Alano

Pejskové a jejich výcvik
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Alano

Příspěvek od Petr1970 »

add kupirovani - u nekterych psu je to vylozene zdravotně prospěšné... ať si popírači kupírování dojdou podívat na nějakýho hladkosrstaře po práci v rákosí - tak rozšvihanej prut do krve bych nikomu nepřál - ať si strčí péro do kopřiv a hejbou s ním...:-)

když vidím ty chudáky jak vylezou a barva jim z toho teče...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Alano

Příspěvek od BwanaHunter »

RuStaff> asi mám mezeru ve vzdělání, ale jak může být staffbull lovecké plemeno u nás a na Slovensku ne? Jsem myslel, že záleží na klasifikaci FCI, a skupina 3. terrieři je jasná celá??
Přepodkládám tedy, že AmStaffie je u nás lovecký stejně jako StaffBull?

Leon> rejpaly bych ignoroval. Já se o těch svých naposlouchal keců, než je utřely i s jejich čokly :lol:

moravák> I já si myslím, že šikovných psů není nikdy dost, takže ti s alanem taky fandím.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Alano

Příspěvek od fesoj »

Téměř vždycky, když se u nás objeví nějaké nové plemeno, tak je jeho lovecké využití a zejména předvedení na zkouškách doprovázené nějakými byrokratickými problémy. Když jsem v r. 1977 vedl na PZ irského vodního španěla, musel jsem mít v kapse potvrzení od kynologického oddělení ČSMS, že toto plemeno má výjimku a nemusí prokázat hlasitost, jinak bych podle tehdy platného ZŘ pro slídiče vůbec nemohl zkoušky úspěšně složit. Ještě že mi paní Poláková vyšla vstříc. Byla to hezká a chytrá ženská - kdo jste ji znali, vzpomeňte se mnou... Čest její památce !
Kritériem pravdy je praxe.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Alano

Příspěvek od RuStaff »

založil jsem k té problematice lovecké/nelovecké plemeno vlákno: Lovecká/nelovecký plemena - problematika LUP, atp.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Odpovědět