která plemena mohou skládat předběžné zkoušky barvářů

Pejskové a jejich výcvik
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: která plemena mohou skládat předběžné zkoušky barvářů

Příspěvek od kasari »

1) Právě že nemusí...
2) Po začátku platnosti ZŘ probíhaly školení. Tam probíhal i výklad. Důležitý bylo taky stanovisko klubů. A jestli si to ČMKCHB prosadil, není o čem diskutovat.

Jinak tady - http://www.barvar.cz/detail.aspx?id=42 to je snad jasně napsáno. Na jejich stránkách probíhala i opačná diskuze, jestli se dá jít třeba na ZH s barvářem. Odpověď zní, že rozhodčí ho tam nesmí připustit a pokud tak učinili, čeká je řízení a zkoušky pro toho psa nejsou platné.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: která plemena mohou skládat předběžné zkoušky barvářů

Příspěvek od fesoj »

Kasari, máš zcela jistě pravdu - paní Tichá mi pouze upřesnila zařazení jednotlivých plemen do skupin a podskupin a co se týče toho, která plemena jaké zkoušky mohou skládat, mne odkázala na ČMMJ, kde mi bylo odpovězeno tak jak jsem napsal, zřejmě zde mají největší slovo jednotlivé kluby. Ale stále nechápu meritum věci - totiž PROČ nesmí barvář na ZH, PROČ by mělo být zavedeno řízení s tím, kdo to umožnil a PROČ by složená zkouška neměla být platná ? Že v žádném případě by nemohlo složení takové zkoušky mít vliv na chovnost, to je jasné... Ale bráno ad absurdum by potom nemělo platit ani to, že vůdce se svým loveckým psem jakéhokoliv plemene složí zkoušku dejme tomu služebního psa - obranáře nebo zkoušku potřebnou pro canisterapii. Do toho ovšem kluby asi nemají co mluvit. Ale pokud pes složí zkoušku z loveckého výkonu, která pro toto plemeno není typická a předepsaná, pak se bude dělat zle...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: která plemena mohou skládat předběžné zkoušky barvářů

Příspěvek od Leon »

hold tady máme kynologickou totalitu tak nevím proč vás to vzrušuje :lol: :lol: stačilo mi jak bojovali aby národní plemena nemohla zkládat jakékoliv zkoušky a to co si dovolil předseda Kynologické komise ČMMJ pan Jiří Procházka letos ohledně BZH to už byl vrchol proto mě už nic od nich nevzruší plemena která na to mají zkoušky dělat nemůžou a plemena co se už kolik generací valí na gauči žádné lovecké vlohy nemají zkoušky dělat můžou to mi pak přijde že o tom rozhoduje někdo kdo kynologii vůbec nerozumí a nebo tahá za sebou cisternu s myslivcem
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: která plemena mohou skládat předběžné zkoušky barvářů

Příspěvek od Leon »

proto já s ohařema zkoušky dělat budu tam si moc vyskakovat nemůžou to už by je myslivci sežrali za živa a na prasata až nebude bába si zase pořídim to co mě vyhovuje a vychovám si to k obrazu svému a můžou mi políbit ..... :wink:
CZ 550 american 308win.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: která plemena mohou skládat předběžné zkoušky barvářů

Příspěvek od kasari »

A ještě doplněk. Pěkný rozdělení je na www.cmkj.cz na úvodní stránce.
Ulkomaalainen...
Odpovědět