Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Pejskové a jejich výcvik
Krkavec
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 11.5.2014, 19:18

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Krkavec »

Dobré oodpoledne všem, prosil bych o radu jsem majitelem 10-ti měsíčního jezevčíka, skončil u mne, protože moje dráhá tchýně nedala na dobré rady a místo původně zamýšleného trpasličího jezevčíka si přivezla sice jezevčíka, ale podle mého názoru křížence hladkosrstého standarta s trpaslíkem. Každopádně je to velmi špatně ovladatelný pes, vodítko dáváme poměrně v klidu, ale jakmile je pustím na volno okamžitě uteče, toulá se po okolních zahradách třeba tři hodiny a nepomá jakékoliv volání naopak mám pocit, že si to ještě užívá, když jej hledáme, po návratu jej nechci trestat, aby se nezradil,na jednu stranu jej nechci přivazovat, ale máme strach, že jej napadne na sousedním pozemku jiný pes apod. Děkuji za radu jak tenhle problém řešit.
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od pultik »

Tak dneska hotové zkoušky norování za 80bodů (mladý pán se přišel z nory podívat jak se přehání liška do dalšího kotle :roll: ).
Teď budeme pilovat na podzimní barvářské zkoušky a tady bych potřeboval radu. Pes nezvládá odložení. Vydrží cca 2minuty a pak kouše vodítko a štěká. Dost si za to můžu sám. Měl jsem strach z utíkání a tak je pes na mne hodně fixovaný a drží se kolem mne.Pokud štve zajíce vrací se do pěti minut a od spárkaté ještě dřív.Jak prodloužit dobu odložení?
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Skalák »

Jedině cvičením, ale moc to nepřehánět, aby jsi mu to neomrzel. Zkus si vzít k ruce knížku pana Vochozky "Jezevčíci v myslivecké praxi" nebo dojdi pro radu k někomu, kdo má zkušenosti ve výcviku loveckých psů. Já jsem to také zkoušel se synem, který si ještě před cvičením sedl na kazatelnu nebo se někde poblíž místa odložení schoval. Pak jsem zavedl a odložil psa. Když zkoušel nějaké nepravosti na místě, tak na něho ho kluk houkl a fungovalo to. Je jasné, že pes o tom druhém nesmí vědět. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od BwanaHunter »

Pultik> to co pise Skalak je pravda, to s tim schovanym pomocnikem funguje, variantne muze na psa vybehnout a svihnout ho proutkem nebo jinak ztrestat, kdyz zacne trojcit. A ja jen doplnim - postupne. Nechtej to ze 2 minut zlomit hned na 20, protahuj to pomaaalu pro chvilkach a kazdy uspech notne pochval. To co pises neni nic neobvykleho, takze myslim, ze to pujde.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Skalák »

To jsem zapomněl napsat, já začínal tak na 2 minutách a seděl jsem kousek od psa. Postupně jsem dobu prodlužoval a od psa odcházel, tak až mě neviděl. S tím pomocníkem to opravdu zkus. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Drsnosrstý jezevčík - výcvik, rady, názory

Příspěvek od Lexa »

Zdravím. Já zase žádného pomocníka nepotřeboval. Mám taky drs. jezevčíka, fenku 13 měsíců. Je to můj první pes, takže jsem neměl žádné zkušenosti. Proto jsem taky koupil knihu JEZEVČÍCI V MYSLIVECKÉ PRAXI a pracovali přesně podle ní. A vyplatilo se. Včera jsme úspěšně zvládli BZ bez ztráty jediného bodu.
Moc povedená kniha. Jen si myslím, ne zas tolik opakovat. Jezevčík je inteligentní pes, který se rychle učí a častým opakováním mu to můžeme zprotivit. To se mi stalo u barvy. Kapal jsem mu barvu každý týden a přesně tak to dopadlo. Pak jsem měl co dělat abych ho do zkoušek dal dohromady.
To je asi vše.
Odpovědět