Pes v autě

Pejskové a jejich výcvik
Karluci
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16.1.2010, 12:52

Pes v autě

Příspěvek od Karluci »

Zdravim potřeboval bych poradit nějake vaše zkšenosti co tet? Mam vymaraka od maleho se mnou jezdi autem nikdy nebyl žadny problem až tet v posledni době začal strašně slintat :?
Naposledy upravil(a) Karel61 dne stř 15.11.2017, 17:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Typo nadpisu
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pes v autě

Příspěvek od Leon »

nazdar nekoupil jsi nový auto kamarád má odemě štěně a v octávce slintá fena jak o závod a v mém autě je v pohodě nebo mu může vadit nějaká ta voňavka do auta
CZ 550 american 308win.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: pes v autě

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pes v autě

Příspěvek od Zdenek41 »

Spíš by mě zajímalo,protože vozím svého zlobra ve vitaře od mala na předním sedadle nikdy jsem neměl problém ani se slintáním ani PČR až nyní jsem nějak nemohl vysvětlit proč místo spolujezdce je tam pes a ještě vrčí.Jak řešit tenhle problém.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: pes v autě

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: pes v autě

Příspěvek od Lotr »

Přepravu zvířete v autě upravuje § 52 silničního zákona, odst. (5) Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Je na to nějaká vyhláška, která nařizuje zabezpečení zvířete, v našem případě psa záchytným systémem - jsou to v podstatě takové postroje, které se připnou místo bezpečnostního pásu. Nechce se mi to hledat. Přepravky pro převoz psů jsou dalším řešením. Já jsem si pořídil postroje s připínání do bezp. pásu.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pes v autě

Příspěvek od Zdenek41 »

To s postrojem je zajímavé je to pro mě uplně nová informace.Kdybych poprosil o bližší informace či odkaz..... :wink:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: pes v autě

Příspěvek od Petr 3 »

Dávám pesany do přenosky a je to moc dobrá věc a hlevně bezpečný pro psa,není problém tam nechat psa i v noci když jsem na posedu.O pásu jsem slyšel,nedovedu si představit,že je tam pes uvázanej delší dobu.Budu rád o bližší informace.Děkuji
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pes v autě

Příspěvek od Leon »

Zdeňku tady máš odkaz kde jsou ty postroje do auta a jiný věci
http://www.psikralovstvi.cz/index.php?m ... x&cPath=12
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: pes v autě

Příspěvek od Petr1970 »

Zdenek: neřeknu přesně "paragraf", ale jde o to že ten pes musí být zajištěn aby pohybem neohrozil v případě problémů lidi v autě nebo i "venku"

tzn. musí být zajištěn.. prakticky, konzultováno s Pčr..

1) "řemenový systém" kdy je pes přes postroj připoután do zámku bezpečnostního pásu (různé firmy, různé systémy..)
2) "klec" - plastové, rozkládací drátové, různé mechanismy...

variace v praxi:
- pes na vodítku jen přivázaný např. v kufru k očku - teoreticky splňuje, pčr to neřeší
- pes v odděleném prostoru (bývalé N1 vozidla s vestavenou mříží) - je-li tam navolno, je to špatně, opět varianta "přivázání k očku" - pes který by byl navolno by sice v případě problémů neohrožoval řidiče a osádku, ale např. záchranáře nebo lidi co by šli zachranovat z vozidla...

osobně preferuji skládací klec do kufru, využívám ji např. na návštěvách nebo ubytování kdy chci dopřát psovi klid a nechci aby zasvinil špinavý např. po výcviku pokoj a ubytování... pes si klidně odpočine a já mohu být klidný že mi špinavá vodní krysa neproběhne po pokoji :-)))
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pes v autě

Příspěvek od Leon »

- pes v odděleném prostoru (bývalé N1 vozidla s vestavenou mříží) - je-li tam navolno, je to špatně, opět varianta "přivázání k očku" - pes který by byl navolno by sice v případě problémů neohrožoval řidiče a osádku, ale např. záchranáře nebo lidi co by šli zachraňovat z vozidla...

Petře tady v tom podle vyjádření policie v TV nemáš pravdu už je to dýl ale bylo to myslím ve zprávách nebo v nějakým pořadu o autech a tam byla mříž která odděluje psa od posádky v pořádku. Za ty roky co jezdím mě kontrolovali mockrát a nikdy nebyl žádný problém stačila mříž a nedokážu si představit jak bych to měl udělat když vezu smečku v Exploreru jsem jich měl jednou do Slavkova 9 pointru když jsem bral své a ještě kamaráda :D :D
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: pes v autě

Příspěvek od Petr1970 »

[quote="Leon"]-
nevím, řešil jsem to před 1 rokem když se u firmy otočilo auto, pomáhali sme vytáhnout lidi s kočkou a přítom jsem to řešil s pčr a záchranáři... samotná mříž prý nestačí, z důvodů ohrožení "venku"... v pohodě je klec např. i kdž auto nemá mříž...jdu to zkusit pohledat do paragrafů... otázka jak to řeší "v praxi", jestli nad tím nemávnou rukou (lepší mříž než nic..) a cokoli je lepší než pes navolno na zadních sedačkách - viděl jsem takhle "uvědomělou paní"... pickup, malý dítě vedle (cca 13 let) a za sebou měly smečku 4-5 zlatých.. s tím obrážela výstavy.... jen na volno bez jakéhokoli upevnění...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: pes v autě

Příspěvek od Petr1970 »

tak se omlouvám, vypadá to že "mříž" opravdu stačí, může být v kufru "navolno"....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pes v autě

Příspěvek od Leon »

nemáš za co nikdo neví vše :wink: já to v zákonech nehledal já to viděl v televizi byl tam nějaký odborník a policajt a ukazovali jak by to mělo být tak že pes musí být odděleny mimo posádku auta nebo pevně připoután a pak není problém.Teď jsem hledal ty crash testy tam byla ukázka 10-15kg psa na zadní a přední sedačce při nárazu v 60km ani jednou by to pes nepřežil ze zadní šel předním oknem jak dělová koule když byl mezi a čuměl dopředu ze přední byl nadrobno pod palubovkou největší nářez byl pes na zadním platu to řidiči urazil hlavu :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

pes v autě

Příspěvek od Lotr »

Nevím co je k smíchu na tom, že pes, převážený na platě pod zadním skle urazí během nárazu řidiči hlavu :shock: Bohužel, spousta lidí si tohle neuvědomuje a věří tomu, že svého jezevčíka, kterého drží v náručí v případě dopravní nehody udrží v ruce. Omyl. Opak je pravdou. Ze psa se díky známým fyzikálním zákonům stane neřízená střela, která je schopná projít čelním sklem, popř. zranit nebo dokonce zabít řidiče nebo spolujezdce. Paragrafové znění, které jsem citoval předtím, nemá za úkol buzerovat řidiče, ale chránit lidi i psy před nebezpečím během silničního provozu.

Suma sumárum pro přepravu zvířat, v našem případě psů slouží bezp. pásy + postroje, přepravní klece, mříže oddělující zavazadlový prostor od prostoru řidiče a spolujezdců. Nejluxusnějším zařízením je speciální přívěsný vozík pro přepravu psů. Není to asi pro každého, ale kamarád si doma svépomocí takto upravil starý vozík za auto, zateplil, udělal si střechu, dva oddělené kotce, zásobníky na vodu a další vychytávky a úspěšné používá všude, kam jede na hon, pes je v teple, v suchu, s dostatkem krmení i vody.

4 Zdenek41: Leon Ti už odpověděl za mě, odkaz na stránky je přesně to, co jsem měl na mysli, takže díky :wink: Já používám kombinaci se starou dekou na zadní sedačky auta, pes je v pohodlí a v bezpečí. Na výstavy už nejezdíme a na přepravu na hon nám to bohatě stačí.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět