Kniha s tématikou severřští lovečtí psi

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Barbora
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 08.2.2012, 19:31

Kniha s tématikou severřští lovečtí psi

Příspěvek od Barbora »

Ahoj,
nevíte někdo náhodou o knize, která by pojednávala o severských loveckých psech? Výcvik, využití psů, lov....? Jakékoli tipy jsou vítány! Děkuji předem za odpovědi. Barbora
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Kniha s tématikou severřští lovečtí psi

Příspěvek od kasari »

Ne :wink:
Ulkomaalainen...
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha s tématikou severřští lovečtí psi

Příspěvek od RuStaff »

re: Barbora
Já myslím, že když položíš konkrétní otázku ohledně výcviku a použití tich seveřáků, tak tady "někdo" velmi kvalifikovaně a na základě reálných zkušeností odpoví... ;)
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Barbora
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 08.2.2012, 19:31

Re: Kniha s tématikou severřští lovečtí psi

Příspěvek od Barbora »

Díky za informaci. Spíše jsem chtěla něco ,,mít v ruce,,. Ale když už jsme u toho, tak bych potřebovala poradit u jamthunda, pokud jej někdo tady má, tak jaké má zkušenosti s vypuštěním a jeho návratem, popřípadě zpětným odvoláním. Používáte GPS? Díky
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Kniha s tématikou severřští lovečtí psi

Příspěvek od kasari »

Nevím u žádný knížce, která by u nás vyšla a řešila výcvik severských loveckých psů. Většina jejich majitelů v ČR je omezena legislativním zařazením mezi honiče, což zcela neodpovídá jejich původnímu určení, takže při jejich výcviku musí docházet k malinké deformaci oproti původnímu zaměření.
Obecně se dá říct, že jamthund, stejně jako KMP, NLP, ale i lajky je potřeba ze začátku držet trochu zkrátka a zásadní chybou je hned od začátku je nechat pracovat ve dvojici. Vzhledem k tomu, že jsou ze všech plemen psů nejvíce příbuzní vlku, je i jejich chování a způsob práce vlkům podobný. Tedy maximálně efektivní.
Jamthunda jsem viděl osobně pracovat 2x, ve Finsku jsem na něj pozitiva neslyšel. Víceméně jen to, že běhá hrozně daleko a rychle a do 5-6 let je zbytečně zbrklý. Vzhledem k tomu maximálně doporučuji používání pozičního systému... :!:
Ulkomaalainen...
Odpovědět