VO a prasata

Pejskové a jejich výcvik
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

VO a prasata

Příspěvek od Petr1970 »

Zdravím, už jsem se tu asi jednou ptal ale nějak to zapadlo...

Slyšel jsem že výmaráci jsou "zabijáci prasat" - že jsou schopni zabít divoké prase, zlomit mu vaz... netuším jak velké (malé-mladé, zraněné..)... vzhledem k tomu že vidím občas ohaře pri práci hlavně na drobné zvěři, přijde mi to trošku přitažené za vlasy, ale říkal mi to člověk kterému věřím ...

je to tak? je to specifikum VO nebo obecně ohařů? fakt chytnou prase a zlomí mu vaz? čekal bych to spíš od nějakýho stafforda...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: VO a prasata

Příspěvek od karlos79 »

Dobrý den,mám výmara,do prasat už se několikrát dostal.Prase drží za ryj,do 30kg,pro mně je to púak už snadná práce.Je zajímavé že si vybere divocha opravdu jen do těch 30kg,větším se vyhýbá :D ,díky bohu...
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VO a prasata

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:50, celkem upraveno 1 x.
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: VO a prasata

Příspěvek od karlos79 »

Dobrý den,právě že větší prase obejde v kruhu cca 10metrů,ale hlasitě dává najevo že tam je.Jak ale přijde na menší tak je jeho.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: VO a prasata

Příspěvek od kopov.c »

Je to jen muj názor a nikomu jej nevnucuji. Ale myslím si,že ohaři nemájí u prasat co dělet.Když se někdo věnuje lovu a dosledům černé,tak by si měl pořídit psa na to určeného. Podle toho co jsem měl možnost vidět,tak právě u těchhle psů dochází k častým a dost těžkým zraněním.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: VO a prasata

Příspěvek od xchipsy »

Souhlasím s kopovem. Zažili jsme na honu na drobnou situaci, kdy z kukuřice vyběhl kňour a naše dvě labradorky se vydaly za ním. Prase zastavily, otočily, situace dopadla dobře, ale bylo to také dáno tím, že jednak měl kňour deformované spárky, takže jeho pohyblivost byla snížena a také tím, že jakmile byl kus obrácen, feny couvly a nadále si držely odstup.
Při lovu bývají často zraněni i malí a pohybliví psi, natož pak pes velký a v horším terénu (ostružiní,řepka.. ) :roll:
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VO a prasata

Příspěvek od Zdenek41 »

Viděl jsem na vlastní oči v Rakousku,kdy pes udělal každé prase a ty do 20kg uměl do stráně aportovat.Někdy se tomu nikdo nevyhne v dnešní době kdy prasata můžou ležet všude.A já si myslím,že i pro toho velkého psa je to škola.Když je nepřipraven většinou to končí špatně.Dnes neustálým tlakem na černou je ta to zvěř už tak zdravě nasra..,že bez rozmyšlení napadá i člověka.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: VO a prasata

Příspěvek od Leon »

přesně Zdendo dnes je černá pomalu všude tak je potřeba i ohaře na kontakt s černou připravit protože jinak je to jako když na psa vyrazí lokomotiva :?
P.S. tohle je ale podle mě nejlepší :lol: :lol: :lol: jako malá dostala od asi 25-30kg selete na budku a dává si majzla http://www.youtube.com/watch?v=e8jMdqsiloQ
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: VO a prasata

Příspěvek od Nik.308 »

Leon, to je nádhera. Ten můj vůl podle povídání honců skákal po prasatech, rozrážel rudly, několikrát dostal vyplaceno, ale nikdy se neponaučil, až natrefil sekáče, který se asi špatně vyspal a byly stehy.
Moc mne mrzí, že ho ty štulce nerozhlásily jako toho tvého . Ale jedno pozitivum to mělo, teď je při dosledu a práci na řemenu mnohem důslednější.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: VO a prasata

Příspěvek od Leon »

Abych předešel omylum to sele je Niku zmrzlý proto šlo postavit :lol: ale takhle jodluje i na živý asi ze strachu :D je to na zahradě nejdřív jsem ho postavil nahoru do křovin ale tam nebylo nic vidět tak jsem ho postavil dolu na volnej prostor je to stráň 100x20m jenom pro psi
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: VO a prasata

Příspěvek od Nik.308 »

To jsem pochopil a o to je to obdivuhodnější. Je to paráda :!:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: VO a prasata

Příspěvek od kopov.c »

Já jsem tím mázorem nechtěl urazit VO a jejich majitele :) Jsem tím chtěl jen říct,že když je pes větší,tak má černá podstatně větší tendenci na něj utočit a většinou jsou to psi kteří nemaji moc zkušeností a mají sklony jít do kotaktu.. Nechtěl jsem říct,že by to tihle psi nezvládali a neměli právo si s černou trochu "užít",ale když vidím na nahánkách cíleně na černou ohařě atd.,tak mi to přijde trošku ujetý.. Připadá mi to trošku jak kdybych tahal na hon honiče :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: VO a prasata

Příspěvek od Leon »

přesně tak proč jezdit do lesa s ferrari když tam je lepší Land rover :wink: ale dnes je možný kontak s černou všude tak je lepší na to i ohaře připravit né pak čumět na psa kterého první sekáč otevře jako konzervu :?
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: VO a prasata

Příspěvek od Leon »

akorád bych jetě dodal že to není o velikosti ale o vrozených vlohách a o tom co pes naučí většina honiču která je určena na lov vysoké a černé nesplňuje zákoný limit tak se používají na lov plemená která naši předkové vyšlehtily na lov lišek zajícu :?
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: VO a prasata

Příspěvek od Petr1970 »

jen taková poznámka "větší psi" mají problém že prostě nejsou tak rychlí, mrštní a ohební jako menší a lehčí psi..
osobně bych např. labradora na plánovaná prasata v životě nevzal a když jdu do leče kde by měly být tak psa nepouštím... nechci o něj přijít, ten pes nemá proti praseti šanci....

jinak viděl jsem jednoho labradora který dostal jako malý od menšího prasátka na budku (nic vážného) ale pak byl úžasný na prasata... když běhal a kroužil, žádné prase nebylo.. jakmile se přiřadil k noze a stáhl ocas, bylo znamení že je prase... taky způsob oznamování :-)

navíc tihle psi nejsou od přírody "zabijáci"..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět