Kotce vašich pomocníků

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od fesoj »

To je něco jiného - já měl na mysli kotce, kde je pes umístěný prakticky celodenně a celoročně za každého počasí a tam ta betonová podlaha opravdu představuje určité zdravotní riziko.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Petr1970 »

takže sem to cvaknul
jelikož jsem v době realizace neměl přístup k železu ani nástrojům, ani moc čas, kotec je kupovaný (stavebnicový systém, nechá se z toho postavit i větší, ale to už chce jinou střechu..), bouda domo-domo
rozměr 3x2, orientace východ naproti (vidět slunce...), sever napravo (plná stěna)..
bouda 1,5x1 metr, domácí výroba - hranoly 40x40 rámová konstrukce, vyplněná tvrzeným polystyrenem, z obou stran 15mm palubky - slícované do L... i podlaha, střecha... sundavací střecha pro čištění, 2 komory, druhá co nejmenší (podle velikosti psa)

jsou vidět ty červené gumové dlaždice, hrozně rád tam leží opřený o boudu a kouká na ulici - má přehled..
add horko - někdy od 11 už slunce jen přes střechu, ve 40 stupních je ale horko všude...

letos mě čeká ještě překládka dlažby (podsypat do roviny) trošku si to sedlo, nový podklad...
Obrázek
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Nik.308 »

Petře díky, něco takového bych si představoval, mám stejnou orientaci - proti východu, jen velikost budu muset přizpůsobit velikosti ohařů - přítelkyně chce fouska :) No hlavně, že nechce jorkšíra. Takže to budou nakonec kotce tři... ach jo - a já myslel že upgraduju optiku na kulovnici :lol: :lol:
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od malak »

motolada píše:Takže pes ti celý den chodí po štěrku?To si neumím dobře představit?
- co sa ti na tom zda take zvlastne ?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Leon »

asi to že pak má pes zničený packy a když se na tom válí tak i otlaky
CZ 550 american 308win.
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od malak »

- sice neviem aky strk mate v ČR,ale na to si ako prisiel ? :shock: :lol: pes nema ziadne otlaky a znicene laby a to vazi 51kg a funguje tam skoro uz 2 roky 14-18 hodin denne :wink:
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Nik.308 »

Pes by měl být na dřevě, když už je betonova podlaha, tak alespoň dřevěná podesta. Mě se na tom šťerku spíš nelíbí to, že je nehygienickej. Pochybuju o tom, že se dá dlouhodobě udržovat v čistém stavu. Pes muže mít průjem a vše to jde do šťerku, který musíš často měnit, abys ses vyhnul zápachu, nejde ho spláchnout jako beton, nebo dřevěná podlaha.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Leon »

malak píše:- sice neviem aky strk mate v ČR,ale na to si ako prisiel ? :shock: :lol: pes nema ziadne otlaky a znicene laby a to vazi 51kg a funguje tam skoro uz 2 roky 14-18 hodin denne :wink:
od takových majitelů jsem už pár psů viděl tak vím jak ten tvůj pes bude vypadat za pár let
CZ 550 american 308win.
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od běžkař »

Já si teda taky myslím, že štěrk není úplně vhodný podklad pro psa (i když nevím, co je to za druh štěrku). Snad ne makadam. Zkus vzít někdy psa na rozhraní kamení a louky, hlíny nebo i rovné cesty. Uvidíš, co si vybere. Určitě nepůjde po štěrku. Pokud bych pominul to, že to psovi asi není úplně příjemné, tak z hlediska hygieny to je ještě horší. Možná to vystříkáš, ale parazitů mezi štěrkem se těžko zbavíš. O zápachu ani nemluvím. Nakonec ti tvorové nejsou o tolik jiní než my. Zkus si někdy hodit do postele drobky nebo spát pod širákem na štěrku. Pak si doma lehni do měkké postele. Pes ti to neřekne, ale věř, že by ocenil něco jiného.......
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od malak »

makadam urcite nie,je to riecny strk ... co sa tyka hygieny,tak je to daleko hygienickejsie ako drevena podlaha,kedze podlaha je 10cm nad zemou,strk nezadrziava ziadnu vlhkost (ako drevo) ,raz tyzdene vystriekat tlakovou pistolou a voliera je ako nova
- ty co uz boli na strkovej plazi ,tak vedia,ze pohyb ( lezanie) po nej bosou nohou je daleko prijemnejsi ako po tvrdom podklade(beton,..)
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Nik.308 »

Na plážích je snad písek ne? Ani lidi nevyhledávají pláže, které jsou kamenité.
Malak - jaké zrnitosti je ten tvůj strk? :) Nebo - ještě lépe - nafoť a vlož sem, ať se nebavíme o ho... :wink:
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Onďa »

Já myslím, že malak myslí něco, čemu se aspoň na Moravě říká kačírek - takový jemný plavený oblázky do velikosti cca 3 cm. Nemá to ostrý hrany a ani plochy nejsou drsný, takže to nedře. Ale chodit bych po tom celej den nechtěl, ani ležet ne..
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od malak »

na pieskovych plazach je piesok a na strkovych je strk napr. http://www.youtube.com/watch?v=41IIEuYVx0w
http://www.youtube.com/watch?v=WizBwH_ZVSQ
- nieco taketo http://easyweb.easynet.co.uk/iany/patte ... _beach.htm a myslim,ze je to prirodzenejsie pre tu labu ako nejaky beton,...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Petr1970 »

ono je to těžký.. větší psi (malá 40kg plemena) budou mít problém vždy... i když leží na relativně měkkém-ale tvrdém povrchu typu lino, bude mít vahou proleženiny... náš pes měl otlačený lokty-klouby....

moc měkkýho podkladu - nebude mít obroušený drápy, bude mít problémy s postojem - blbý formování postoje na měkkém podkladu

moc tvrdýho podkladu - problémy s otlačením...

jinak z rehabilitačního hlediska (u lidí) je řízený pohyb po měkké a masážní podložce - písek, štěrk dobrý, otázka jak moc dlouhodobě..

jestli ten kačírek(kámen) je v nějaké kari-síti bych se bál utržení-zatržení-zlomení drápů..... stejně jako různé plastové dlaždice v trávě....

jinak si myslím že je to celé o době pobytu - jestli nějaký služební pes nebo lovecký je v cvingru 23,5 hodin denně a 7 dní v týdnu a vyndaván je pouze na hon-výcvik, asi je blbé že je furt na betoně...
náš pes je v kotci max 8 hodin, jinak je to rodinný pes
pro dlouhodobější pobyty bych kromě kotce s betonem asi volil i nějaký výběh, kde se tráva udržuje trošku líp - zkusím sehnat fotku jedné pěkné realizace... čím menší výběh, tím méně tráva-hlína vydrží :-)))
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od ridgeback »

Narychlo jsem postavil jeden kotec. Protože nevím, zda bude vyhovovat jeho umístění a byly omezené prostředky, udělal jsem to takto. Na zhruba rovnou zem (trávník), jsem hodil pár lopat štěrku. Do obdelníku srovnal 4ks starších palet. Navrch natloukl voděodolnou OSB. Z kari sítí nechal svařit kotec. Jednotlivé strany jsou k sobě spojenu šrouby, aby se dal rozebrat a abych ho sám mohl přenést. Střešní latě a střecha z vlnitého čehosi. Bouda bude z venkovní strany. Pes bude v kotci minimálně. Má to cca 2X2m.
- nevěřím, že když je v kotci betonová podlaha, že to má vlil na broušení drápků.
- co dáváte psovi v zimě do boudy za podestýlku aby co nejvíce držela teplo a v jak velkých mrazech je už lepší vzít psa do verandy?
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Odpovědět