Jagdterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Je to těžký.Když ho nevychodíš tak i když ti bude dělat barvu výborně tak se ti může stát,že při disciplína nahánění ti vezme kramle, nepřijde zpátky do 1\2 hodiny a jsi v pytli.Moje rada je,ladit pořád základní poslušnost,ale zároveň ho nechat vylítat,unavit ho.Časem se uklidní.Někdo to láme hrubou silou,já tomu spíš dávám čas.
S GPS zkušenost nemám,ale bude užitečná.Ale v tomhle spíš poradí jiní.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

buba

Jo nechat ho lítat v tom to beru to prostě potřebuje,ale nechodit s nim do zvěře účelně aby pak dával přednost teplé stopě a na barvě poté sešel když přez to přejde zvěř,chápu jak to myslíš ono to chce najít takovej ten zlatej střed aby pochopil co se po něm chce- jde se na barvu vyžadovat klid mluvit potichu,rozmotávání řemene atd. jde náhánět hecovat ho budeš hledat kde máš prásátka,tady jde o to aby pochopil ten pojem,furt beru to,že to je mladej pes nadupanej chuťovej a je lepší ho brzdit i za cenu trochu toho pedanství,jo jak se říká težko na cvičišti lehko na bojišti.Budu dělat vše co je v mojich možnostech abych toho psa k něčemu dovedl a strach z toho nemam furt člověk musí brát,že to neni stroj,ale živej tvor a má právo chybovat 8) ale jinak když to tak beru tyhle pacholci mě fakt chytli a až bude po zkouškách s timhle čertem :D tak si pojedu pro fenu :wink: budou dva parťáci a rozhodně veseleji :D:D:D:D:D zatim se měj a lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Uživatelský avatar
Tomka
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 26.1.2014, 20:41

Re: Jagdterier

Příspěvek od Tomka »

Tak to je můj kámoš na toulání revírem.
Art a Ergo z Toužimských strání
http://tomka83.rajce.idnes.cz/Psi/#Ergo.jpg
SAUER S 202 30-06 sprg.
ZH 324 - 7x57R/16
LANBER BECADA 12/76, 12/76
A JAGOŠI:
BEJBY Z HABRECKÉHO VRŠKU
ERGO Z TOUŽIMSKÝCH STRÁNÍ
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Tomka
Další jagošář? A jak Ti šlape? Co zážitky, zkoušky? Co negativa? Klidně piš ať si ostatní udělají obrázek jak tihle psi šlapou nebo naopak co ti na nich vadí.
Lovu!
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Jagdterier

Příspěvek od tondaa »

Já mám holku...dostal jsem ji začátkem roku jako roční, nechozenou . Aport bere-zatim z ruky(!!) poslušnost jde, tak trenujem.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Zdravim chlapi,jen piste ;-) aby bylo co srovnavat jak co kdo trenuje a jak mu to funguje,taky uvitam nejaky poznatky.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Jagdterier

Příspěvek od pavlina »

Dobry den, chtela jsem se zeptat majitelu jagosu, jak se jim snaseji s ostatnimi psy? Zvazujeme porizeni teriera, jelikoz s narustem cerne nam MMO, ktereho vyuzivame hlavne na kachny proste nestaci. V rodine mame jeste foxla a jezevcika, o vychovu se nebojim, az tolik, jelikoz jak jezevec tak MMO me naucil a jsem pripravena na krusne chvilky, ale vice se bojim, aby se mi kluci nervali. Dekuji za odpovedi.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Podle toho jakýho vezmeš psa. Pokud dominantního tak to bude dost pravděpodobně zkoušet. Bude tomu chtít velet. Ale to není doména jagů tak to funguje u všech psů u malých vzteklých teriérů o to víc. Sem tam se vyskytne jedinec co si to s jiným vyřídí až do konce - úplnýho. Na to jsou expertky feny. Jako problém bych ale spíš viděl přivést mezi jagy jinýho psa než štěně jaga mezi dospělý psy. Pokud proběhne socializace v poho, nevidím problém. Ale fakt pozor na feny. Sem tam bývá vidět ... prodám fenu, šikovná, mraky zkoušek, bohužel nevhodná do smečky.
Přijde mi, že jagové jsou hrozně náchylní na to když jim někdo ublíží jako štěněti - bývá z toho nenávist na celý život. Stačí, aby se lekli velkýho psa(vlastní zkušenost) a v dospělosti máš problémovýho psa. Takže asi tak.
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Jagdterier

Příspěvek od tondaa »

jdu se pochválit-dnes mi začala brát aport úplně nádherně -z ruky a bez nucení.
Našel jsem kočku (u cesty ) a doma ji -psa ...nechal,ať sevydovádí . Mlčky, za to razantně držela a tvářila se jak největší trhač. No, a když jsem chtěl po-20 minutách ...projít aport ...prostě bombá ...Jen se chci zeptat - jak mám dlouho nechat psa tahat a mordovat tuto,,figurinu ,,? ..dokud o ni má zájem, nebo to dávkovat ? Kdy po ní chtít,aby mi ji i přinesla ? (dneska to byl první pokus, takže jsem překvapenej )
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagdterier

Příspěvek od Zdenek41 »

Jag byl šlechtěn aby se spolehl sám na sebe.K ostatním psům hlavně větším je nesnášenlivej.U některých nevysvětlíš a to ničím.
Mám dona 16 letou fenu a 7 letého psa.A uměj si spolu hrát a i se servat do krve.Záleží o co zrovna jde.Stačí místo na věšení zvěře nebo cizí miska.
To,že fena je na likvidaci hrdla vždy lepší je pravda....zachování rodu.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

tondaa píše:jdu se pochválit-dnes mi začala brát aport úplně nádherně -z ruky a bez nucení.
Našel jsem kočku (u cesty ) a doma ji -psa ...nechal,ať sevydovádí . Mlčky, za to razantně držela a tvářila se jak největší trhač. No, a když jsem chtěl po-20 minutách ...projít aport ...prostě bombá ...Jen se chci zeptat - jak mám dlouho nechat psa tahat a mordovat tuto,,figurinu ,,? ..dokud o ni má zájem, nebo to dávkovat ? Kdy po ní chtít,aby mi ji i přinesla ? (dneska to byl první pokus, takže jsem překvapenej )

Zdravim,kdyz se dari tak to vzdy potesi. Jinak ohledne tech aportu tak rozhodne psa nenechat si s tim hrat,jestli se chces pak spolehnout na to aby perfektne nosil ( aportoval ) tak bez parforsniho vycviku se neobejdes,ten musis rozfazovat nejdrive s kozlikama a to od jednoduche po slozite a az bude perfektne zvladat toto tak prejit na zver. Jinak abych te nekrivdil tak nevim k jaky urovni si dosel,nezminil ses. Ja momentalne ucim psa taky aporty tak proto reaguju. Ohledne k ty ostrosti co se zde zminuje tak to proste v sobe maj jak to popsal Zdenek41 ,osobne s tou ostrosti to zas tak neprehanet pak jsou jak prdli a jdou po vsem. Jinak v tomhle oboru jsem na zacatku tak zas nechci sirit moudra ( jsou zde povolanejsi co to maj uz zmaknuty ) ,ale jsem rad,ze nas tu bude vic a bude o cem se bavit jak komu co jde a jak to trenuje,mej se,drzim palce aby pes delal a zaroven ti delal radost PS: ja pripravuju psa na LZ ( pote dalsi zkousky co budou v moznostech) a do toho delam ty aporty,chci z toho psa neco udelat,jednak me to bavi a jednak,ze ta odmenena drina stoji za to a zahreje na srdicku ;-) Lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Jagdterier

Příspěvek od tondaa »

RE Michal25 ...Aport máme pořát jen s držením za slecha a z ruky, jen po té kočce to bylo chvilu samo-pootevřela mordu na povel. (stejně si myslím - zkontrolovala, že nemá soupeře -že je už K. ..chladná a pak teprv do ní šla) Vím, že pokud není aport zmáknutej, nedá se pokračovat -snad jen - pro spestření -vlečka - ale zase -aport..
Poslušnost na dvoře (při zavřenym kotci ) ...dobrá ...venku stačí maly rozptýlení - vyletí bažant, zajíc ...a hledání mám já !! :(
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

tondaa

Zdravim,tak seznameni se zveri atd. je vporadku jinak je jasny,ze nejde cvicit do zblbnuti a nechat psa odfrknout. Jinak co bych te chtel poradit tak cepuj poslusnost,klid pred zveri( na posedu,pri soulacce ) ,ale take seznamuj s ostatnima psama a davej pozor aby ti pes nenapadal ostatni ( nekdy z nepochopitelnych duvodu staci nejakej spatnej zazitek a je vymalovano,ale ono uz jen z prirozenosti to jsou psi kteri maj zvednuty ego tak si to snazi vydobit a stat se hlavou smecky ) proto primerene davkuj natlak kdyz se nedari,jestli pes zvlada hledani a prokazuje hlasitost jak na stope tak na videnou tak uz je spise lepsi psa brzdit a vice se venovat poslusnosti,protoze se ti pak z toho muze vyklubat stvac a do pul hodinky jakmile se ti nevrati tak mas smulu u zkousek ( ten cas se pocita kdy pes neni ve styku se zveri ) a nejen zde,zacne si uvedomovat,ze te u toho nepotrebuje a bude si delat sam pro sebe coz je opak toho co chces, takovej pes se pak blbe rovna a je to na hodne dlouho. Proto to chce byt se psem co nejvic a poznat ho co to je za povahu a podle toho se zaridit. Nepisu ti nic extra na co neprijdes sam a co by te nekdo neporadil,jde o to,ze ti co to umi tak budou mlcet a proto,ze vetsina lidi si furt mysli,ze JGT je bezmozek i kdyz je faktem,ze tyhle psi jsou ( podle me ) po pracovni strance nejlepsi a zachovavaj si pracovitost,protoze neni to zrovna nobl spolecensky plemeno ( za to bohu dik ) a proto,ze do chovu musi splnovat taky nejaky naroky. Tim jako neodsuzuju jiny plemeno,ale melo by se to ubirat jinym smerem ..... Mej se a lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Tenhle kňour má můj obdiv, ví jak na to :lol: . Ten jagoš nebo patík, ale taky, nejspíš vyletěl přímo z pekla..... :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=fnYrJ2sWxNA
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

buba píše:Tenhle kňour má můj obdiv, ví jak na to :lol: . Ten jagoš nebo patík, ale taky, nejspíš vyletěl přímo z pekla..... :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=fnYrJ2sWxNA
Zadnej blbec to nebude asi uz neco zazil ;-) jinak to cosi cerneho :-D tomu rozhodne odvaha nechybela,ale v podani toho knourka to spis vypadalo jako seskrabnuti klistete :-D:-D:-D
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Odpovědět