Ako zvládnuť skúšky

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: zkoušky

Příspěvek od Leon »

v tom případě nosíš dvě karty na kartu se nic nedopisuje
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky

Příspěvek od kopov.c »

Když to tu tak pročítám,tak se musím taky pochlubit :) Na IZH na Libavé jsme obstáli v I. ceně se 124body-jen trojka z hlasitosti. Na dalších IZH ve Vranově jsme a Andušou skončili taky v I.cene se 126 body-jen trojka z poslušnosti a Jako vítězi zkoušek. Na poslední akci- Národní soutěž slovenských kopovů na Libavé jsme bohužel uplně dobře nedopadli- Po pracovní stánce dobrý,ale doplatili jsme na Andinu loveckou náruživost-nestihla se vrátit do limitu po skončení z jedné lečí a to nás posunulo až na 8 místo CCSK :? http://kopov.rajce.idnes.cz/Andy_zkousky/
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

zkoušky

Příspěvek od zekon »

Má niekto nejaké dobré vychytávky ako zvládnuť skúšky v tomto horku ??? V sobotu ideme na lesné skúšky stavačov a chcel by som to psovi aspoň trochu spríjemniť, takže čo so sebou okrem množstva vody ??? Už týždeň netrénujeme lebo za pol hodiny už len poleháva a ledva ťahá nohy, pochybujem, že zvládne v takom počasí celý deň...
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

zkoušky

Příspěvek od Leon »

v těhle vedrech to chce něco na doplnění energie a zavodnění organismu já mám odzkoušený tohle ale je to problém dostat do psa tak jsem dávkoval velkou stříkačkou :lol: http://www.nutripets.cz/project/item.asp?idi=188 http://www.nutripets.cz/project/item.asp?idi=28
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od Petr1970 »

absolvovali jsme v tom víc zkoušek, navíc většinou "venku" (pole, voda- ale u vody se furt čumí u rákosí..)
naposledy tento víkend a to bylo smrtelný, poslední ve skupině, 1,5 hodiny na otevřeném poli v 11 dopoledne.. a pak má předvést 10 minut hlubokého slídění v rákosí a do 5 minut donést kus, potom další ..

a to byla první zkouška...

obecně - lesky jsou celkem dobrý (jste v lese, je tam možnost se někde zašít, stín, když se zadaří..)

jinak voda - chladit zvenku - polívat, osobně používáme i tohle (není to levné, ale fakt to funguje...
http://www.psimafie.cz/54-pet-towel - je to furt chladné, i na sluníčku..

jinak zeptat se místních, v přestávkách a čekání dojít do nějaké strouhy, nechat ho prorochnit.. tahám v autě 10 l vody, sebou v batohu min 2 litry co doplňuju o přestávkách a střídání...
klidně mít i deštník-slunečník skládací a rozbalit to, nebo kus plachty přes strom a udělat stín tam kde není..

jinak bacha i vůdci, jednou z toho byl úpal-úžeh - namazat, pít, stín, klobouk..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od Leon »

k tomu chlazení vodou nepolejvat celýho psa ale jenom břicho voda v srsti izoluje a je to ještě horší a když nemusí do vody tak ho nechat jenom brouzdat po břicho aby se schladil
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od Petr1970 »

my prolejváme i nahoře a drbeme prstama - aby to prošlo až na kůži....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od Leon »

pak to jenom izoluje a pes se neochladí ale přehřejvá chce to jenom břicho hrudník zespoda a hlavně slabiny kór u těch dlouhosrstejch ,není to z mojí hlavy a mám to za ty roky se psi potvrzený :wink:
CZ 550 american 308win.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od precechtel »

no hlavně musí být pes zvyklý na to, že pracuje v různou denní dobu a i ve vedrech. Nelitovat nácviku i za poledního žáru. Tuto zásadu mi vštěpoval můj učitel, co předvedl desítky psů na zkouškách. To chlazení je potom už navíc. Taky jsem vedl kdysi fenu ČF na podzimkách ve velkém vedru a před poslední disciplínou - zaječí vlečka - mi rozhodčí doporučoval, ať raději odstoupím, že toho má fena dost. Bylo chvilku času, tak jsem fenu uložil do stínu, vodou smočil hlavu, břicho a slabiny, fena si odpočinula a potom na vlečce zabojovala a zajíce donesla a odevzdala, já jsem jí zajíce přebíral na kolenách a tloukl hlavou o zem, že to máme za sebou a korona tleskala, tedy nikoliv mně ale feně. Skončili jsme na těch podzimkách druzí, tzv. na bedně. Jo bez psů je lidský život podstatně ochuzený. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od Leon »

precechtel píše: Jo bez psů je lidský život podstatně ochuzený. F.
není co dodat Františku :wink:
jenom bych ještě doplnil krk zespodu chce to hlavně chladit tam kde jsou tepny tím se pes ochlazuje nejvíce s pointrama problém nemám ani ve velkých vedrech ale bullynu musím chladit dost často protože to byl vždycky magor který neměl brzdu
CZ 550 american 308win.
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od janaA »

Existují i chladící vesty a podložky http://www.chladicitextilie.cz/chladicí ... 20psy.html jsou dobré i na výstavy a jiné akce, opravdu fungují a psovi výrazně uleví.
Jinak ale u psů je to stejné jako u lidí, jednomu horka nevadí, druhý se bude přehřívat a kolabovat a nutit takového psa do špičkových výkonů v třiceti na sluníčku se mi nezdá zrovna férové. Upřímně než riskovat zdraví psa,tak radši odstoupím. Naštěstí je v ČR lovecká sezona na podzim a v zimě,kdy je počasí pro psy daleko přívětivější
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od zekon »

tak to peklo na zemi máme za sebou... nezačali sme zrovna najlepšie, ešte pred skúškami môj pes prišiel k dvom parádnym hlbokým kúsancom na chrbte, lebo sa nepáčil jednému Weimarovi ktorý sa pretvaroval že je kamarát - to nám na pohode moc nepridalo, lebo môj pes odvtedy vrčí na všetko čo sa k nemu priblíži :twisted: takže bola ešte jedna starosť naviac držať ho od všetkých psov bokom... ale aby som to zhrnul v sobotu na lesných skúškach spotreba vody 20 litrov dnes na vodnej práci stačilo 5 spravili sme obe skúšky v prvej cene takže spokojnosť veľká :D
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od Petr1970 »

gratuluju, takhlhe ve 2 dnech odlišný zkoušky (jestli to byly jeho první) tak to je skvělý..

jo, psi jsou problém - nedávno nám jeden vyjel po mordě, lehké škrábnutí..
psi jsou utavený, přetažený, vystresovaný... navíc "v zápřahu"..

my psa držíme bokem co nejvíc pokaždý...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od zekon »

dík moc, bol to pohár M.Koriča LSS+SVP a v takom počasí aké bolo už by som asi nešiel, ale strašne som chcel spraviť tie LSS lebo tie mi ešte chýbali, už to máme komplet - SVS, JSS, SVP, FSS, LSS všetko v prvej cene :D je to môj prvý pes, má dva roky a nechcel som ho po jesenkách nechať len tak ležať v kotci, tak sme trénovali a trénovali...
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Ako zvládnuť skúšky

Příspěvek od Petr1970 »

teď už jen všestranky a z vesela na česko-slovenské memoriály ne?:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět