Jagdterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Jagdterier

Příspěvek od tibi1 »

To je nepodstatne....ide o to ze aj kedby mal vestu mnoho psov v tejto vahe by to v takomto pripade na kontakt davno vzdalo
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jagdterier

Příspěvek od Climber »

Kolegové, jak Vám jagoš pracuje na barvě? A jak zvládá klid před zvěří? (např. když s ním sedíte na posedu a pod Vámi se promenuje srnčí nebo dančí)
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Climber
Dosled? Pokud je to s dobrym barvenim tak treba 400 metru, nebyva problem. Pri spatny rane, napr. mekota nic moc - to rovnou radsi necham barvarum nebo jezevcikum a vubec to nezkousim. To hlavne z duvodu, ze psy mam spis na honeni nez vylozene dosledy. Jak s nim zacnes honit, zjanci a podle toho vypadaji i dosledy. Na druhou stranu jsem uspesne absolvoval dva dosledy, kdy melo srnci prestreleny beh, psy jsem pustil na volno a po cca 2 hodinach, kdy psi honili srnce po lese ho nakonec jednou strhli v ostruzini a podruhy doslova utopili v rybniku a priaportovali ke brehu.:) Na druhou stranu se mi stalo, ze pri jednom dosledu cca 300 m jsem si dosledovaval pulku sam a az potom se pes chytl. Jinak se samozrejme snazim dodrzet "ceremonial" pred dosledem - uklidneni, odlozeni, vysetreni nastrelu, remen, obojek...krome repky a kukurice. Tam poustim oba psy soucasne na volno a dej se vule bozi...
Letos jsem zkousel vest pulrocni jagosku vylozene jako barvare a chodila perfektne. Ale striktne jsem se vyhybal tomu, aby stvala, norovala a celkove jsem ji spis klidnil. Po barve i vlecky chodila perfektne. Bohuzel mi ji srazilo auto.
Abych to shrnul tak ve chvili, kdy zacnes jaga pouzivat na nahanky a bude honit tak z nej superbarvar nebude/je otazka jestli z jaga superbarvar bude vubec-at si odpovi kazdy sam/. To je moje zkusenost.
Co se tyka klidu pred zveri tak mi obvykle stacilo, aby mi psik na posedu splasil zver a rychle pochopil, ze se to nedela. Na posed s sebou beru psa dost casto. Nejen kvuli pripadnymu dosledu, ale i jako spolecnika a zdroj tepla:)
Naposledy upravil(a) buba dne úte 17.11.2015, 13:37, celkem upraveno 1 x.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jagdterier

Příspěvek od Climber »

Bubo, díky za info. Odpověděl jsi přesně na to co mě zajímalo. Díky :-)
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Jagdterier

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To: buba

Ono to univerzálně platí pro všechny plemena, se kterýma chceš dělat dosledy.
pepča
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: úte 02.10.2007, 8:53
Bydliště: Vysočina

Re: Jagdterier

Příspěvek od pepča »

jagdteriéra, která slyší na jméno Dáša. Ztratila se v sobotu v okolí Myslibořic okr. Třebíč
Jakékoliv informace volejte prosíme na tel.: 777 156 972
Děkujeme.
CZ 537 30-06
troják G.Tichý 8x72R, 16x65
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

pepča píše:jagdteriéra, která slyší na jméno Dáša. Ztratila se v sobotu v okolí Myslibořic okr. Třebíč
Jakékoliv informace volejte prosíme na tel.: 777 156 972
Děkujeme.
Máš nějakou fotku dám ti to když tak na ztracený a nalezený na FB,jagů je teď každý týden několik
Naposledy upravil(a) Leon dne ned 15.1.2017, 22:12, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Jagdterier

Příspěvek od crif »

Budu kontaktovat lidi, co znám z okresu.
pepča
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: úte 02.10.2007, 8:53
Bydliště: Vysočina

Re: Jagdterier

Příspěvek od pepča »

Fotku mám. Jak ti ji můžu poslat? Jinak děkuji všem za pomoc při hledání.
CZ 537 30-06
troják G.Tichý 8x72R, 16x65
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

pepča píše:Fotku mám. Jak ti ji můžu poslat? Jinak děkuji všem za pomoc při hledání.
Máš to v SZ
CZ 550 american 308win.
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Jagdterier

Příspěvek od tondaa »

skromný dotaz - pokud odčervujete svoje psy - berete preparáty u veterináře a nebo kupujete v lékárně ?
V trusu jsem viděl bílé, ploché cosi, hýbající se.. a tak mě čeká opatření, jenže z nedostatku času zřejmě apatyka
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Jagdterier

Příspěvek od gonias »

Je jedno kde koupíš, u veterináře budou většinou dražší.

Tablet je spousta. Já dávám od veterináře Dehinel Plus, Galces Plus či Zipyran ale koupíš je i v lékárně.
1 tableta na 10 kg váhy a pokud už teď máš v trusu nález, tak za 14 dnů by jsi to měl zopakovat.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Jagdterier

Příspěvek od tondaa »

dík ,koupím a dám vědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jagdterier

Příspěvek od BwanaHunter »

tondaa píše:skromný dotaz - pokud odčervujete svoje psy - berete preparáty u veterináře a nebo kupujete v lékárně ?
V trusu jsem viděl bílé, ploché cosi, hýbající se.. a tak mě čeká opatření, jenže z nedostatku času zřejmě apatyka
Tak jak to popisujes to budou clanky tasemnice, coz znamena, ze ta v tele psa je uz dospela a mnozi se. Rada volne prodejnych preparatu proti tasemnicim moc nefunguje, doporucuju zajit na veterinu a nechat si predepsat neco cilene na tasemnice.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Jagdterier

Příspěvek od Bord »

Odčervení doporučují veterináři preventivně jednou za tři měsíce. :(
8x57JRS,bordík
Odpovědět