Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět

Jak odmenujete vudce psa, co dosledovaval vami postrelenou zver?

Financne - ve vysi cca ceny projeteho benzinu
1
4%
Financne - vice nez cena projeteho benzinu
7
28%
Krmeni pro psa
3
12%
Alkohol
10
40%
Neodmenuji
3
12%
Jinak - dopiste do tematu
1
4%
 
Celkem hlasů: 25
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od Alda »

je tady zajimava diskuse o dosledech a dohledavkach Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti.... viewtopic.php?f=27&t=3730 ruzni se nazory, jak odmenit vudce psa, ktery vam pomahal zver dosledovat ci dohledat - proto tato anketa... Jak odmenujete vudce psa, co dosledovaval/dohledal s jeho pejskem vami postrelenou zver?
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne ned 24.3.2013, 20:24, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od motolada »

Já jsem potřeboval pomoc s dosledem za poslední pul rok 3x,z toho 1x bavorák kolega,1x otec jezevčík,1 x otec jezevčík+ můj ohař(vše v rámci združení).Vždy vyřešeno poděkováním štamprlí,pivem u vyvrhování....Osobně bych ve združení nic nechtěl ani já.Jdu pomoct a mám sám radost pokud pes najde.Pokud jde o ježdění někam dál než 7km musel bych to taky řešit aspoň tím benzínem.No a když si zavolám cizího člověka beru jako automatiku se ho zeptat co jsem dlužen,pokud se nevyjádří,nebo nechce,tak se doma vždycky něco k podarování najde.....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od Petr1970 »

co sem slyšel?... tak si je říkáno o "10 procent" ceny kusu (asi podle trofeje, v tomhle jsem amatér).. nevím jestli to říká všem, nebo jen cizím (placené odstřely) atd..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od tornádo »

nevím co mám zvolit,spíše podle situace.Kdyby to bylo pro kamaráda,který má kladný vztah k alkoholu,tak je to jasné :D je to hlavně o okolnostech
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od kopov.c »

Taky přispěju svou troškou :) když jsem potřeboval a to dřív bývalo dost často,tak jsem pro vudce s kopovem jezdíval dom. Mnohdy jsem ho zastihl v hospodě,takže mě někdy dost potrápil,stím že stopa musí pro psa trochu zestárnout a já musel někdy sedět s ním v hospodě a čekat na stárnutí stopy i několik hodin :lol: Bývaly to pro mě doslova muka :) sedět u stolu kde se všichni bavili a já v te nejistotě jestli se najde a nebo ne :( Když usoudil,že je stopa dost stará tak jsem vyskočíl,zaplatil s radostí jeho cech a už jsem na něho čekal v nastartovaným autě.Někdy se zakecal a já musel zas vypnout motor :) Ale čekání se většinou vyplatilo.protože jeho pes je celkem profík a když jsem trefil,tak se prase našlo.Když se nenašlo,tak jsem si mohl být skoro jistej že jsem minul. Když jsem ho při postřelení náhodou zastihl doma,tak jsem to řešíval bud flaškou a nebo rybou až jsem chytl :)
Vlkodlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 22.1.2009, 20:17

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od Vlkodlak »

Alda píše:je tady zajimava diskuse o dosledech a dohledavkach Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti.... viewtopic.php?f=27&t=3730 ruzni se nazory, jak odmenit vudce psa, ktery vam pomahal zver dosledovat ci dohledat - proto tato anketa... Jak odmenujete vudce psa, co dosledovaval/dohledal s jeho pejskem vami postrelenou zver?

Dělám to zdarma rád, hlavně pro psa a kámoše. Dávat a brát peníze za služby tohoto typu jsou silně ujetý a asi patří k dnešní době. Zbohatlíci nemyslivci ať si to vyřeší.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od fesoj »

Také vždy pomůžu rád a zdarma. Jediné, co vyžaduji, je doprava tam a zpět - což je pochopitelně logické, když nemám auto... :wink: Pokud pomůže někdo mě, a nemusí to být jen s dosledem /transport kusu, oprava posedu či krmelce apod./, rovněž většinou nic nechce, maximálně zaplatit projetý benzín. Za pomoc veřejně poděkuji na nejbližší čl. schůzi.
Kritériem pravdy je praxe.
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od karlos79 »

Dobrý den,mě stačí když mě a psovi vůbec střelec poděkuje.Ze sdružení to berou jako samozřejmost,spíš ještě pomluví,když se kus nenajde.A to ještě jejich chybou,neoznačený nástřel,pozdní oznámení atd..U sousedů většinou kusem zvěřiny.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od magoda »

lesu,dohledávam s foxou,v rámci HS za poděkování, a u sousedů jsem byl párkrát a to byla taky kamarádská výpomoc,více méně jsem rád že má čubička vyžití a tímto nasbírá zkušenosti......ale dostal jsem pak dodatečně už i slivovicu aj nějakou zvěřinu,ale nebazíruju na tom:O))))))zážitky jsou zážitky
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od ČENDA »

Jako výraz poděkování je část úlomku pro pejska a poděkování vůdci. Samozřejmě je jasné že si pro něj dojedu pokud sebou nemám svojí čubu. Ale to je spíš pokud jsem někde jako host. Doma si dosleduji sám. Ale je fak,že kolikrát se ani poděkování člověk nedočká.....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Děd
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 03.2.2011, 20:59

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od Děd »

Dříve se dohledávalo zadarmo(nebo za kalíšek). Kdo měl před téměř 30-ti lety povinnost a čas, když ne mladý hajný.
V dědině byli sice 2 barváři, ale když někomu odmítnete dosled, oni chlapi si to poví a už za vámi nikdo nepřijde.
Takže jsem dal psa do ruksaku, přes prsa kulovnici a už Jawka fičela. Díky tomu si psík(JDRS) udělal jméno a pak už jsem jezdil po okrese.To už pro mne jezdili. Nevzal jsem nikdy nic, snad krom tekutého svetru a sem tam mne pozvali na hon.
Dohledal jsem kdysi tajemníkovi OV KSČ jelena, kterého u mne postřelil za doprovodu našeho direktora(s hajnými se nebavil)
Po 5 km jsem jej dostřelil(mezi kýty, pes jej nedovedl stavět) vyvrhl ,jelen cca 180bodů. Soudruh mi neřekl ani polib si p...
Dnes syn s barvářem dělá taky zadara, když je to v okrese. Když jede třeba 100 km bere 1000kč, pokud se ho zeptají. Někdy dostane oběd(a nebo taky ne) a jede dom. Asi jezdí na vodu. Když dohledává na Slovensku tak mu sami dají za jelena 100eur + návrat po těžké noci na druhý den. Jsou tam asi tak naučení, že pes zachrání mnohem větší hodnotu(aspoň tam kde jezdí).
Jinak si myslím, že dohledáváme jednak proto, abychom utužili svoje psíky, ale hlavně aby se nám zvěř zbytečně dlouho netrápila. To je asi poslání každého vůdce s dlouhým řemenem.
Nejsem OT?
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od Nik.308 »

Pro Děd - určitě nejste, hezký příspěvek. Ono je to hlavně o povaze každého soudruha :) Někteří by vás na rukouch nosili a vychvalují, jiní, berouc vše jako samozřejmost, ani nepoděkují a pokud nedosledujete, ještě pomluví. Čili, zase je to vše o lidech.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od Petr1970 »

vždycky je to o povaze soudruha... když mám LUP, chci aby pracoval-užil si to.... chápu nějaké spoluúčasti na nákladech (zase za sebe je odmítnu, když nejde o velké částky, tady se to řeší flaškou nebo kusem masa......)

druhá věc jsou komerční odstřely - někdo zaplatí 70k za jelena, nemá psa, ten co prodává odstřel taky ne... a k tomu si pozvou psa...

u nás to funguje tak že mám barváře ale místní nezavolaj - každej má svýho psa (ideálně bez papírů..) ale hrdost mu nedovolí (přeci nezavolám někoho jinýho, to by byla ostuda, radši to jdu hledat s baterkou nebo to zapřu .... :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Jak odmenujete vudce psa za dosled vami postrelene zvere?

Příspěvek od Carnivore »

Kamarad dela tak 100 dosledu rocne, nikdy od nikoho nic nevzal, dela to pro psa a patri mezi nejlepsi co znam. Taky si nedovedu predstavit rict si za dosled o neco, tak maximalne velkeho panaka Jagermeistera nekdy po nahance na posledni leci, ale o toho si clovek v dobre parte ani nemusi rikat :-)
Odpovědět