Irský červenobílý setr

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Fritoll
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21.12.2010, 14:34
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Irský červenobílý setr

Příspěvek od Fritoll »

Setkal se někdo z Vás s tímto plemenem? Případně viděl ho někdo na zkouškách, či ho dokonce vlastní?
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od arasid »

poptej se tady na
http://www.mujpes.cz/
fórum irský setr, chodí tam setraři, třeba se najde i majitel červenobílého :wink:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od curil »

setři jsou krasavci,super pes pro děti ale na lov už nikdy.
Everdene
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27.12.2010, 17:17

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od Everdene »

Dobrý den,

Irské červenobílé mnoho let chová pan Jan Korcián z Horních Bojanovic. Psi jsou úspěšní v lovu i na výstavách, momentálně má krásná štěňátka. Kontakt tel.: 777 254 302.

Jinak máme momentálně štěnda irských červených setrů po otci se všestrannými zkouškami. www.everdene.eu
mail: everdene@seznam.cz

Zdraví Katka
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od Michal S »

l
Naposledy upravil(a) Michal S dne čtv 16.8.2012, 10:07, celkem upraveno 1 x.
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od Bojar »

Podívej se.Vybírej i podle toho jak se ti plemeno líbí.Pokud tě setři přitahujou nevidím v tom problém.Kolega ho vlastnil mnoho let a neměl s ním problémy.U setrů se pomalu začínají projevovat 2 linie a to pracovní a výstavní (podobně je to i v zemi původu),předem si vytypuj chovatele který se setrům a jejich chovu věnuje několik let,který je i používá k práci.Vyvaruj se chovatelů kteří uchovní psa udělají zkoušky a potom tento jedinec není v používání do konce života a jen produkuje štěnata.Každý pes je jiný a to i stejného plemene,dávno neplatí ,že ten či onen je lepší na vodu na les a podobně.Pokud v sobě má elán ,energii,nebojí se výstřelu má pěkné a prostorné hledání a pevné VYSTAVOVÁNÍ je prakticky hotový.Aporty a podobné disciplíny jsou jen výcvik nic víc nic mín.Hodně záleží na včasném podchycení vloh a načasování výcviku v poslušnosti v návaznosti na práci ve zvěři.Tady bych doporučil i spolupráci se zkušeným kolegou,kdy rady jsou nad zlato.Co se týče výcviku ohařů ten je u všech plemen stejný.Jinak hodně štěstí při výběru a kynologii zdar.
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od Bojar »

Abych nezapoměl myšlenku :D Vybírej i plemeno podle druhu honitby a převážně lovené zvěře ,pokud lovíš drobnou (zajíc,bažant ,kachna)v polní honitbě je stavěč neboli ohař dobrou volbou.Pokud jsi v honitbě s převážně spárkatou zvěří (srnec,černá) a pár zajíci zvol raději křepeláka ten dozajista odvede i dobrou práci na kachnách,s ohařem bys jinak nevyužil jeho potenciál.Jinak setři a vlastně obecně všichni ostrované jsou spíše "polaři",bývají trochu problémy s aporty oproti např NKO či fouskům ale není to žádná hrůza,vše je o výcviku a přístupu k danému jedinci.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od Michal S »

Je setr dobrej i jako barvář?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od fesoj »

Angličtí ohaři vesměs byli vyšlechtěni pro práci v poli s vysokým nosem. Netvrdím, že by nebylo možné vycvičit irského setra k práci na barvě, ale jeho doména to není a nikdy nebude. Potřebuji-li psa především k dosledům spárkaté zvěře, setra nebrat - a budu-li lovit převážně drobnou zvěř včetně kachen někde v polních revírech, asi by mi tam byl hanoverák platný jako kanci vemeno. Přitom v obou případech se jedná o nádherné psy, kteří při správném výcviku a vedení dokáží odvést pořádný kus práce - jenže takové, pro kterou jsou po generace šlechtěni a vedeni. Nebožtík děda, působící v polních revírech, také choval ohaře, ale pro práci na barvě používal jezevčíka, který v jeho psinci nesměl chybět. Někteří "skalní" příznivci anglických ohařů dokonce tvrdí, že i výcvik v přinášení je mrzačením jejich charakteru /já si to nemyslím/, natož práce na barvě !
Kritériem pravdy je praxe.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od Michal S »

Pes je to určitě krásnej a nějak jsem si ho zamiloval ale když to tak beru tak by pro něj asi využití moc nebylo. Drobnej moc není a rybníky u nás žádný nemáme. A brát s sebou jen tak na šoulačku velkýho psa by asi taky nebylo to pravý ořechový.
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od pavlina »

Dobrý den, setra nevlastním, ale mohla jsem jich pár vidět při práci. Práce na poli je opravdu krásná, a jelikož právě na ni byly štěchtěni, zůstala jejich doménou... Ovšem co jsem mohla vidět práci na vlečkách, barvách, tak to to byla velká bída.. možná právě proto, že jejich využití bylo hlavně hledání vysokým nosem. I když je jasné, že takový pes může mít zkoušky všestranné a může být skvělým pracantem... je to určitě malé procento oproti jiným všestranným ohařům kontinentálním. Možná právě i díky jejich podmínkám chovnosti, kde jsou požadované jen vlohy... Narozdíl od jiných ohařů kde musí mít psi minimálně PZ a SVP nebo LZ... Ne-li VZ... Setři jsou určitě skvělí pro honitby s drobnou zvěří... kde mohou předvést svou práci na poli...
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od Bojar »

Pavlíno v lecčem máte pravdu .Ovšem jsme u jádra věci -chození po barvách a stopách!! Všichni ohaři a zvláště angličani ,byli šlechtěni s vysokým nosem ,a spousta "kynologů" se z nich snaží udělat všestranné psy.Což je mimo jiné dle mne špatně.Ohař je stavěč -pole ,v lese na barvách nemá co dělat.A pokud si toto kynologové a chovatelé neuvědomí tak stále můžou plakat nad tím ,že jim v poslední době ohaři nevystavují a nehledají tak jak mají.Co se týče chovnosti -je mi jedno kolik má ohař zkoušek PZ.LZ VZ ale pokud mi neukáže perfektní práci tzv. před výstřelem nemá dle mne v chovu co dělat.1-vystavování,postupování,2-nos,3-hledání,a klid po výstřelu.To je to co by se mělo důrazně prověřovat do chovu.Aporty a vše ostatní je jen věc výcviku ,nic víc nic mín.A toto poctivě posouzené zkoušky vloh prověří.
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od pavlina »

Ano přesně tak... mám MMO, jelikož je to takový polo slídič polo ohař, tak se dá říci že v sobě všestrannost má... ovšem vyniká hlavně na vodě.Jinak je ještě mladý a nemohu říct, že by měl nádherné pole a dlouhé pevné vystavení. Když sem viděla angličany a jejich nechuť právě k práci na vlečkách... Bylo mi psa celkem líto... Na poli tito psi vynikají a mělo by to tak být... ovšem v podmínkách jaké jsou v našich honitbách není pro "polaře" takové využití. A právě proto se majitelé uchylují k všestrannému využití. Jestli to je dobře si musí každý říct sám... dle mého také ne... Jelikož byly šlechtění právě k té práci na poli, k práci vysokým nosem, bez toho aby stopovali.. právě v příspěvku je uveden červenobílý setr irčan... Když se tento pes povede... ta práce a to jak si na poli hlídají pána je nádherná. Ovšem už i setři jsou líbivá plemena pořizována pro vzhled... A setkala jsem se i s paní, která nedokázala pochopit, že jí její setra nechodí s prominutím za zadkem jako její dřívější labrador, ale běhá kolem ní ve větších vzdálenostech... Někdy je až k pláči, jak si lidé pořizují psa... asi otevřou atlas, řeknou ten se mi líbí a dál už nad tím nepřemýšlí...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od Petr1970 »

furt nekonečný boj - jiná doba, jiní lidé, jiné potřeby..
spousta plemen byla vyšlechtěna k nějakému účelu (jednoúčelový psi..) ale doba je jiná... takže to směřuje k všestrannosti (na průměrné úrovni)... na takové to domácí žvýkání to stačí..

jako auta - dneska dělá "teréňák" každej, sice to projede jen k rybníku po louce, ale 99 procent lidí víc nepotřebuje...

na druhou stranu, to je život - prostě jiná doba - můžeme se zavříts původním 1-2 plemenem (staromilci opovrhují vším vyšlechtěným co je mladší než 200 let takže máme skoro všichni smůlu..), k tomu předovku na černej prach, oštěp, koně a hurá na parfosní hon...

vznikají spousty nových oborů - záchranařina, drogy, canisterapie... prostě psi se mění, lidi se mění, požadavky se mění...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Irský červenobílý setr

Příspěvek od pavlina »

Víte Petře, neřekla bych na takovéto domácí žvýkání. Můj názor jen je, že angličani jsou asi nejméně všestrannými ohaři. A jestli někdo nemá vhodnou honitbu, a chce ohaře, tak by spíše měl volit ohaře kontinentálního... Kteří předvádí dobrou práci ve více disciplínách NKO, ČF, NEBO TŘEBA I MAĎAR. Je to jen můj názor určitě jsou i IS všestranní. Ale jak řikám... Nevidím u nich tu chut do práce...
Odpovědět