Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od pregi »

Nevíte někdo z Vás co potřebuji za povolení nebo potvrzení, aby jsem si mohl přivést štěně z ciziny a tady ho mohl přihlásit do klubu daného plemena??? Děkuji za vaše rady.
oxa
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22.10.2009, 18:29

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od oxa »

Štěně musí mít vystavený tzv. exportní průkaz původu na vaše jméno. Ten pak zašlete na ČMKJ s žádostí o přidělení ČLP. Po té již můžete hlásit na zkoušky a výstavy bez jakýchkoliv omezení.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od MiraDuchek »

Dovoz Anglie: potvrzení o kompletním očkování i vzteklina,21 dní karantény.Vlastní zkušenost dovoz z anglie už nikdy.Dodnes neposlali papíry,mam jen kupní smlouvu hromadu potvrzení o veterině o čipu a letecké přepravě ale jejich papíry kennel clubu nikde :twisted: :twisted: :twisted:
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
oxa
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22.10.2009, 18:29

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od oxa »

Byl jsem pro štěně jak v Angli, tak ve Švédsku a žáden problém nebyl. Štěně bylo vždy provázeno mezinárodním pasem a čipováno. Vše bez jakýchkoli problému. V původním PP bylo uvedeno mé jméno a tady jsem dostal přílohu PP a ČLP. Jinak jsem prodával psy už do několika státu evropy a taky žádné obstrukce...
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od MiraDuchek »

Mezinárodní pas mam od nich taky ale nemužu znich dostat to jejich Pedrgrii a bez toho zvíře nepřihlásim u nás,kennel club se vymlouvá na chovatele a ten naopak na ně.Mam prostě smulu na pitomce, už to trvá 3 měsíce.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od pregi »

chci si dovézt z Anglie Patterdaleteriera budu to mít přez známého, ale víte jak to někdy chodí, chci se prostě připravit na vše. Proto se Vás ptám jak mám vůbec začít z vyřizováním dokladů (povolení k dovození štěněte je potřeba nebo není? jak zajistit mezinárodní pas, spojit se ještě před koupí štěněte s majitelem CHSnebo to stačí řešit v den koupě štěněte atd), Děkuji za Vaše rady a zkušenosti
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od MiraDuchek »

My jsme si psali s majitelem měsíc před odběrem,všechno že zařídí psa doveze na letiště,poslali jsme 500 liber jako zálohu a v domluvený termín tam manželka letěla,po telefonu jí řekli že je tam sněhová kalamita ( 3 cm) a at si veme taxi a dojede.Při odběru dostala potvrzení o čipu,očkování,kupní smlouvu nějaký chytrosti o plemeni a vyrazila zpět na Heetrov a tam jí s usměvem zdělili že štěně poletí až po 21dení karanténě. Já už bych do toho nešel.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od Petr1970 »

asi to bude fakt neschopnost-neochota chovatele v anglii, u retrieverů se tahá z anglie-skandinávie hodně psů a nikdo zatím o problému neříkal.. i si tam lidi jezdí osobně auty, takže počítám že to nějak jde, když je to dobře připravené...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od pregi »

no to já jsem byl také v kontaktu s CHS a najednou přestaly komunikovat. A to nejdřív povídal majitel CHS, že už prodal do ciziny 12 psů a ze strany kupujících žádnej problém nenastal, když jsem sním nahodil téma o očkování tak zásadně si štěňata očkuje sám, a čipování, na féra mi řekl že se štěně dá převézt i bez čipu :lol: :lol: :lol: . Jsem rád že už se neozval :D
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: Potřebné povolení k dovezení šzěněty z ciziny

Příspěvek od Zakov »

Všem co chtějí nějak cestovat se psem doporučuji stránky Státní veterinární správy www.svscr.cz. Zde máte vše přehledně. Zjednodušeně řečeno - pokud si chcete přivézt psa jde obecně o neobchodní transport, na který platí obecná nařízení: V rámci EU je nezbytné označení (čip,tetování ještě chvilku), záznam o vakcinaci proti vzteklině a tzv "Europas. Některé země (Velká Británie, Švédsko, Finsko...) mají další požadavky pro přesun psa k nim. Ty jsou uvedeneny právě na výše uvedené webové stránce. ČR je nicméně nemá a splnění výše uvedených požadavků by mělo stačit. Jiná situace je u dovozu ze zemí mimo EU (tzv. třetí země). Tam je povinnost vakcinace proti vzteklině a vyšetření na protilátky proti vzteklině - opět lze přehledně nalézt na stránkách svscr.cz. Chovatelské věci (průkaz původu) neznám.
Odpovědět