Rhodéský ridgeback

Pejskové a jejich výcvik
Milos
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30.10.2008, 12:03

Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Milos »

Chci se zeptat jestli někdo z používá toto plemeno k loveckým účelům a jestli jo tak k jakým.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Petr1970 »

nevím, má to být "honič barvář" podle FCI, ale bez zkoušek z výkonu, na druhou stranu citace...

Pes lovecký

Ve své domovině se využívají při lovu velkých kočkovitých šelem. Rhodéský ridgeback je zařazen FCI do skupiny VI. - honiči, barváři. U nás se stále častěji uplatňuje v myslivecké kynologii jako honič a k dohledání spárkaté zvěře.

znám jednoho, co chodí v zimě ven jedině ve svetru (majitelka trošku citlivka).. pes je to krásnej, při základní poslušnosti byl v pohodě, ale nevím jestli chovy z CZ budou nějak extra lovecky vedený, spíš jen "výstava-společnost"...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Koren
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19.12.2008, 18:55
Bydliště: Nymburk

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Koren »

Já si myslim že toto plemeno je k myslivosti na prd je to jenom společenské plemeno to je můj názor.
Browning 7x64,Meopta 1,5-6x42,Iz 12
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Petr1970 »

koren: promin, ale to je trošku zaslepené a odsouzení bez znalostí...
např. zde..
http://www.kirby.cz/plemeno.html

říci o něčem co strhává antilopy a je používané (stále) na lov divokých koček typu lev že je to společenské plemeno...
no comment
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Leon »

můj táta vždycky říkal víš co znamený myslet H... vědět :wink: plno ridgebacku má BZ i BZH a jiné zkoušky pro služební psi a to je většinou vedou nemyslivci tak to asi nebude pes na H.. Spíš bude problém s myslivci co uznávají jenom českou klasiku :?
CZ 550 american 308win.
Koren
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19.12.2008, 18:55
Bydliště: Nymburk

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Koren »

Napsal jsem svůj názor byl jsem se podívat na hodně zkouškách a nikdy jsem ho neviděl a antilopy nebo lvi tady asi neuloví tak nevím asi tomu nerozumím nebo jsem byl na špatných zkouškách to je jenom můj názor nikomu ho nevnucuju já mám NKO a myslím že je pro naši myslivost 100% lepší než on.
Browning 7x64,Meopta 1,5-6x42,Iz 12
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Petr1970 »

protože cz myslivci jsou většinou docela tradicionalisti (slušně napsáno)..
kolikrát si připadám s labradory a jiným retrievery jako exot v některých OMS... a to je labrador už "celkem akceptovanej"

na druhou stranu jet do anglie na nějaký trial tak na tebe budou koukat divně s ohařem:-)))

musíš občas taky zajít na nějaké pokrokovější zkoušky .....

ridgeback je podle mě dost pracovní pes a rozhodně bych neřekl že je to gaučák....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Koren
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19.12.2008, 18:55
Bydliště: Nymburk

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Koren »

Leon:jestli spousta psů tohoto plemene má nějaký zkoušky nebo praxi v myslivosti tak ať odepíše na dotaz a uvidíme kolik jich je já myslím že moc ne necháme se překvapit. :wink:
Browning 7x64,Meopta 1,5-6x42,Iz 12
Koren
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19.12.2008, 18:55
Bydliště: Nymburk

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Koren »

No ten trial to nevím co to má znamenat na co mi je pes kterej lítá 200m předemnou?? Co mysliš pokročilý zkoušky??
Browning 7x64,Meopta 1,5-6x42,Iz 12
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Petr1970 »

omlouvám se za offtopic předem..

trial "víceméně reálný hon", v anglii jsou v tomhle nejdál.. , bavíme se o retrieverech (přinašečích, práce po výstřelu) ....

cz myslivci a lovecká kynologie má obecně velký problém - výcvik psů je základ poslušnost (to víceméně mají všichni..) a nadstavba je ovladatelnost... aby ten pes šel podle povelů přesně - navádění kam nevidí, spolupráce s vůdcem - a to ne v CZ podmínkách kde to vypadá typu řev "di dál, di dál, di dál" a neustálé řvaní-pískání" a ten pes to víceméně nějak proběhne...

tady je článek z anglického trialu, trošku delší, od 1/3 je popis, doporučuji přečíst včetně konce - celé 2 dny naprostý klid a ovladatelnost, minimum povelů, výluky..

takže konkrétně v retrieverech je tohle podle mě Profesura (v pracovních retrieverech jsou tam mnohem dál než u nás..)

takže klidně věřím že Ridgeback je úžasný lovec jinde a tady to není jen díky tradicionalismu cz myslivců

odkaz
http://www.retrieversport.cz/cs/zpravod ... eld-trial/
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
gapaczela
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29.9.2010, 20:34

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od gapaczela »

Koren píše:Já si myslim že toto plemeno je k myslivosti na prd je to jenom společenské plemeno to je můj názor.
Ha Ha Ha,tak to nemas RR :lol:
gapaczela
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29.9.2010, 20:34

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od gapaczela »

Koren píše:Leon:jestli spousta psů tohoto plemene má nějaký zkoušky nebo praxi v myslivosti tak ať odepíše na dotaz a uvidíme kolik jich je já myslím že moc ne necháme se překvapit. :wink:
protoze se tomu lidi moc nevenujou...maji ho slecinky na rekreacni sporty a vystavy...ale kdyz zabrousite na www.seznam.cz a diskuze forum pro RR,tak je jich tam dost co maji slozeny lovecky zkousky :)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Petr1970 »

např. tady, osobně smekám před někým kdo dokáže zkloubit více druhů výcviku (lovecký, sportovní, obranný).. ten pes nebude žádnej namlácenej lumen

http://www.ekevu.com/kevin/?lang=1&category=12
(upravil jsem odkaz na přehled, docela jsem se bavil při čtení popisu to ho poháru a toho týmu - hruborstý jezevčík karelský pes a RRidgeback

jako teda nechci být škodolibý, ale jestli to byly pravé BZ (jako že asi jo) tak být poražen takovou sestavou netypických barvářů.... to bych dobře nespal být tam jako poctivý český myslivec :-))))))) )
Naposledy upravil(a) Petr1970 dne stř 29.9.2010, 21:19, celkem upraveno 1 x.
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Koren
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19.12.2008, 18:55
Bydliště: Nymburk

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Koren »

Byl jsem na 2 trialech a už nikdy nepůjdu asi to tady neuměj nebo já nevím pes běhal asi 200m.před vůdcem a rozhodčí říká jak krásně pracuje podle mě tam ten vůdce je jenom na to aby tam toho psa přivez a ovez .Nevim nejsem nějakej zarputilec kterej hájí klasický plemena ale jenom jsem ho nikde neviděl jenom na chodníku.A ten ang.trial to tady asi neuměj.Mluvim jenom o tom co jsem viděl.A to já nepotřebuju podle ně to jsou jenom psi aby udělali nějaký zkoušky a byli dražší štěňata ale v mys.praxi nepoužitelný.
Browning 7x64,Meopta 1,5-6x42,Iz 12
Milos
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30.10.2008, 12:03

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Milos »

Zajímalo by mě jestli by se dal využívat k vodním pracím.Chtěl bych ho hlavně na kačeny.
Odpovědět