Foxterier

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
MiNo
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 27.4.2009, 20:47
Bydliště: MOST

Foxterier

Příspěvek od MiNo »

Zdravím nenašel jsem tu nic o tom to plemeni.A tak by mě zajímalo zda se používa jaky je oproti jiným.Třeba Bordu,Velši,Jagoši,atd.Předem děkuji
Lovu zdar Milan

"Nikdy nestřílej na hlavu jelena, ale na komoru....a srdce nechť se Ti při tom svírá strachem i žadostí. ..... a paroží jelena ukládej tak, jak korunu zabitého krále."
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Foxterier

Příspěvek od mrazík »

Mám chovnou stanici, takže samá chvála :lol: . Ne problém foxů všeobecně je, že se stali pokojáky a pro lovecké využití jich tolika není. Dnes se toto naštěstí trochu obrací a dá se říci že je jistý návrat. Pokud mohu osobně srovnávat tak Bord : velice klidný na teréra, trochu pomalejší v dospívání a tím pádem se nedá moc tlačit na výcvik, je i měkčí takže razantnější povahy dokážou tohoto vynikajícího teriéra i zkazit. Welš je pro mě razavej Fox a dá se říci,že jsou nastejno, výhoda je jich o poznání více na práci. Jagoš je jagoš , je to němec a podle toho se i chová. Pokud by jsi chtěl Foxe doporučím po lovecky vedených rodičích, protože probouzet lovecké pudy z chovu na exteriér je hrozná práce. Jinak máme problém z hlasitostí. Teď jsem objevil chovného psa, který má už 3 generace potomků se 4 z hlasu, tekže na jaře jedu k němu a uvidíme.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Foxterier

Příspěvek od curil »

výhoda je že je na praseti vidět :).foxl ale na prasetech nejezdí takže nic.
Uživatelský avatar
MiNo
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 27.4.2009, 20:47
Bydliště: MOST

Re: Foxterier

Příspěvek od MiNo »

mrazík píše:Mám chovnou stanici, takže samá chvála :lol: . Ne problém foxů všeobecně je, že se stali pokojáky a pro lovecké využití jich tolika není. Dnes se toto naštěstí trochu obrací a dá se říci že je jistý návrat. Pokud mohu osobně srovnávat tak Bord : velice klidný na teréra, trochu pomalejší v dospívání a tím pádem se nedá moc tlačit na výcvik, je i měkčí takže razantnější povahy dokážou tohoto vynikajícího teriéra i zkazit. Welš je pro mě razavej Fox a dá se říci,že jsou nastejno, výhoda je jich o poznání více na práci. Jagoš je jagoš , je to němec a podle toho se i chová. Pokud by jsi chtěl Foxe doporučím po lovecky vedených rodičích, protože probouzet lovecké pudy z chovu na exteriér je hrozná práce. Jinak máme problém z hlasitostí. Teď jsem objevil chovného psa, který má už 3 generace potomků se 4 z hlasu, tekže na jaře jedu k němu a uvidíme.
Děkuji za radu.A mohu poprosit o vic info o Tvé ch.s. na můj email. finish.sniper@seznam.cz děkuji
Lovu zdar Milan

"Nikdy nestřílej na hlavu jelena, ale na komoru....a srdce nechť se Ti při tom svírá strachem i žadostí. ..... a paroží jelena ukládej tak, jak korunu zabitého krále."
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Foxterier

Příspěvek od mrazík »

tu curil: ale jezdí :twisted:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Foxterier

Příspěvek od curil »

nevím nevím.když teriéra tak jaga.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxterier

Příspěvek od Petr 3 »

Máš pravdu,jagoš to je volba
Uživatelský avatar
MiNo
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 27.4.2009, 20:47
Bydliště: MOST

Re: Foxterier

Příspěvek od MiNo »

No Jaga,ale mám děti dost lidí mi radí že raději né.Tak nevím. :?
Lovu zdar Milan

"Nikdy nestřílej na hlavu jelena, ale na komoru....a srdce nechť se Ti při tom svírá strachem i žadostí. ..... a paroží jelena ukládej tak, jak korunu zabitého krále."
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxterier

Příspěvek od Petr 3 »

Taky mě lidi varovali,že jaga k dětem ne,ale těd vidím,že jaogoš byla dobrá volba.S dětma jsou kamoši jak blázen,fakt super.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxterier

Příspěvek od Petr 3 »

Jo pozor, mám druhýho jaga a k dětem,fakt to není problém
dominikhypr
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 31.10.2009, 21:06

Re: Foxterier

Příspěvek od dominikhypr »

Zdravím.Mám foxteriera už druhým rokem a můžu říct že je to pes opravdu perfektní jak na prasata tak na škodnou a nebojí se ani aportovat bažanty,fox by byla moje volba.
stir
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 24.4.2009, 9:37

Re: Foxterier

Příspěvek od stir »

zdravím
mám hladkosrstého foxteriéra ajsem s ním velice spokojen, na 6ti měsících aportoval kachny z vody, na 9ti měs. měl barvářské, potom pdzimky. na noru nebyl protože byl větší ale aport pro něho nebyl vůbec žádný problém. bažanty bez problému a zajíce třeba i 200 metrů. na honech super. má větší temperament a větší nárok na výcvik, spíše na čas který se mu musí venovat, protoze je to pes společenský a velmi hravý. je nenáročný na údržbu, je samočistící, na přepravuprotože je malý, do rodiny ideální. tento pes zastoupí velká plemena a jestě je vhodný na barvu a nadháňky. na všech honech hodnocen jako jeden z nejlepších ale chce ho mít po lovecky vedených rodičích.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxterier

Příspěvek od Petr 3 »

tak to gratuluju k tokovému psovi
stir
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 24.4.2009, 9:37

Re: Foxterier

Příspěvek od stir »

děkuji to potěší ale pes je momentálně u bývalky a já doufám protože je mu 10roků že si pořídím nového psa ale zatím jsem v bytovce tak nevím, snad až koupím nějakou nemovitost.
Thomas166
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19.1.2011, 17:28

FOXTERIER

Příspěvek od Thomas166 »

Zdravim, zvažuji koupi hladkosrstého foxla (ne jaga:-), mohli byste doporučit nějaké chovatelské stanice, které "produkují" pracovněji zaměřené foxíky? Budu vděčný i za vaše zkušenosti s tímto plemenem. Díky
Odpovědět