Patterdale teriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Tonda U.
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 22.4.2010, 9:51

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Tonda U. »

Rosťa píše:Chlapi a co patík a umělá nora z betonových trubek průměr 20cm ?? vejde se?
Nazdar byl jsi někdy cvičit na umělé noře ?
V 20 průměrech běžně noruju.Jsou tam jezevci.Pes má přes hrudník 47 cm a veř (3 kotel za 18 vteřin)-jen pro úplnost velš.
Když pes chce (ostrost), má zájem dostane se i do úzkého prostoru.V jedné umělé noře byla část trubky s menším průměrem kolem 15 cm. Liška prolezla i tímto a následně byla ulovena.
Rosťa
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30.1.2012, 1:08
Bydliště: Vysočina

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Rosťa »

Zdravím všechny,
děkuji všem za přízpěvky k mému dotazu.Mou původní otázku jsem pokládal proto,že si v budoucnu chystám pořídit psa a stále nejsem rozhodnut jaké plemeno by pro mne bylo nejlepší(podotýkám,že patterdale teriéra jsem zatím vyděl jen na obrázku :? ).Proto se všude možně ptám a rozhlížím,abych si mohl udělat obrázek co od kterého plemene můžu očekávat.Proto se třeba například ptám( pro některé na tak hloupou otázku)jestli se patík vejde do dvacítky trubky.Většina umělých nor v našem sdružení má právě tento průměr(máme jich celkem třináct) jezevčíci a bordíci se tam vejdou v pohodě a proto jsem měl otázku jestli se tam patík vejde taky .Jistě chápu že každý pes je vlastně unikát ale již jsem byl ubespečen,že třeba foxteriér by už mohl mít v tomto průměru problém.
Tak abych upřesnil co bych od psa potřeboval:Určitě Nora ,dosled,aport kachen z vody .Ocenil bych:použitelnost na společných honech na bažanty a na naháňkách na černou.
(předem soulasím s tím že jakýho si ho uděláš takovýho ho budeš mít,to slyším všude,ale věřím spíše že hodně záleží na tom jaký má pejsek vrozený vlohy)
To že patterdale teriér nejní uznán FCI by mi asi až tak nevadilo ikdyž by asi mohli nastat situace a komplikace,který bych jako majitel jen stěží rozdýchával.
Dík za další podněty ,ocením hlavně ty které budou z vlastní zkušenosti a ty které ze mě nebudou dělat blba :)
Tonda U.
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 22.4.2010, 9:51

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Tonda U. »

Rosťo
pokud si vybereš norníka budeš trénovat první na umělé noře. Ta má 18x20.Patoše co jsem viděl dobrá práce v noře.Vynikající hlasitost (větší než je u velšů).Jen to chce psa přivykat na jiné psy (pár jedinců mělo problématickou povahu).Na černou vynikající práce.Aport jsem bohužel neviděl.Hodně informací by dodal Trapa.Vynikající propagátor tohoto plemene a práce (takovej táta psů).U těch foxlů máš trochu pravdu.Jen je potřeba se dobře dívat na práci rodičů, a vědět od koho brát.Štastnou ruku při výběru psa.Tonda
labutka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12.4.2012, 18:54

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od labutka »

zdravim všechny priznivce tohoto plemene prosim vas nevite nekdo o kvalitnich štenatech nikde je nemužu sehnat potřeboval bych ho hlavně na norovani a dosled?
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Climber »

labutka píše:zdravim všechny priznivce tohoto plemene prosim vas nevite nekdo o kvalitnich štenatech nikde je nemužu sehnat potřeboval bych ho hlavně na norovani a dosled?
Teď má štěňata pan Slavíček. http://www.labrador-patterdale.cz/
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
bivoj
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03.6.2014, 8:12

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od bivoj »

Nevíte zda je chov pana Slavíčka vedený lovecky? V poslední době jsem zaznamenal, že patíci jaksi měknou, Kamarádovi začal pracovat až ve třech letech a je docela měkkej. Oproti jagošovi tak trochu slabý kafe.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Climber »

Ano, pana Slavíčka osobně neznám, ale pokud vím, tak se profesně pohybuje kolem bažantnice na Konopišti (podpůrné info o využívání psů panem Slavíčkem najdeš zde http://www.ztaranky.cz/asterix.html).

Paní Dvořáková, majitelka chovné stanice Z Taranky je další chovatelkou, která využívá paty v lovecké praxi.

Na východ od Prahy jsou 3 chovné stanice:
CHS Srdcové eso (paní Hodová)
CHS Od Jakuba Krčína (pan Slavíček)
CHS Z Taranky (paní Dvořáková).
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
konipasss
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21.5.2011, 7:15

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od konipasss »

a
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Climber »

konipasss píše:a
Předpokládám, že to byla reakce na můj příspěvek.

Asi jsem to napsal příliš zkratkovitě. Chtěl jsem Bivojovi odpověděl na dotaz, jestli jsou psi pana Slavíčka lovecky vedeni a jako doplňující informaci jsem uvedl všechny chovatelské stanice patterdalů, které znám ze svého okolí. Ono pokud si chce někdo pořídit patterdala, tak chápu, že ho v ČR, kde je patterdale tak hloupě omezen v možnosti loveckého využití zajímá, jestli psi nejsou gaučáci nebo pouze na agility.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

Mám dotaz mám 3letou fenku loví jako čert norování dosledy nátlačky všechno v pohodě letos bych chtěl od ní štěnata na výstavě v Brně získala CAC výborná ale posuzovatel mi do PP nenapsal výšku a zuby musím znovu na výstavu nebo stačí zajet k posuzovateli teriérů který bydlí cca 30 km ode mě aby to dopsal do PP a dal tam razítko hárání se blíží a rád bych to měl z krku díky za odpověď :?
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

ještě jsem zapoměl chovatelskou stanici už mám založenou asi rok
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

a co takhle se přihlásit do klubu a nechat jí uchovnit
CZ 550 american 308win.
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

uchovnit ji právě že nemůžu protože nemám v PP výšku a zuby přesto že má za sebou mezinárodní výstavu
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

jde mi o to jak to do PP dopsat abych nemusel znovu na výstavu
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

v jakém jsi klubu,že chceš výšku a zuby v KCHT ti stačí jenom VD z výstavy
CZ 550 american 308win.
Odpovědět