Rhodéský ridgeback

Pejskové a jejich výcvik
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Petr1970 »

tak určitě jí donese, ale jako hlavního psa na vodu bych si ho nepořizoval... tam proti retrieverům a vodním psům moc vynikat nebude....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Petr 3 »

Podle mě to nebude supr pes na načeny,on bude nosit v rákosí to asi žádná sláva nebude.Pár jsem jich viděl a jako loveckýho psa bych si ho určitě nepořídil :(
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od Leon »

Miloši když si koupíš patrola tak sním taky nepújdeš orat pole i když by to možná šlo ;-) je to honič a na vodu je dost jiných plemen který naši předkové vyšlechtily
CZ 550 american 308win.
leden
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19.1.2011, 20:29
Bydliště: Pardubice

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od leden »

Chovám ridgebacky cca 15 let a byli jsme mezi prvními, co s nimi dělali zkoušky.
Máme barvářky i honičské. RR má vynikající nos a na barvě mi šel bez jakékoli přípravy.
Perfektně a bez zaváhání. To samé na naháňce. Pracuje samostatně, spolehlivě a dovede
v praxi zvěř perfektně nadehnat.
Není to aportér ani vodní pes. Na tuto práci se nehodí.
V myslivecké praxi se ale RR moc nevyužívá (vlastně téměř vůbec).
Nevýhodou je jeho velikost, vyšší cena a pro hodně myslivců i jeho samostatné uvažování.
V současné době je spíš tendence v chovu lovecké vlastnosti potlačovat (alespoň já to tak vnímám).
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od pavlina »

Každý hájí to své... pes umí samostatně uvažovat, to dokáže každý, když to není absolutní trol... Jinak bych RR nepodceňovala, ale ani nevyzdvihovala... jde o konkrétního psa, jako u každého plemene u nás na výcviku máme velmi šikovného psa http://www.loveckyvycvik.cz/web/klienti ... venti.html ....Bassasin Gapa Czela... Dříve jsem tolik myslivce nechápala, jak mohou dát psa pryč... když nemá chuť, vlohy, bojí se rány atd.... Nyní chápu, že byl pes pořízen za nějakým účelem a to vykonávání myslivosti a když tomu tak není, tak co se psem... Bude se mít asi lépe u někoho jiného na gauči... To píši z důvodu, že bych asi volila jiné plemeno, kde je větší jistota, že pes bude na práci šikovný... Ale každý podle svého... I RR může být a je dobrým loveckým psem
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvek od malak »

a tu je nejaka ukazka RR v oplotku http://www.youtube.com/watch?v=k9mPxxxR7gg odporucam si to posunut na 03:25
Odpovědět