barva - řemen

Pejskové a jejich výcvik
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

barva - řemen

Příspěvek od Petr1970 »

ahoj, mám dotaz, chci zkusit barvářské zkoušky u OMS s labradorem (holt to adeptství je samá rachota..) a mám dotaz... v řádech teriérů je 5 m šňůra..
budu pořizovat, řeším jestli kulatou kůži (4, 6 mm?) plochej koženej... mám pár dotazů

1) 4 mm kůže kulatina - přetrhne se to když budu jednou někdy potřebovat škubnout 40 kg psa? - nebo rovnou jít do 6mm?
2) koženej plochej řemen - nedře to? osobně mám s nylonovejma stopovačkama špatný zkušenosti, když člověk nedá bacha tak je zářez a popálenina raz-dva, vím že kůže je silnější ale jestli o tolik aby to nešlo do masa....
3) jak moc by byl problém na OMS tu jednu barvu odejít s nylonovým zeleným kulatým? (barvářský obojek samozřejmě mám...), délka 2,5 m?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: barva - řemen

Příspěvek od Petr 3 »

Kulatina je dobrá a vydrží moc,taky jsem měl labradory,na barvě není potřeba nějak moc škubat se psem a kor s labradoren,ti choděj po barvě dobře.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: barva - řemen

Příspěvek od Petr1970 »

já vím,mě chodí krásně, spíš mi šlo o to že když už někdy jednou... zapomenu a budu potřebovat toho psa třeba přitáhnout aby mi to nezůstalo v ruce v té nejhorší chvíli :-)... jestli má cenu kupovat ty 4 mm nebo rovnou 6..... (jasně že silnější je lepší) ale zase je to neohrabanější, větší a trochu těžší.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: barva - řemen

Příspěvek od Jarek Horsky »

Z hlediska řádů je naprosto jedno jaká ta šňůra je, vyjma minimální délky 5 m.
Já chodím s kulatým silonem cca 5 mm. Pro praxi může být delší a na zkoušky těch 5 m. Hlavně nebrat 10 m stopovačku pro služební psi!
Kůže má výhodu, že se v ostružiní tolik nezasekává. Na silonu zase jde vytáhnout zvěř z lesa a hlavně jde dobře vyprat.
Co se týče síly kůže, tak mi na 5 m šňůru připadá 4 mm málo. Spíš bych volil 5 nebo 6 mm.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: barva - řemen

Příspěvek od Petr 3 »

Tak jsem měřil tu moji a nevím jestli je to 5 nebo 6 asi je to jedno,utahneš na to vola.Ven koženou fakt je lepší,měl jsem ty hadry nebo co to bylo,pálilo to ruce,když se udělal uzel,šel blbě rozdělat,vyhrála kůže,mám ji 8 let a je pořád dobrá,délku mám 6 metrů.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: barva - řemen

Příspěvek od Skalák »

Taky jsem měl 10m stopovačku, ale na tu se při práci zachytávaly větvičky a další bordel a taky pálila v ruce, když pes více zatáhl a ona projela dlaní. K narozeninám jsem dostal kulatou koženou barvářskou šňůru 10m dlouhou a je po problémech. Výrobce Zubíček. Já zastávám názor, že je lepší mít delší šňůru, protože pes může lépe pracovat a taky když dojdeš k postřelnému praseti a máš šňůru jenom 5m, tak to prase je sakra blízko.
LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: barva - řemen

Příspěvek od Jarek Horsky »

Však jsem taky psal, na zkoušky 5m a pro praxi může být delší. Na zkouškách je příliš dlouhý řemen nevýhodný.
nice-friend.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: sob 04.12.2010, 1:56

Re: barva - řemen

Příspěvek od nice-friend.cz »

Petr1970 píše:ahoj, mám dotaz, chci zkusit barvářské zkoušky u OMS s labradorem (holt to adeptství je samá rachota..) a mám dotaz... v řádech teriérů je 5 m šňůra..
budu pořizovat, řeším jestli kulatou kůži (4, 6 mm?) plochej koženej... mám pár dotazů

1) 4 mm kůže kulatina - přetrhne se to když budu jednou někdy potřebovat škubnout 40 kg psa? - nebo rovnou jít do 6mm?
2) koženej plochej řemen - nedře to? osobně mám s nylonovejma stopovačkama špatný zkušenosti, když člověk nedá bacha tak je zářez a popálenina raz-dva, vím že kůže je silnější ale jestli o tolik aby to nešlo do masa....
3) jak moc by byl problém na OMS tu jednu barvu odejít s nylonovým zeleným kulatým? (barvářský obojek samozřejmě mám...), délka 2,5 m?
Nevím proč bys škubal labradora na barvě ..
1) ano přetrhne se, časem určitě - 40 kg pes potřebuje určitě 6
2) dře
3) v řádech je 5 m .. správný rozhodčí Tě tedy určitě nenechá jít barvu s 2,5 m .... zažil jsem, že mi přeměřovali i 6 m šňůru, jestli splňuje 5 m
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: barva - řemen

Příspěvek od xchipsy »

Každý má jiné zkušenosti, přidám svou.
1 - řemen určitě kožený. Na výcvik jsem si pořídila nylon kulatou šňůru a je to naprd, zachytává se to snad o všechno (zvlášť na podzim :roll: )
2 - lepší je podle mě plochý, šířka do 1 cm (na labradora je podle mě 4mm málo)
3 - koupit "mazání" - olej na kůži (nejčastěji mají v potřebách pro koně), protože nová je samozřejmě tvrdá a nepoddajná, ale jak se bude mazat a používat, je to pak měkkoučké (měla jsem takovou půjčenou a paráda!)
4 - na barvě se psem NIKDY neškubat, max. zastavit psa a po řemeni "přiručkovat"
5 - délka - radši delší (10m, klidně 12), držet třeba v polovině a zbytek táhnout za sebou. Je to lepší, když jde pes rychleji a obejde strom, nezdržuje ho vůdce obcházením překážky, odmotáváním apod. ale jen pustí řemen a zase si ho před stromem chytí (když je řemen krátký a pes rychlejší, nemusí to stihnout :lol: )
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: barva - řemen

Příspěvek od MiraDuchek »

Doporučuji udělat zkoušky a potom praxi dělat uplně jinak. Rozhoduje na jakou zvěř jdeš dělat dosled jaký je terén vyslechni střelce (50% toho co ti řekne bude blbost ) řeči jako(tam to nešlo,nebo to jsem asi minul jinak už by jsme to našly vypouštěj) nauč psa pracovat pomalu a klidně a hlavně mu věř. Na dosledu černé pokud kus není do 50m pouštím psa,vyhneš se akčním scénám kdy nevíš jestli rozmotat psa nebo dostřelit prase pak ti spadne baterka...atd no když jsem začínal byla to někdy prdel :P .
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: barva - řemen

Příspěvek od kabát »

Z praxe na 100% souhlasím s xchipsy, zvlášť u rychlého psa.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: barva - řemen

Příspěvek od curil »

to Míra Duchek: pokud ti pes u zhaslé zvěře hlásí tak jo,já jsem zastáncem dohledávky na řemenu a vypouštím max když to odchází.jinak řemen radši delší a uvědom si že labrador je docela tlouštík a když ho budeš potřebovat udržet tak ne řemínkem který se zaryje do rukou. a hlavně věřit psu,ne tam to nešlo atd. vždy věřit psy a mít takového kterému se dá věřit :-).
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: barva - řemen

Příspěvek od xchipsy »

Míra Duchek - :lol: Naprostý souhlas :) Nejlepší jsou "střelci" s informacemi "selátko tak kolem 30ti kilo, jasná komorovka, to bude za pár metrů ležet..." a pak se po 100 a víc metrech vyřítí z houštiny lehce postřelené metrákové prase.. :lol:
Já psa pouštím v horším terénu - řepka, kukuřice apod.. jinak chodí na řemeni.
Věřit psovi je základ (pokud samozřejmě je na něj spoleh :) protože když je stopa čerstvá, je tam hodně pachu a "akčnější" pes si různě nadbíhá a pak to vypadá, že po stopě vůbec nejde. Nejhorší jsou vůdci, kteří se nechají ukecat, kam kus na tuty šel a táhnou psa podle toho, místo aby pes vedl je.. :roll: Taky jsem takovou chybu udělala, srna mi z nástřelu s rozbitými plícemi a játry utekla 100 metrů do lesa a já byla přesvědčená, že mě bordina táhne už moc daleko, že nástřel byl mnohem blíž, tak jsem ji vyměnila za labradorku puštěnou na volno a pár kroků od místa, kde jsem bordinu zastavila, byla kaluž barvy... :oops:
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: barva - řemen

Příspěvek od plok »

Můžete mi někdo popsat jak má být správně řemen při barvě protažený? Vždycky když trénujeme a pes třeba udělá kolečko nebo trochu povolí, hned má zamotané nohy. Foto by přišlo vhod. :wink:

Díky
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: barva - řemen

Příspěvek od kopov.c »

Asi ti to moc nepomuže,ale myslím že je to jen o praxi psa.Chod a časem se zamotávat nebude a pokud přece,tak se sám naučí rozmotávat. Trochu ho potrap,nech ho chvilku zamotanýho a věřím že si zachvilku sám přijde nato jak z toho ven.Jinak pokud ti de jen o to jak protáhnout řemen tak mezi předníma a zadníma běhama-v podstatě de oto aby to psa při našponování řemenu nutilo používat nízký nos.
Odpovědět