klíšťata

Pejskové a jejich výcvik
calidor
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 21.10.2010, 11:28

Re: klíšťata

Příspěvek od calidor »

Používám 7 let u mého psa obojek scalibor a musím říct, že je to absolutní.! Ale vše má své ale, a zkušenosti:
Je dodrý ho dát preventivně týden,14 dní před sezónou klíštat. Když je delší léto-teplejší podzim, tak obojek už ztácí účinnost,musím dát další obojek. Když má pes zapité klíště, a vy si ho nevšimnete a poprvé nasadíte obojek,tak mám takovou zkušenost,že klíště pomalu odumírá a pes má na to celkem negativní reakci.
Ale pozitiva opravdu převažují, funguje to skvěle. Kapky bych mu nikdy nedal..
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: klíšťata

Příspěvek od dalas »

Dostal jsem od kamaráda na mail zajímavý návod. Doufám, že neporušuji autorská práva.

"JAK ODSTRANIT KLÍŠTĚ

Mně poradila naše paní doktorka taky "fígl", se kterým jsem se nikde jinde nesetkala.
A musím podotknout, že úspěšnost 100%!!!
Vatový tampon nebo prostě kousek vaty navlhčit, trošku namydlit,
přiložit tou namydlenou stranou na klíště a několikrát zakroužit.
Je úplně jedno na jakou stranu, moc netlačit - a klíště je venku.
Živé, zůstane na té vatičce, takže i kdyby bylo infikované,
nestačí do rány při tom chcípnutí nic pustit.
Je to bezva hlavně u malých klíšťat, která prostě nejdou moc dobře chytit,
není za co.
Tak můžete příště vyzkoušet :-) "

Jen nevím, jak to bude fungovat u psa.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nordic
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 04.6.2011, 15:32

Re: klíšťata

Příspěvek od nordic »

Ahojte. Niesom lovec. Venujem sa psom ale mozem Vam poradit produkt, vola sa to advantix. To je taky specialny olej ktory sa nakvapka psovi na cca 5 miest na tele a necha sa ucinkovat asi jeden den. A potom ho mozete aj kupat a podobne. Vydrzi to cca mesiac a na mojom psovi to zacalo bleskovo ucinkovat. Standartne som mu vytahoval 5 kliestat denne. Raz sa mi podarilo 8. Pouzil som advantix a od druheho dna nemal ani jedneho. Vyhoda je ta ze na rozdiel od obojku ich odpudzuje to znamena ze oni na psa vobec nevylezu pretoze im to strasne zapacha. Ale clovek neciti nic. Pes sa moze aj kupat. Vsetko.
nordic
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 04.6.2011, 15:32

Re: klíšťata

Příspěvek od nordic »

dalas píše:Dostal jsem od kamaráda na mail zajímavý návod. Doufám, že neporušuji autorská práva.

"JAK ODSTRANIT KLÍŠTĚ

Mně poradila naše paní doktorka taky "fígl", se kterým jsem se nikde jinde nesetkala.
A musím podotknout, že úspěšnost 100%!!!
Vatový tampon nebo prostě kousek vaty navlhčit, trošku namydlit,
přiložit tou namydlenou stranou na klíště a několikrát zakroužit.
Je úplně jedno na jakou stranu, moc netlačit - a klíště je venku.
Živé, zůstane na té vatičce, takže i kdyby bylo infikované,
nestačí do rány při tom chcípnutí nic pustit.
Je to bezva hlavně u malých klíšťat, která prostě nejdou moc dobře chytit,
není za co.
Tak můžete příště vyzkoušet :-) "

Jen nevím, jak to bude fungovat u psa.
Zasadne nemydlit !!! Neolejovat !!! To je jedna z najvacsich chyb. Ked namydlis kliesta tak sa zacne dusit a ked sa dusi tak vypusta sliny ktore ked je nakazeny tak vypusta bakterie boreliozy a podobnych sr****. Takze co hovori pani veterinarka je uplne mimo. Kliesta zasadne chytit a vytiahnut. Pouziva sa nato bud hacik alebo take kliesticky. V ziadnom pripade moc netocit. Maxi iba o jednu otacku a rovno vytiahnut. Pri mensich kliestatoch pouzit pinzetu so zahnutym koncom.
Odpovědět