BZH

Pejskové a jejich výcvik
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

BZH

Příspěvek od braka »

Jak nacvičujete disciplínu vyhledání a chování u kusu.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: BZH

Příspěvek od Petr 3 »

Já to teda zkoušel jen párkrát,atrapu jsem odnesl 80 kroků,fenu jsem ji nechal hledat,jak našla kus tak si poradila vždycky sama.Myslím že u psa kterej je lovec se to nějak extra cvičit nemusí,pač na zkouškách je ostrej kus a to je pro psa tahák jak blázen
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: BZH

Příspěvek od Tomáš Karel »

Petr 3 píše: ostrej kus a to je pro psa tahák jak blázen
Tak stím bych si dovolil dost nesouhlasit. Stal sem se svědkem teď v neděli kdy jenom v naší skupině jeden za 1 a pád do 3 ceny a dvakrát za 2 a pád do 2 ceny. A v další skupině fenečka ani nenastopila k disciplíně vůbec se jí nechtělo od nohy vůdce. :roll:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: BZH

Příspěvek od Petr 3 »

oni nechtěli ke kusu?
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: BZH

Příspěvek od braka »

Petře, oni by hrozně rádi ke kusu došli, ale jak ho mají najít když k němu nevede žádná pachová stopa nebo jdou po větru a prase nemají šanci na 100 metrů cítit. Podle mě chtít po psu aby ihned po dosledu, když ůspěšně dosledoval kus po stopě ,aby absolvoval tuhle trapnou disciplínu je absolutně proti logice. Můj pes když jsem řekl po dosledu hledej prasátko tak se na mě podíval a v duchu si myslel, že mně hrabe. Tato disciplína je podle mě ůplně k ničemu, myslím tím to trapný vyhledání z vesmíru spadlého prasete.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: BZH

Příspěvek od Petr 3 »

K ničemu to je,tahle disciplína když už se dělá,by měla probíhat upně jinak
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: BZH

Příspěvek od Tomáš Karel »

No nevím jestli k ničemu to je ale v podstatě jedno ale účelem této disciplíny není až tak prase najít po stopě ale VYHLEDAT A DOJÍT SI PRO TEN SPRÁVNÝ VÍTR a po té prase najít. Jde tam o myšlení psa najít zalehlou nebo popřípadě zhaslou zvěř :roll:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: BZH

Příspěvek od Petr 3 »

tahle disciplína postrádá smysl
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: BZH

Příspěvek od Petr 3 »

Chceš mě tvrdit že si pes dojde pro pach 100 metrů,to je blbost ne
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: BZH

Příspěvek od Tomáš Karel »

Ano třeba i 100m Od čeho by potom ten nos měl. Proto se to nacvičuje aby se naučil chodit si pro vítr. Nebo ty ho chceš vodit na voďáku do větru to si pak rovnou můžeš pořídit kočár a vozit ho jak mimino :lol: :lol: Ten pes musí dělat pro tebe né ty pro něj. U nás třeba prasata choděj proti větru. Tak ty dovedeš psa na vítr pustíš ho poběžíš na druhoustranu paseky :roll: :roll:
To horadši pustím kde buď a on si vítr i zvěř najde a já nemusím lítat po celím lese jak blázen a hledet mu vítr.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: BZH

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové jsou to BZ HONIČU to znamená že je to honič a co je 100m?Nechci polemizovat o vhodnosti,když před tím pejsek dosleduje.Ale lov neskončil,nahánka natláčka taky pokračuje.Jen se divím,že v tété uspěchané době,kdy se dá ledacos sehnat za par dní.....Se zkoušky pro pejsky neustále přitvrzují.Proč to asi......
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne stř 13.10.2010, 19:05, celkem upraveno 1 x.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: BZH

Příspěvek od Tomáš Karel »

Zdenek41 píše: Proč to asi......
Protože si konečně uvědomili kam ta kynologie vede :evil: :evil:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: BZH

Příspěvek od Petr 3 »

Už aby skončil ten bordel a kamarádšoft na zkouškách,jen ať se přitvrdí to je jen dobře
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: BZH

Příspěvek od Lukajs »

Nechtěl jsem zakládat nové téma tak to šoupnu sem . Chtěl bych se vás zeptat jesli někdo nemáte internetovou stránku kde jse dá stáhnout přihláška pro Barvářské Zkoušky Honičů ... nikde to nemohu najít .. Děkuju moc :)
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: BZH

Příspěvek od kopov.c »

Tahle disciplíne je opravdu trapná,ale chutovej a dobrej pes by s ní i po dosledu neměl mít problém... V KSK usilovali oto aby se tahle disciplína skoušela hned u dosledovaného kusu po stopě,ale neprošlo to.Ale pokud de o to že ke kusu nevede stopa a větr de od kusu,tak dobrej pes by se stím měl bez problému poprat- v realu vede stopa k zálehu taky kolikrát uplně z druhé strany než přicházíme a větr kolikrat taky nebývá ideální.Od toho je to honič aby tohle dokázal a pracoval samostatně a na delší vzdálenosti.A pokud se mu nechce od nohy jak popisujete,tak nemá s honiči nic společnýho.Omluvit ho může jedině nemoc a nebo vedro,ale určitě ne že je po dosledu.V reálu sou celkem běžné postřelené dvě prasata z jednoho rudlu(třeba na nahánkách kde se potom dosled s honiči běžně provádí) a to když jedno prase najdete,tak psa omluvíte a druhé prase tam necháte? Dobrej honič muže mít za sebou dvoudení nahánku,bude utahanej ležet u nohy a když ho pošlu hledat,tak stejně pude a pokud nepude,tak to není dobrej honič.
Odpovědět