Ang.špringeršpaniel

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Ang.špringeršpaniel

Příspěvek od malak »

zaujimaju ma vase skusenosti s tymto plemenom.rozhodujem sa medzi prepeliciarom a springerspanielom.niekde som cital,ze springerspaniel je ovela lepsie ovladatelny.
Lovec a pes
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02.12.2011, 15:05

Re: Ang.špringeršpaniel

Příspěvek od Lovec a pes »

Byť už je dotaz určitě neaktuální a psa už jsi určitě vybral, nedá mi to a pro případné další hledající přidám své zkušenosti. Mám psa anglického špringršpaněla a musím na něj pět jen chválu. Je plně použitelný na dohledávku, z vody kterou miluje, nosí kachny i po dvou, stejně jako na dosled, kde se chová jako hlásič s tím, že když sleduje stopu a ví, že mu třeba v houštině nestačím tak se pro mne vrací. Postřelenou zvěř hlásí a zaštěkáváním drží na místě včetně jelena a velkého prasete. Používám ho na naháňkách na honění kde se drží do cca.150m ode mne, zvěř zvedne, vyžene a maximálně po 200m se vrací, takže nepřebíhá do sousedních lečí. S černou nejde na kontakt, což je samozřejmně dáno i jeho zkušeností, ale z trnité houštiny dostane i velkého kňoura. A navrch k tomu všemu ho beru s sebou na čekanou, kde sedí se mnou na kazatelně a to bez hlesnutí i když máme na hromadě 40m pod kazatelnou probíhající chrutí. I když srdíčko mu při tom tluče až to "duní". U nás v kraji není tohle plemeno příliš rozšířené, jsou tu spíše křepeláci, ale kolegové kteří mají rovněž AŠŠ jen potvrzují moje zkušenosti a nedají na toto plemeno dopustit. Shrnutí - absolutně všestrané plemeno fixované na pána. Jediné co pořádně neumí je norování. Úspěšně noruje jen myši se kterými si potom hraje. :D
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Ang.špringeršpaniel

Příspěvek od fesoj »

Ač mám křepeláka, s předchozím příspěvkem musím souhlasit. Obě plemena jsou výborná a oč je třeba křepelák vytrvalejší a houževnatější, o to je AŠ lépe cvičitelný, zejména pro začátečníka a při správném výcviku a vedení jsou tito psi naprosto rovnocenní. Je to jen otázka osobního vkusu. V tomto případě platí - řiď se hlasem svého srdce a neuděláš chybu.
Kritériem pravdy je praxe.
moravák
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 28.1.2012, 0:02

Re: Ang.špringeršpaniel

Příspěvek od moravák »

malak píše:zaujimaju ma vase skusenosti s tymto plemenom.rozhodujem sa medzi prepeliciarom a springerspanielom.niekde som cital,ze springerspaniel je ovela lepsie ovladatelny.
Zdravím,

Špringra ti mohu doporučit, mám díky nim mnoho zážitků a pozvánek na spol. lovy a mnoho dosledů.
Mám doma psa Bastián od Kamenné Báby vítěz MMŠ 2010.Neber to jako chválení se , ale jako chválení plemene co dokáže!!!.
Špringr je super plemeno, jen se bohužel postupně przní chovem bez zkoušek. :evil: :evil: :evil:
proto si dej velký pozor na výběr štěněte.Trvej na max. možném po pracovní stránce min. do druhé generace, nejlépe pak ještě dál.Zvedne to pravděpodobnost toho , že ti to bude makat a nebude to jenom chlupaté.

Přeju šťastnou ruku! (já ji měl)

Věroslav
Odpovědět