Prosba o radu

Pejskové a jejich výcvik
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Prosba o radu

Příspěvek od Majkl »

Chtěl bych Vás požádat o radu. Mám fenku drsnosrstého jezevčíka. Teď měla třetí narozeniny. V listopadu loňského roku, jsem u Báry, tak se pejsek jmenuje, pozoroval řídnutí srsti na bocích. Postupně až do dne?ního dne, se to změnilo v holé plochy přes zadá až k prutu. Ty holé plochy jsou bez jakýchkoliv škrábanců, vředů atd. Je jen vypadaná srst. Samozřejmě jsme hned frčeli k MVDr., který Barče píchal jakési injekce proti plísním, od parazitů to nebylo. Dávám i vitamíny. Dokonce mi někdo říkal, že to měl u svého psa, pokud krmil jen granulemi. Granule jsme zrušili a vaříme maso, + konzervy atd. Ale pořád nic. Veterinář, samozřejmě stál dost peněz a výsledek je dle mě ještě horší. Mám pocit, že se to pořád zvět?uje. Jsem z toho neš»astnej. Fotky nemám, ale můžu to vyfotit a pak to sem dám. Barča je skvělej pejsek, vlohy, norovačky, lesní i barvářské zkoušky. vše jsme vyhráli, ale co je pro mě nejdůležitější, tak je výborná na dosledy černé. Tak Vás chci touto cestou požádat o radu.
Díky Majkl
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar nechal jsi si udělat stěry aby byla jistota že to není nějaký parazit atd.
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

prosba o radu

Příspěvek od Majkl »

Vzorky veterinář odebral a vyšetřil pod mikroskopem. Nic tam nebylo.Dneska mi do?el svět myslivosti a je tam článek o lysivosti u fousků. Vypadá to hodně podobně. Taky jsem dnes potkal známého, který právě chová fousky a ten mi říkal, že měl ?pičkovýho psa, kandidáta chovu kterému se ve třech letech najednou také objevila lysivost. Teď má pes šest let a střídavě ji má pořád. Tak si myslím, že to bude ta lysivost. Snad se najde někdo komu se to u drsňáka objevilo taky a poradí, čím pejskovi trošku pomoct vypadat zase jako drsňák a ne jako o?kubaný kuře.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nevím jestli to pomáhá ale známý futruje čubu čf řasama co prodávaj na výšivu srsti a drží lysavost na uzdě pomalu všichni psi z vrhu co ji má lysavost mají a jeho je docela v pohodě tak nevím jestli to je tím ale za zkoušku nic nedá? a je to jenom kolem dvou stovek za půl kg
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Zdravím

Příspěvek od arasid »

Teď jsme měli schůzi JM pob, klubu ČF. Bavili jsme se s pánem, u jeho? feny se objevila lysivost a té? u jednoho ze ?těnat (asi v jednom roce, to nevím přesně). nechával dělat i rozbor krve a zjistili, že fena má něco se ?títnou ?lázou. Doufám že jsem si to zapamatovala dobře. Zkuste ještě nechat udělat rozbor krve.
A jak radí Leon, dávat něco na srst - řasy, biotin, a co doporučí veterinář
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Zdravím

Příspěvek od psdk »

A zkus třeba konzultace i u jiného veterináře. Jsou to taky jenom lidi. Sem tam se utnou s diagnozou a pak vypláznež x tisic za lečbu něčeho co pes vůbec nemá a prava choroba vesele buji dal .. se mi taky stalo
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
viki 2
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 19.9.2008, 6:06
Bydliště: PJ

Prosba o radu

Příspěvek od viki 2 »

Zdravim. V loňském roce jsem měl podobný problém s JGT - měl postupně obě slecha bez srsti, neustále si je drbal. Ře?il jsem to postupně- léčba zánětu u?í, potírání slech v?im možným , až jsem to dorazil tinkturou triamcinolon , po které mu již slezly všechny chlupy na slechách. Tomu všemu vždy předcházela návštěva u veterináře - vystřídali jsme 3.
Zachránila mne žena kolegy ve společnosti, která mi doporučila svého známého veterináře a ten nám opravdu pomohl. již při prvním pohledu na psa řekl, že to mohou být asi tři příčiny a jedna znich byla ?títná ?láza , což se taky po rozboru krve potvrdilo. Pes má sníženou funkci ?títné ?lázy. Léčba nastala ihned po zjištění příčiny a její výsledky se dostavili velice brzy. Léčba začala letos v lednu a dnes má pes slecha prakticky zarostlá, jen tam kde se drbal, tak ještě nejsou. A celkově se mu zlepšila kvalita srsti po celém těle. S pozdravem Viki.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

osrsteni

Příspěvek od curil »

Majkle psal jsem ti. mel jsem stejny problem,zkousel jsem vsechno,X doktoru,hruza penez,dokonce jsem posilal vzorky kuze do anglie a kazdy rikal psu nic neni je zdravy,nikdo na nic neprisel.zkousel jsem teda sam,kotec,bouda,krmeni,vitaminy ajak to prislo tak se to ztratilo.prestal jsem davat granule a vsichni tri psi maji krasnou srst.cim to bylo vazne nevim,jestli nejaka alergie fakt nevim. mam tri psy ,setr 10let,dratacka 2 a drsnacka 5let.tedy jine rasy jine stari a vsichni meli problemy,drsnak nejvetsi.nedavam granule ,varim a jsou ok jenze varte i ted v teple,granule jsou proste pohodlnejsi.pridavat muzes do zradla roboran,rasy,biosil,rybi tuk,aminokyseliny atd.taky to muze byt ze ma fena vic samcich hormonu a ta stitna zlaza.to poznas jestli ma problemy treba pri harani.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

chovám fousky /ČF/ přes dvacet let, vím, co je lysivost. U první feny jsem měl tyto problémy, tehdy granule nebyly, vařil jsem a tak jsem do ?rádla přidával kopřivy. Od jara do podzimu čerstvé spařené, v zimním období su?ené, toto mi poradil jeden starý chovatel německých ovčáků. Fena neměla problémy s osrstěním. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

osrsteni

Příspěvek od curil »

pane Precechtel ja jsem mel fouska taky pred nejakymi 20lety a bez problemu a nechapu proc jsem mel problemy se tremi druhy psu.stalo se mi to po prestehovani.nikdy jsem s tim problem nemel.tri ruzne rasy,ruzny vek.takze to nemohlo byt dedicne,nic.dokonce mi veterinar radil kastraci feny,pak to mela i druha fena,nakonec i pes.dodnes nevim cim to bylo.jestli prostredim,stravou,soused ma vedle kotce drubez jestli od toho.fakt nevim a strasne by mne to zajimalo.dokonce uz jsem si myslel ze jsem je previtaminoval.musim to zaklepat ze je mam ted v poradku protoze uz jsem fakt nevedel jak dal.
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Kolegové, všem díky za příspěvky. Krev je na rozboru a tak se uvidí. Teď mi veterinář řekl, že doposud zkoušel u Barče levnější alternativu léčby, protože vyšetření krve je drahé....... No, už to s ním zkusím dotáhnout do konce. každopádně, vedle v kotci jsem měl jezevčíka hladase, který měl stejný problém jako Bára a soused přes tři baráky je na tom se svým jezevčíkem dlouhosrstým podobně. takže dědičnost nepřipadá v úvahu, granule jen u těch mých, soused má asi jinou značku. bohužel toho hladase jsme nestihli vyléčit, musel jsem ho nechat utratit. V 10-seti letech rakovina jater + špatný žaludek. Byl to bezpapírák, ale jak už to tak bývá, tak ?pičkovej norník - vyhaněč. Loni ještě stihnul jezevce a teď jsme se tě?ili na li?tičky. bohužel
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

kdysi jsem měl podobný problém,ale na rotwailerovi a po všem možným vyšetřením se ukázalo,že je alergický na roztoče.Slezla mu srst postupně od hrudi až po kořen prutu.Musel spát jen na holém dřevě a 1x za týden desinfekce boudy.používali jsme různé masti a roztoky a na konec zabrali až prážky proti alergii.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

Tommy na tohle jsem taky myslel,soused ma vedle kotcu slepice tak jestli nechytli neco od nich.
hipster
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14.5.2008, 21:53
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od hipster »

Majkle, jak jde léčba? Já mám s fenou ten samý problém, veterinář zkoušel stěry, ale na nic nepřišel. zkusil jsem jí přidávat do ?rádla FOMAVIT+vajíčka a vše se zdálo O.K. jenže tento rok na jaře při výměně srsti je to tu zase :(
minulou neděli, jsem se byl podívat na svodu ve Zlíně, kde měli drsňáka s tím samým problémem. Pán co hodnotil jim doporučil změnu a pestrost stravy. Zajímavé je že ji pestrou stravu dávám (ne jenom granule)
Drsnosrstý jezevčík

CZUB 16/7x65R
Meostar 3-12x56 RD
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

koukám že se to docela dost roz?iřuje nedávno jsem viděl stejně lysého drsňáka a známý na Slovensku má ten samý problém už by s tím chovatelé měli něco začít dělat ale to se v čechách asi nestane tady raději budou bojovat proti národním plemenum který jim kazí k?efty je mi z to na blití :cry: :cry:
Odpovědět