Psi na naháňkách

Pejskové a jejich výcvik
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od kopov.c »

kasari Ale já psal,že není kopov jako kopov.A jelikož jsem viděl pár klubovejch IZH,tak můžu říct,že jsem viděl rozhodčího,co pustil do chovu fenku,jejíž výsledky za moc nestáli a tím pádem by neměla v chovu co dělat,ale byla z jeho chovné stanice.Takže se potom nikdo nemůže divit,že se u kopovů malinko vytrácejí vlohy který kdysi mívaly. Kamarád má smečku 8 kopovů a z těch 8 sou dva suproví,ktaří sou samostatní a fungují tak jak mají.Dá se říct,že ten zbytek smečky je na těch dvou závislej.Ale když ti dva najdou černou,tak se ostatní přidají a to je potom koncert. :lol: Otěch mezinárodkách vím,ale udajně tam nebzlo moc černé,snad jen jeden rudl -ale vím to jen z doslechu
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od kasari »

to kopov.c - souhlasím. Bohužel podobná situace je dneska i u brak a barvářů. Protekce několika CHS, často bez ohledu na kvalitu, občas i zdraví.
Na našich akcích ( 17 naháněk za 2,5 měsíce ) spolupracujou nejčastěji můj elghund, 1 golden, 2-3 křepeláci, několik jezevčíků, občas border, irčan a kopovka. Poté, co napadl sníh, byli jezevčíci a bordíci vyřazený...
Ulkomaalainen...
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:52, celkem upraveno 1 x.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od kasari »

to trapa - taky mě tohle napadlo... :lol:
Ulkomaalainen...
zocofole
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: úte 23.11.2010, 21:09

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od zocofole »

:lol: kdo chce odpovědět tak mé otázky chápe. Nevím o co Vám chlapi jde, chtěl jsem jen napsat téma kde můžete psát své názory podle toho jak psi na Vás zapůsobyli a vlastně mě tak trochu zajímá úroveň výcviku na druhé straně republiky kam nemám šanci se sám na živo podívat. Encyklopedii si může otevřít každý aby si přečetl jak to má vypadat.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od xchipsy »

Já byla letos jen na jedné naháňce na černou, zastoupení psů bylo tak 95% jagoši. Práce velmi pěkná, hledali aktivně, byli hlasití, když vyběhli z leče, jen si nadběhli po cestě kolem řady střelců a vraceli se zpátky, žádné utíkání mimo apod. Jediné "mínus" byl před koncem první leče, kdy se z podrostu ozývalo chrčení, vrčení apod., všichni jsme předpokládali psa/psy držícího kus černé... a oni se rvali dva psi mezi sebou :) Jinak pěkná práce.
O to víc mě zklamala práce ohařů na honech na drobnou, kde psi na poli hledali zrakem, jakmile uviděli zajíce, tak ho se štěkotem hnali bůhvíkam, přinášení střelené zvěře taky žádná sláva a občas se psi o zajíce i porvali (jeden ho nesl, přiběhl jiný a začali se o něj tahat).. Ale nutno podotknout, že to není ani tak chyba těch psů, jelikož je většina vůdců má doma v kotci a ven se dostanou právě jen na ty dva tři hony ročně..
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od karlos79 »

Dobrý den,co já byl letos na honech tak si práci ohařů nemůžu vynachválit,možná jsem měl štěstí na psy a vůdce, ale stálo to za to.Nadruhou stranu mě zklamala práce psů na natláčkách,každý sebou bere nehotové psy,pak to tak vypadá.Honí se všechno,na konci honu se nedohledává zvěř,ale psi.V poslední době ve v jistém kraji normální věc...
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od dakslkopov »

Domnívám se,že každý chválí toho svého.Viděl jsem vyložené braky k ničemu,bo :| :| rdíky,jagoše,křepeldy.Na druhou stranum jsem viděl supr práci brak,křepeláků ale i vyjímku bordíka,ovladatelného jaga.Je těžké soudit.Sníh,stráně,mnoho prasat,únava,to jsou věci co dokáží ovlivnit práci jinak dobrých psů.Domnívám se,že na naháňky se slíděním patří honič stejně jako třeba křepelák.Tedy po lopatě-pejsci důslední s dalekým hledáním a důsledným vyprovázením zvěře třeba až do druhého oddělení a až pod hlavně střelce,jsou na delší dobu mimo dosah,ovšem leč pokračuje a houštáky a kotlíky jsou bez důkladného prohledání.Tady nastupují pejsci pracující na kratší vzdálenost,sice né tak důslední,ovšem hodně platní při obsenci draků.Nedomnívám se že nejvhodnější je pes který hlásí pouze na viděnou.To je totální nesmysl.Pes který vede zvěř na střelce a ten je trochu znalý,dokáže napomoci ůlovku dle zákona.Pokud bude hlásit pouze na viděnou,bude to problém.Ale to každý řádný a zkušený psář zná.Na patnácti naháňkách jsem stál celkem u bez mála 300kusů černé.Tedy myslím si,že bych mohl posoudit práci psů.Ale pozor.Pokud má sebelepší pes špatné vedení,nemá podporu pána a pán je osel,nepomůže mu ani svěcená voda.Horidóóó
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od dakslkopov »

Prominte,smajlíci patřili dolů.Nemají u bordíků co dělat. :(
Tonda U.
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 22.4.2010, 9:51

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od Tonda U. »

dakslkopov píše:Prominte,smajlíci patřili dolů.Nemají u bordíků co dělat. :(
Daksle, napsal jsi to pěkně. Jen tou hlasitostí jsem myslel psa (např.jezevčík), který hlásí starou stopu zvěře.Která dávno není v leči, nebo např. prázdný záleh. :roll:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od kopov.c »

Tak včera jsme měli poslední nahánku tohoto roku. Šlo se víceméně na obeznanou zvěř ve dvou menších lečích a dopadlo to líp jak velké nahánky plánované a promýšlené dlouho do předu. Bylo tam 8 strelců, 3honci,1kopov,2 jezevčíci a křepelák.Zvěře bylo víc,než sme čekali,že tam je a psi až na křepeláka pracovali doslova suprově-kopov si dal větší kolečko kolem leče a po10minutách nám do ní přihnal ještě vysokou :lol: Střelili se 4 kolouši a 11 prasat. Jen ti pejsci to dost odnesli- jezevčík celej potrhanej a hematom přes celej hrudní koš od bachy so ho rulovala pod sebou.Druhej jezevčík byl taky potrhanej a ještě ktomu do ted nezvěstnej-ráno sme to celý znova procházeli a nic.Tak to vidím dost špatně :cry: Nepaří k těm psům co utíkají,nikdo neví jak moc byla trhnutá protože to v té lovecké horečce asi necejtila a letěla dal za těma prasatama a ještě k tomu ty mrazi co sou :cry: Kopov byl v poho a křepelákovi se nic stat nemohlo,protože nebyl od pána dal jak 5metrů :lol: Aby toho nebylo málo,tak jeden barvář co tam byl se střelcem se propadl v potoce a zajel pod led tak,že sme pro něho museli skočit.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od kasari »

dakslkopov píše:Nedomnívám se že nejvhodnější je pes který hlásí pouze na viděnou.To je totální nesmysl.Pes který vede zvěř na střelce a ten je trochu znalý,dokáže napomoci ůlovku dle zákona.Pokud bude hlásit pouze na viděnou,bude to problém.Ale to každý řádný a zkušený psář zná
Každej zkušenej psář taky ví, že se loví v různých podmínkách, různá zvěř, různě velký leče a různej terén. Proto je totální nesmysl jen to, cos napsal... :wink: Mě zrovna hlášení jen na viděnou naprosto vyhovuje, protože mě opravdu nezajímá, že pes hlásí půl hodiny starou stopu, když zvěř je už bůhvíkde. Potřebuju vědět to, že u něčeho je.
Ale jak jsem psal - někdo loví jinde a jinak, a proto potřebuje třeba něco jinýho.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od Tommy »

Na naháňkách jsou naprosto nejlepší honiči a terieři a pokud je pes naučen především na zvěř,která se honí tak je to luxus. My tady jednoho takového máme, je to SH a ten hledá pouze černou. Když tenhle pes začne v leči hlásit,můžu odjistit a čekat,protože tam jsou...
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi na naháňkách

Příspěvek od kopov.c »

Ono opravdu vyhovuje každýmu něco jinýho. Po tom co tem muj byl rozpáranej,tak snad ze srachu,možná z respektu hlásil na starších stopách černé. V praxi to bylo tak,že vběhl do leče našel ochoz,po tom šel a vytrvale hlásil- všichni byli nachystaní a plní očekávání co z té leče vyleze. :lol: No jenže černá měla jen projítý a byla dávno v trapu... Na dosledech to bylo podobné a já se jak blbec opatrně přibližoval a zvěř byla zalehlá třeba 100m vedle. Pes ji po stopě našel,ale celou cestu hlásil a já pořadně nevěděl co se tam děje. Postupem času toto hlášení odeznělo a ja su rád.Protože když zahlásí,tak vím že je u kusu. Pokud má hluboký hlas na místě,tak ji bud staví a nebo je zhaslá,což se dá odhadnout podle intenzivity hlášení a pokud má nižší hlas a pohybuje se,tak jí žene.Takže vím skoro přesně co se tam děje i když nejsu přímo u nich..
Odpovědět