera nedá pokoj. V noci spí.

Ptám se proto praktiků ne mudrlantů.

Jak takové chování potlačit, zvládnout.
Nikdy jsem nepoužil elektrický obojek ani nemám v plánu hormony, ona se totiž v průběhu roku určitě najde nějaká fena, která se hárat bude, ne všechny se hárají na jaře a na podzim.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: harání

Příspěvek od precechtel »

tož měl jsem kdysi fenu, která se třeba ve dvě v noci postavila doprostřed dvora a začala štěkat a štěkala dvě hodiny v kuse. Nevěděl jsem co s tím, radil jsem se s různými chovateli a nikdo nic, např. tvrdili, že štěká z hladu, štěká ze zimy apod. Tak jsem vzal proutěnou březovou metlu a jak začala štěkat, vyšel ven a s důraznými slovy "Budeš ticho" jsem ji vyplatil proutěnou metlou. Několikrát jsem tuto povelovou techniku opakoval a potom již v případě štěkotu stačilo v kuchyni u okna na dvorek zavelet - budeš ticho a fena zalezla do boudy a byl klid. S pozdravem F.
PS. proutěnou metlou neublížíš a je dostatečně důrazná, jenom nevím, zdali se dnes ještě někde seženou, možná by ji chtělo také vrátit do škol, když vidím , co se děje ve společnosti viz Bible cit.:" Kdo zdržuje metlu svou nemiluje syna svého."
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: harání

Příspěvek od Leon »

když je ovladatelny venku tak by měl být i na dvoře a proutěná domluva by mohla fungovat jinak nevim jsem jenom mudrlant co s tím u svých psu problém nemá :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: harání

Příspěvek od fesoj »

precechtel píše:proto jsem vždy na dvorku, zahradě a kotci měl jenom feny, vím, moc jsem vám nepomohl, F. I když fena když se hárá, tak také občas teskně vyje a přivolává nápadnky...
Moje řeč. I o hárání mé křepelačky zpravidla ví celá vesnice, protož občas to vypadá, jako bych měl v kotci zapnutou sirénu.
Kritériem pravdy je praxe.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: harání

Příspěvek od kabát »

Proutěnou metodu s nadáváním jsem praktikoval týden, a když už jsem ho ztloukl v úterý ráno v půl šesté piršštokem, dospěl jsem k názoru že tudy cesta nevede, po domluvě byl potichu maximálně půl hodiny a začal znovu.
Myslím že bych ho zradil ale nepřestal by.
Už jsem zkusil kde co, dnes ráno daunoval v potoce když jsem ho v 6 vyzvedával v pyžamu u fenek.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět