Pes a čistota

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
hřivnáč
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11.9.2011, 10:26
Bydliště: Severní morava

Pes a čistota

Příspěvek od hřivnáč »

Chlapi poraďte. Kámoš má 6 měsíců starého psa alpské braky, který mu soustavně kálí a močí do boudy.Nepomohlo ani pravidelné vypouštění psa z kotce, aby se mohl vyprázdnit mimo.Druhá braka(pes 3roky), kterou má je čistotná bez problémů.Staří chovatelé radili v takovém případě přepažit boudu napůl, ale bez výsledně. Není na to nějaký "fígl" jak to psa odnaučit?
Sauer 200 308Wich, Čz 584 12/7x65R, Čz model 1 22LR, Brno-super 12/12, IŽ 18e 12, Čz vz 27 7,65, něm. krátkosrstý ohař Bria z Edmaru
vhool

Re: Pes a čistota

Příspěvek od vhool »

mel jsem stejny problem u me fenky BB ... stale se nedarilo a ani rady zkusenych kolegu se nesetkali s uspechem ... vyresilo se to ale samo a to tak ze jsem udelal na cas vyjimku a zacal jsem si ji brat vzdy na chvili domu (moji psi jsou "venkovni" a do bytu normalne nesmeji).myslim tedy ze pes timto dava najevo touhu byt s tebou v uzsim kontaktu.samozrejme ze to tak byt nemusi ale u me fenky to tak zrejme bylo.ted uz je vse v poradku
hřivnáč
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11.9.2011, 10:26
Bydliště: Severní morava

Re: Pes a čistota

Příspěvek od hřivnáč »

Kolega má ty braky venku v dvojkotci a pravidelně s nimi chodí revíru.Do baráku je běžně pouští a tam jsou bez problémů, žádný bobek ani louže. Mladému se věnuje dost intenzivně, tak že ten "užší kontakt" tam je. Měl obavy,že starší pes bude na mladšího žárlit, ale štěně se zařadilo do"smečky"celkem dobře.
Sauer 200 308Wich, Čz 584 12/7x65R, Čz model 1 22LR, Brno-super 12/12, IŽ 18e 12, Čz vz 27 7,65, něm. krátkosrstý ohař Bria z Edmaru
vhool

Re: Pes a čistota

Příspěvek od vhool »

no u me jsem to pochopil spis tak,ze kdyz byla BB malickata tak byla se mnou v jednom kuse i doma (je to podzimni stene) a pak na jaro uz sla k ostatnim ... a asi se proste sprajcovala a chybelo ji to ... po pul roce co jsem se ji zacal zase vic venovat a pomalicku jsem ubiral az na stav jako u ostatnich tak je pokoj.taky jsem presunul kotce bliz ke vchodu do domu.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a čistota

Příspěvek od trapa »

Tento problem neni uplne snadne vyresit a duvodu proc to psi delaji je povicero. Velmi casto je duvodem nedostatecna pece o stene jeste kdyz je u matky. Mnoho chovatelu ma stenata v kotci spolu s fenou a vubec je neposti ven. Stenata tim jak behaji povetsinu casu po kotci si hledaji mistecko kde vykonaji potrebu tam kde maji trochu soukromi a klidu. Velmi casto se stava, ze prave ten klid najdou v boude.... Velmi casto pomohlo (znam pripady, kdy skutecne jen castecne), prepazit boudu tak, ze se do ni pes vejde jen tak tak... Na zimu je nejlepsi udelat dvojity zaves, aby mel alespon trochu prostoru, ale boud musi byt jen o malicko (opravdu jen o malicko) vetsi nez samotny pes a pes by nemel mit moznost se v ni postavit a nejak se po ni pohybovat. Vhodne je i snizit strop. Samozrejmosti je pravidelne venceni. Rano pred odchodem do prace ... Vencit VZDY ! a nasledne vecer dat nazrat a jit vyvencit..... Pes musi mit prostor a predevsim cas se vyprazdnit...a v boude nesmi najit k tomuto prostor. V teplejsim pocasi mu pres den boudu zavrit a na boudu, nebo do rohu dat drevenou bedynku s dekou, na prespani. Ale pozor, i bedynka musi mit presne rozmer jeho tela.... Takto to chce nejakou dobu vydrzet a psa privyknout na jiny rezim, nez je ten ktery zna... Stejne tak se postupuje i v pripade, ze pes timto zpusobem trucuje. Musis psa presvedcit, ze ma jine privilegia, ktere si nemusi timto vynucovat, ci na sebe upozornovat. Jedno z privilegii muze byt i vpusteni do domu, ale pozor....psa odmenujes az zato jak se vrati do kotce a je tam v klidu a v pohode... Nasledne poustim kazdou hodinu, max dve a chvalim za vykonanou potrebu venku... Pes potrebuje po urcitou dobu zamestnani tak aby mel co nejmene prilezitosti spustit soucasny navyk (srani do boudy). Neni to vubec jednoduche a vyzaduje to vic casu, ale lze to. Drzim palce.
Odpovědět