Smečky honičů ve Španělsku

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
kanarka
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 26.8.2011, 15:35

Re: Smečky honičů ve Španělsku

Příspěvek od kanarka »

[quote="moravák"]Pokud mám dobré informace, tak oni znovuobjevitelé nechali dělat Alanům testy DNA a zjistili že se neschodují s žádnými momentálně chovanýmí psy jako Presa a podobně !
Takže se opravdu jedná o velmi staré plemeno.
Jen doufám, že kvůli velkému zájmu nebude v budoucnu zprzněno chovateli na kšeft a výstavy.

Urcite ne, jsou registrovane vsechny chovne stanice Alanu a hlidaji si to. Jestli je nekdy uzna Fci, tak pry jako Alano 2, ale to jsou vse debaty.......uvidime.
A na co ho budes mit ty? Jak pokracuje vycvik?
Uživatelský avatar
kanarka
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 26.8.2011, 15:35

Re: Smečky honičů ve Španělsku

Příspěvek od kanarka »

http://www.youtube.com/watch?v=lxJolFpXwDM

Na prvnim videu je vycvik 10ti mesicni feny se svym otcem Alanem. Majitel mluvi o rovnovaze charakteru kterou pes musi mit a taky poslusnost. Jinak pry je nepouzitelny.

A tohle je prava smecka jenom Alanu.

http://www.youtube.com/watch?v=SFEA8_QM ... re=related
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Smečky honičů ve Španělsku

Příspěvek od malak »

- co som zatial cital o nich,tak jeden chovatel sa vyjadril,ze alano je ako kombinacia pitbula (sila,vytrvalost) a bordelkolie ( ucenlivost,poslusnost) cim ma hned toto plemeno uchvatilo. len pouzivat toto plemeno u nas (na SR kde nepolovne plemeno v lese moze zastrelit kazdy drzitel polov.listka) by bola len otazka casu kedy by mi ho niekto poslal do vacnych lovist.
moravák
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 28.1.2012, 0:02

Re: Smečky honičů ve Španělsku

Příspěvek od moravák »

Příspěvek od kanarka » stř 01.2.2012, 10:18 -
Na druhém videu je smačka od chovatele "Paco" o dkud pochází bába a děda s matčiny strany mého ročního alana jménem Vengo Fiero.Jo, že si to dost hlídaj jsem pochopil, když po dvou letech dopisování svolili k tomu, že by bylo možné si koupit štěně.Před tím jsem je bombardoval fotkama jak lovím se svojíma psékama prasata.Zatím jsem z alnem velmi spokojený, je to houževnatý a odvážný pes, ale přitom poslušný a dost inteligentní.Běžně na něm(pokud nemrzne) jezdí a pichá mu ručku do tlamy můj dvouletý synek.Uvidíme jaké to bude ve dvou letech, zatím je to roční puberťák.Prasat se nebojí,ale zatím jsme spolu narazili jenom na kusy 120Kg a více(jak v leči tak v obůrce), kde důrazně dorážel a vyhnal, ale do chvatu naštěstí nešel.Uvidíme až narazíme na nějaké prase kolem 60kg, dle slov chovatele se nepouští bezhlavě do velkého prasete a pod metrák bere do chvatu.
Nu uvidíme :shock:

Moravák
Odpovědět