Patterdale teriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Zdenek41 »

Pavle vidím,že víme svoje....A vidíš ani nás někdo nekamenuje....
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od trapa »

....
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:43, celkem upraveno 1 x.
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od dakslkopov »

Já si naopak myslím že právě pro dobrou pejskařinu je tyto nešvary nutné všude zveřejňovat a ventilovat.
Ovšem pravdu máš,že od tématu se uhnulo.
Jen na tvoje počty zvěře na výřadu doplním,že tento počet jsem dosáhl už na pěti naháňkách.
Co se týká dotazu -Patík není u nás uznané lovecké plemeno .Tedy na naháňkách by neměl co dělat.Ale to jsem již psal. :( :(
Je možné,že je to pro myslivost škoda. :D
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od xchipsy »

Já bych si jen dovolila doplnit Zdenkova slova o "nelovecky upotřebitelných" :roll: psech na lovu - že to zákon nikde nezakazuje..
§44 Používání loveckých psů a loveckých dravců - v odstavci 1 je napsáno, že držitel honitby je povinen držet a v honitbě používat lovecké psy (pes loveckého plemene, FCI + příslušná zkouška). Tady je jasná špatná formulace zákona, protože tam chybí slovíčko POUZE - čili tento odstavec si lze vyložit tak, že musím mít LUP a jestli mám ještě nějaké další "voříšky" je moje věc.. :P Takže Zdenek má vlastně pravdu - zákon mi to nezakazuje a bylo by zajímavé, kdyby se někdy nějaká "stížnost" na účast psa, který není uznán FCI (ale má PP a složenou zkoušku) řešila třeba přes právníky :lol:
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od dakslkopov »

Těžko může mít pes který není uznán FCI složenou zkoušku.To fakt nejde.Tak bych sem právníka raději Eriko netahal,neb je to předem prohrané.
§14(1)V honitbě (§2 písmenoi,a j)zákona)se používají lovečtí psi,kteří složili zkoušky z těchto výkonů.Tedy jestli je tam jenom a nebo ne je jedno.Ale loveckých psů se zkouškami je tam určitě.A pokud není uznán FCI jako ........................
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Zdenek41 »

Já jsem jich pár viděl zkoušku dělat.Jsem v zásadě proti aby se psi bez zkoušek tahali po honech atd.ale nikdo mi nemůže zabránit na předepsaný počet psů pro určitej lov a počtu střelců si tam třeba nahnat boudáky.Jen by mě zajímalo,kdo se u patíků zasek a komu vadí.Tak se asi nepletu.A to nejsem právník :wink:
http://www.myslivost.cz/Poradny/Kynolog ... ykonu.aspx
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od dakslkopov »

Výklad Čehury je k smíchu.A kdo se zasek!!Tvrdí že klub loveckých teriérů.Ovšem tam stojí štěně něco kolem čtyř tisíc.Ti se konkurence bát nemusí .Odtud vítr podle mě nefouká.Pokud jsi viděl nějaké Patíky na zkouškách,tak si tamní OMS hrál o průser.Jenže jak Zdendo vidíš-ani v některých OMSech a ani kynologických komisích nesedí inteligenti.Bohužel i pro Českou a poctivou kynologii.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

je to kšeft Zdendo nic jiného vem si kolik kšeftu výrobcům tradičních plemen sebrala netradiční plemena tak je potřeba zlikvidovat každou možnou konkurenci :!: Ale mají smůlu zapomněli dodat do zákona že se nesmí k lovu používat pes který není LUP
P.S. Pavle nechce se mi to hledat ale je to někde v právnický poradně tak že pokud máš dostatek LUP tak není problém mít na společným lovu i psa bez PP a na samostatným mi může tuplem každej rejpal trhnout nohou ajestli si znovu pořídim norníka tak to bude natruc rejpalum patík :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

spíš než klub teriéru bych napsal jinej těch pár lovecky vedených foxu nebo welšu se konkurence bát nemusí
CZ 550 american 308win.
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od dakslkopov »

Tak je jasný že na společném lovutě nikdo nekontroluje.Tam bych kousnul klidně i maskáče.
No a ta konkurence?V čem je teda problém??Když vidím některé honiče co mají přes padesát pět cm a v pohodě můžou všude neb jsou honiči-pak už nechápu vůbec nic! :shock: :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od xchipsy »

Je škoda, že je to u nás takhle "omezené", když už můžou nonFCI na výstavy (byť s nějakými omezeními), proč ne i na zkoušky? Budiž, dalo by se to udělat podle výstav - taky to nějak zkrouhnout - zkoušky ano, memoriály třeba ne (nefér sice, ale vlk by se nažral a koza zůstala celá...)
O uznání FCI musí požádat země původu a tou je Anglie. Je spousta plemen, která uznaná nejsou a tak nějak to nikdo neřeší, jelikož ne všude jsou takové zákony jako u nás (musíš..nesmíš..). Takže proč by se někdo hrnul do uznávání, když "neuznání" dané plemeno v té či oné zemi takřka v ničem neomezuje.. :shock: Kromě u nás..
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Zdenek41 »

xchipsy plně se s posledním odstavcem stotožnuji.Jak rád píše pan doktor Kolář jsme papeženějští jak papež.Přitom některé zákony by byly tak snadný,ale co by pak dělali právníci.....Prostě český národ neni jednoduchý národ to už začíná i pravopisem :wink: My si prostě hledáme problémy neustále.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

Pavle honiče sem nemíchej bavíme se o patíkách který v okolních státech LUP můžou být u nás do vzniku nového zákona LU získat mohly tak že psi kteří do té doby LUP byli se ze dne na den stali ne LUP a tak dost českých majitelů na zkoušky jezdí ven aby sobě dokázali že ten pes na to má
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od xchipsy »

Leone, je to tak. Jen je škoda, že zkoušky jsou vlastně k prdu, protože pořád chybí to "uznaný FCI".. Je jasné, že jsou myslivci, pro které je podstatné, že pes pracuje a zkoušky neřeší, ale pak se objeví nějaký pablb, který to začne vytahovat "jaktože...když přece..." a to naštve :cry:
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

nejsou na prd dokážou si sami sobě že mají jejich psi na víc než ti co vyrazí na tu klauniádu tady u nás kde je nejlepší norník ten co vřeští jak hysterik u přepážky ale když by mu tu přepážku vytáhli tak má nejrychleší výstup z nory :-))))))
CZ 550 american 308win.
Odpovědět