klíšťata

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

klíšťata

Příspěvek od fesoj »

Letos je u nás klíšťat jak hnoje. Někde jsem si přečetl, že jako prevence by měl zabrat B komplex 1 tableta denně. Veterinář mě ujistil, že tím psovi nemůžu uškodit, že se mu nanejvýš silně zvýší chuť k žrádlu. Vyzkoušel jsem to a opravdu to funguje ! Z feny jsem denně vytahoval 5 až 10 těch neřádů a teď za poslední 3 dny celkem jedno klíště. Venku jsme denně, před začátkem užívání béčka stejně jako potom a rozdíl je markantní. Jen se divím, že se o takové jednoduché věci celkem moc neví. Možná, že to nepůsobí na všechny jedince stejně. Máte s tím někdo nějakou zkušenost ?
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

klíšťata

Příspěvek od sw_fox »

Jeste se prosim veterinare zeptej jestli to pomuze i cloveku, vcera jsem sundaval dve...
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: klíšťata

Příspěvek od Kubajs »

sw_fox píše:Jeste se prosim veterinare zeptej jestli to pomuze i cloveku, vcera jsem sundaval dve...
Neboj B-komplex tě nezabije :lol: jenom dodržuj dávkování podle příbalového letáku.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: klíšťata

Příspěvek od Petr1970 »

no... to je na úrovni droždí :-)
ano, mělo by to fungovat - vylučování "droždí" z porů moc nevoní, i lidi to používají.. je to vidět na pivařích.. dávat 5 piv denně tak je to zvás taky furt cejtit :-)

my používáme kapky (na neplavací psi co nemaj moc rádi vodu - občasná koupel nevadí), u "vodních" vloni kiltix letos scalibor - levné nejsou, ale funguje velmi dobře až výborně...
u naší travní sekačky - která rozráží trávu a všechno jak ledoborec občas jedno najdeme - tak 1x za měsíc max...

jen ty obojky sundavat na větší koupání - ztrácí to účinnost..
jinak kiltix trošku je cítit, vadí kočkám a nemělo by se to dostat k darmožroutům (oblizování se psy)
scalibor - nevadí kočkám, není vůbec cítit ani nový a darmožroutům by to taky vadit nemělo...

osobně můžu potvrdit jen ten lehký zápach-nezápach, chlupatý krysy se baráku celkem dost vyhýbají.., darmožrouty nevedeme :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: klíšťata

Příspěvek od Petr1970 »

jinak b-komplexem se nedá předávkovat (ve smyslu vážných problémů), ledviny to vylučují rychle.. naopak doporučené dávky bylo razeno překračovat :-) problémy s akné to kolikrát bylo 40 tablet denně (fuj), při posilování to kluci amatéři do sebe sypali po hrstech :-), takový ti co se snažili vypadat jak arnold s běžně dostupnými věcmi :-))))

bude akorát trošku problém se zažíváním a "odérem" :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: klíšťata

Příspěvek od janaA »

S pangaminem je to hodně individuální. Na některé psy i lidi to funguje,ale obecně určitě ne. Krmím smečku masem a pangamin dostávají pravidelně,nicméně klíštáky to nikdy neodradilo. Nej zkušenost mám s obojky Kiltix nebo Scalibor,spoty Advantix a teď zkouším spoty Stronger od Biovety - kupuju balení pro koně a stříkačkou odměřuju,zatím psiska bez klíšťat a cenou je to úplně něke jinde než spoty v balení pro psy
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: klíšťata

Příspěvek od fesoj »

sw_fox píše:Jeste se prosim veterinare zeptej jestli to pomuze i cloveku, vcera jsem sundaval dve...
No tam, co jsem to četl, to bylo právě doporučováno pro lidi. Na mě klíšťata moc nejdou.
Kritériem pravdy je praxe.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: klíšťata

Příspěvek od Hirc »

jestli mohu doporučit, tak obojek Scalibor. Používám třetí sezónu a maximální spokojenost. Naopak Kiltix jsem dal psovi jednou a nikdy více - nejenže smrdí, ale po pár namočeních přestal fungovat :x
dak.o
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: sob 18.8.2007, 7:24

Re: klíšťata

Příspěvek od dak.o »

Hirc píše:jestli mohu doporučit, tak obojek Scalibor. Používám třetí sezónu a maximální spokojenost. Naopak Kiltix jsem dal psovi jednou a nikdy více - nejenže smrdí, ale po pár namočeních přestal fungovat :x
No vidis, me kamaradi doporucili Kiltix, ze 100% funguje.. a svete div se na kiltix nedam dopustit :D -vydrzi 7mesicu, tak je pak na celou sezonu pokoj. Sice docela zapaca, ale od klistat je pokoj..a ze jich moje cuba mela,kdyz jsme temer denodenne venku :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: klíšťata

Příspěvek od Petr1970 »

u těch obojků "bacha na dojezdy". píšou třeba sezonu ale ke konci už to pak moc nefunguje.. takže je dobrý se se psem každej den "pomuchlat" a osahat mu předhrudí, podpaždí u předních nohou atd -)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dak.o
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: sob 18.8.2007, 7:24

Re: klíšťata

Příspěvek od dak.o »

Petr1970 píše:je dobrý se se psem každej den "pomuchlat"
jo to se muchujem :lol:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: klíšťata

Příspěvek od fesoj »

Tak dnes ráno jsem musel odjet a zapoměl jsem dát čubině tabletu. Venčil ji synátor. Teď jsem ji prohlížel a vytáhl jsem z ní 6 klíšťat.
Kritériem pravdy je praxe.
Ludek
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.6.2008, 11:11

Re: klíšťata

Příspěvek od Ludek »

Já používám třetí rok Advantix. To jsou kapky do srsti. Jedna dávka vydrří na kl획ata cca měsíc. Podle frekvence klíšťat někdy 3 týdny , ke konci sezony i 2 měsíce. Nevadí ani koupání. Vždy když objevím klíště dám další dávku, nebo přes léto každý měsíc pravidejně a zatím jsem zcela spokojen.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: klíšťata

Příspěvek od Petr1970 »

Ludek: co máš za psa? my kapky používali, ale to koupání je myšleno asi jen občas.. s našimi vodními torpédy to fakt moc nefungovalo...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: klíšťata

Příspěvek od ridgeback »

Labradorovi a jezevčíkovi dáváme Killtix. Třetí pes, (ridgeback) s nima spí v jednom brdlohu, tak se o ně otře a nepotřebuje nic. Po koupání, když pes a obojek uschne, musíte obojek sundat a párkrát s ním šponováním škubnout. Uvolní se póry a opět by se z něho mělo sypat. Nám to již pár let dobře funguje. Nesmí ho ztratit :D
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Odpovědět