Přinášení kachny z hluboké vody (PZ)

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
shadow55
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06.7.2008, 16:06

Přinášení kachny z hluboké vody (PZ)

Příspěvek od shadow55 »

Vážení kolegové,

chtěl bych Vás poprosit o radu, jak mám postupovat v této disciplíně. Pes mi pro vhozenou kachnu do vody na povel jde(i když jak kdy někdy se mu tam nechce a jindy zase tam skáče hnedka "to bych taky potreboval zlepsit ale to me tak netrápí"). Takze berme ze pes pro vhozenou kachnu doplave což prevázne udelá, ale problém je že kachnu uchopí a plave s ní ke břehu, ale jakmile má vyskočit na břeh tak klidně pustí kachnu ve vodě a nechá jí tam ležet a jde se oklepat a pak když mu dám povel tak jí teda přinese z vody. Na suchu mi přinese srstnatou i pernatou bez problému a správne odevzdá. Povel drž je hodne dobrý a moc dobre ví co znamená,ale i když jsem mu říkal než se dostal ke břehu povel drž stejne tu kachnu pustil a vyskočil si na břeh. Zkoušel jsem ho i na provaze mít a když doplavával ke břehu tak jsem ho začal přitahovat na břeh ale ani to nepomohlo. Nevíte někdo prosím, jak bych docílil toho že by i s kachnou vyskočil na břeh?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Přinášení kachny z hluboké vody (PZ)

Příspěvek od Petr1970 »

doporučuji vrátit se ke kozlíku, ne zvěř..
je divné že pes fluše když má aport (asi ho tedy nemá stopro...), Aport z vody je těžší než na suchu, pro psy je přirozené se po vylezení z vody oklepat - mají vodu v mordě, uších, očích...

Je nutné psa při plavání zpět zaujmout-zpovelovat-zblbnout aby zapomněl na otřepání, klidně jít do vody na kraj než stihne flusnout, odebrat, chválit, nebo odcházet od vody aby šel s aportem furt a sledoval pána, aby byl stále v napětí a nemyslel na otřepání (stejné jako čůrání např. při návratu s aportem..), nestát na břehu a čekat..

mohutně chválit když to udělá, aby si spojil že "předání, odměna, otřepání", ne obráceně... pak naopak klidně i chválit otřepání a povzbuzovat ho ať se v klidu otřepe...

Při nácviku pomůže aby si to pes lépe fixoval a pomohlo mu to ho předem vykoupat, aby se v klidu "osmělil a vyklepal"..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Přinášení kachny z hluboké vody (PZ)

Příspěvek od Zdenek41 »

Malá rada.Po uchopení kachny ve vodě mohutně pozbudit.Po vkročení na souš bud rychle sednout na bobek.Pokud nepomůže zkusit pejsku utíkat.Pak se vrátit a znovu a znovu.Pokud pes kachnu bere a plavat se nebojí.Je to jen o delším utvrzení.Většina psů má snahu se oklepat.Prostě mu na to nesmí zbýt čas.Já když mi pes upouštěl aport jsem ho umocnoval na svojí ruce.
Odpovědět