Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla

Příspěvek od Fery »

Koukal jsem, že o tomto plemeni tu není vlákno a protože jsme si včera dovezli malé štěňátko tak ho zakládám. Pro malou Borostyán jsme byli v Budapešti. Cesta byla celkem dobrá a madarští majitelé byli celkem pohostiní. Po dvoře jim běhalo 10 malých raubířů. foto zde : http://fery3006.rajce.idnes.cz/Stene_-_madarsko/
Doufám, že nám bude malá mrška dělat radost. V autě se chovala vzorně. Za celou cestu udělala jen jednu loužičku na podložku a jinak loužičkovala a kakala vždy, když jsme zastavili. Doma už tahá všechno možne a zuřivě aportuje uzlík. :D
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
liky
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12.3.2009, 11:33

Re: Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla

Příspěvek od liky »

Dobrý den,
myslim si že radost Vám bude dělat určitě. Sám jsem majitelem psa je mu 3,5 roku. tento rok doděláváme SZVP a LZ a jsme přihlášeni na jihočeský pohár. Na výcvik jsou to psi velice inteligentní, avšak tvrdohlaví a velice paličatí...Budu rád když budeme prostřednictvím tohoto serveru v kontaktu, nebo můžete napsat na mail a-z.eko-likar@seznam.cz když budete něco potřebovat.
Skalda
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06.10.2010, 16:36
Bydliště: Vysočina

Re: Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla

Příspěvek od Skalda »

Dobrý den,
jsem také majitelem MOK 2 leté fenky. Je to můj první pes takže tak nějak začínáme. Letos na jaře jsme absolvovali ZV a v současné době makáme na přípravě na PZ. Někdy je to radost ale někdy paličatost plemene je dost silná. Nyní jsme se konečně poprali s aportem což bylo peklo. Takže budeme přecházet na vlečky ale sstále bojuji s poslušností a klidem před zvěří :)
leden
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19.1.2011, 20:29
Bydliště: Pardubice

Re: Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla

Příspěvek od leden »

Dobrý den.
Chovám i cvičím maďarské ohaře, ale rozhodně bych si netroufla říci, že je to plemeno tvrdohlavé a paličaté.
Chce to více zkušeností a porovnání s jinými plemeny.
Jinak kolegovi přeji, ať se maďarská fenka vydaří. Koukám, že s výběrem pomáhala chovatelka z PL, což je dobrá záruka.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla

Příspěvek od Fery »

Tento víkend jsme měli s maďarkou plodný 8) . Včera jsme jeli na oblastní výstavu na Kačinu, aby viděla jak to na výstavě vypadá. Účastnili jsme se ve třídě mladých jako jediní. Od rozhodčího jsme obdrželi hodnocení VD, prý ma na fenu silný prut. Pan rozhodčí byl celkem přísný a takto ohodnocena od něho odcházela většina pejsků co posuzoval. Skoro na každém si něco našel.
Dnes jsme byli na Zkouškách vloh. Měl jsme trošku smůlu při losu. Výtahnul jsem si poslední číslo. To by tolik nevadilo, ale naše skupina měla lokalitu takřka bez zvěře. V prvním kole vystavil a měl zvěř jen jeden pes. Já měl štěstí až při třetím nasazení. Končil jsem až ve 2h. Čubina už toho měla dost. Teda né fyzicky, ale spíš byla znechucená, že nemá stále zvěř, takže mi po úspěšném vystavení zajíčka trošku prohnala :lol: . Tak vystavování 4 a klid před zvěří 3 8) . Zkoušky jsme absolvovali v I. ceně a dokonce se mi podařilo kvalifikovat se na Polabské derby ohařů.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla

Příspěvek od Petr1970 »

leden: je to ohař :-) záleží s čím srovnáváš, proti některým plemenům jsou ohaři tvrdí a paličatí, proti některým měkcí..
v rámci ohařů je to individuální (pes-fena, tvrdost rodičů)...

ke zkouškám gratuluju :-) jakákoli úspěšná zkouška je úspěch, nás jich letos čeká 4 zakončené U, ale to je těžce nad plán..., hlavní jsou klubovky abysme se ukázali lidem co pochybovali o schopnostech našeho psa.... :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla

Příspěvek od Fery »

Polabské derby ohařů je za námi. Družstvo okresu Kolín zvítězilo :wink: Byl jsem jeho členem, ale ještě že se naštěstí počítali výsledky jen 3 nejlepších. Nám se to s čubinou zrovna nepovedlo. Asi se špatně vyspala a musela si prohnat na zkouškách zajíčka. Což normálně při cvičení nedělala. Tím mě rozhodila a podařilo se mi ji nechat rozpadnout. Takže jsme dostali 3 dvojky a spadli do třetí ceny :( . No je to o zkušenostech. Tak snad někdy příště 8)
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Odpovědět